ringvälk/rayflash

Nikoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
KP

ringvälk/rayflash

Postitus Postitas KP »

tere.
tahan soetada endale ringvälgu ja sellega katsetada aga müügipunktides kollates ei saa kogu infot et olla ostus kindel. püüan abi saada siit foorumist, siin kindlastei keegi teab.
et siis kaamera on Nikon D80 ja välk Nikon Speedlight SB-600, aga ma ei ole päris kindel ,milline ringvälk selle väguga ühildub. nt suuruse suhtes. vaatasin nt Rayflash SB-900 RAN179 Fotoluksi kodulehelt, mis sobib minu kaameraga aga välguga SB-900 ja ma ei leia kuskilt 900 välgu suurusid - kas ta on suuem/laiem kui minu 600.
ühesõnaga, ilma pikema jututa, kas kellegi on kogemusi ringvälkudega ja mida mulle soovitada?
tä-nud!
Huvituja
Postitusi: 222
Liitunud: 16 Veebr 2011 21:42

ringvälk/rayflash

Postitus Postitas Huvituja »

Plaanin endale ka seda osta.
kas asjatundjad kiidavad? kaua seliine toode juba saadaval on peaks poest küsima.
Videot saab ka asja kohta vaadata.
http://www.photopoint.ee/et/toode/13804 ... slave#long" onclick="window.open(this.href);return false;

hind 299Eurot!!!

Metz 15 MS-1 Digital Macro Slave
Innovatsioon makromaailmas!
mecablitz 15 MS-1 digital pakub kahe eraldi juhitava reflektoriga traadita makrovälku.

võimsus: juhtarv 15 (ISO 100, 50 mm), valitav ka manuaalselt 6-astmeliselt
valguse värvus: 5600 K
režiimid: orjarežiim (slave) toimib Canon E-TTL, E-TTL II, Sony, Nikon i-TTL, Olympus ja Panasonic (FT), Pentax ja Samsung P-TTL kaameratega
õppimisfunktsioon, TTL mõõtva eelvälgu ignoreerimine
valgusnurk: alates 50 mm objektiivist
LCD ekraan
välgu valmisoleku näit
modelleeriv valgus, AF abivalgus
sünkroniseerimine särituse alguse või lõpuga
tarkvara uuendamine USB kaudu
vooluallikas: AAA element (leelis-, liitiumpatarei või NiMH aku, liitiumpatareidega 250 välgatust)
mõõdud: 133 × 144 × 38 mm
viisnull
Postitusi: 29
Liitunud: 29 Mai 2010 20:38

Re: ringvälk/rayflash

Postitus Postitas viisnull »

Mis otstarbeks sul ringvälku vaja?
Hetkel ütleksin, et kui sul välk juba olemas siis mõtekam oleks osta Rayflash (odavam ja lollikindlam).
Muidugi makro-ringvälku eeliseks on see, et saad ühepoole välgust välja lülitada, Ray-ga laksib pidevalt rõngaid.



Parimat,
viisnull
Kasutaja avatar
Valle
Postitusi: 97
Liitunud: 22 Mai 2008 15:17

Re: ringvälk/rayflash

Postitus Postitas Valle »

Kui lisavälk olemas, siis DIY variante on internet täis. Sõltuvalt näpuosavusest ja pealehakkamisest võib teha midagi alates ajutisest mänguasjast kuni üsna korraliku ja vastupidava variandini. Ise tegin miskit kiirelt nii ca alla 10€ eest ning toimib väga hästi (küll on mul olemas TTL kaabel, mis selle kasutamise oluliselt mõnusamaks teeb). Kui korralikuma variandi ise tegemiseks aega-tahtmist napib ning raha piisavalt, siis miks aga ka mitte...
Rayflash/DIY variant oleks kindlasti mõistlikum siis, kui soov pigem portreesid pildistada. Makrotamiseks ehk makrovälk ikka etem.
GOOGLE // Digitest.ee - Digitehnika teejuht
eelika
Postitusi: 16
Liitunud: 25 Nov 2008 16:42

Re: ringvälk/rayflash

Postitus Postitas eelika »

http://www.photopoint.ee/et/toode/13804" onclick="window.open(this.href);return false; ... slave#long
mul on see,mönus on :)
Vasta