Küsimused D90 kohta.

Nikoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
Magnus

Küsimused D90 kohta.

Postitus Postitas Magnus »

Tere!

Kas D90-l on sensori automaatne puhastus sisse ehitatud või üleüldse mingi puhastsus süsteem sees.

Kellel kogemusi selle kaameraga ehk oskate vigu või puudumisi esile tuua?!
indrme
Postitusi: 186
Liitunud: 03 Juun 2010 22:29
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Küsimused D90 kohta.

Postitus Postitas indrme »

D90-l on jah sensori puhastamine (Clean image sensor) olemas.

Minu D90 säritas kõik pildid üle, seega pidin sättima menüüs 'Fine tune optimal exposure' -0,7. Tegelikult kasutan ka D80-l särikompensatsiooni -0,7, sellist 'Fine tune't" D80-l aga pole.
Sellist "peenhäälestuse" vajadust ma tegelikult puuduseks ei loe, sest seda peab vaid üks kord tegema.

1280×720-video puhul on minu D90-l heli asemel ainult mingi krõbin, 640x424-video puhul on heli olemas. Videokaamerana ta eriti kasutamiseks ei ole. Ka video ise pole kõige paremat formaati: nt Adobe Premiere Elements 9 ei seedi seda hästi - näitab video kohal punast joont. See tähendab, et ta peaks kõigepealt renderdama enda jaoks mingid ajutised videofailid, et töötlemise ajal video ikka sujuv oleks. Samas HD videokaamera videot seedib Elements hästi - suudab kohe sujuvalt näidata.
See pole aga minu jaoks samuti puudus, sest videokaamera on niikuinii eraldi olemas.

Nii et kokkuvõttes olen mina D90-ga ikkagi väga rahul.
ristokru

Re: Küsimused D90 kohta.

Postitus Postitas ristokru »

Ma just mõtlesin,et mis värk on pildistades ,et D90 mul ülesäristab :D D80 oli kõik ok aga D90 säristab üle just eriti valges aga toas või pimedamas kõik ok.
Äkki mõõtmis punktide muutmine aitaks?
ex-ex-enn

Re: Küsimused D90 kohta.

Postitus Postitas ex-ex-enn »

säristab sind elekter, kaameral on protsess nimega säritus.

toas õige säri määramine võib olla keeruline protsess, ühelt poolt segab mõõtmist akendest vastusärav hele õuevalgus ja teisest küljest välgu kasutamisel väikese heleda ruumi puhul lagedelt-seintelt tagasipeegelduv.

lihtsamates oludes a) kasuta teist mõõtmismeetodit b) kasuta särikompensatsiooni. keerulisemates oludes pane säri käsitsi paika.
ristokru

Re: Küsimused D90 kohta.

Postitus Postitas ristokru »

ex-ex-enn kirjutas:säristab sind elekter, kaameral on protsess nimega säritus.

toas õige säri määramine võib olla keeruline protsess, ühelt poolt segab mõõtmist akendest vastusärav hele õuevalgus ja teisest küljest välgu kasutamisel väikese heleda ruumi puhul lagedelt-seintelt tagasipeegelduv.

lihtsamates oludes a) kasuta teist mõõtmismeetodit b) kasuta särikompensatsiooni. keerulisemates oludes pane säri käsitsi paika.
Milline mõõtmismeetodid parimad portreedele? Siiani olen kasutanud AF Area single pointi ja Exposure mõõtmiseks Center-weight area.
Vähe off topic ja ingliskeelne aga loodame ,et ei sega:)
DaStoned
Postitusi: 85
Liitunud: 09 Juun 2010 12:47
Asukoht: Tallinn

Re: Küsimused D90 kohta.

Postitus Postitas DaStoned »

Magnus kirjutas:Kas D90-l on sensori automaatne puhastus sisse ehitatud või üleüldse mingi puhastsus süsteem sees.
On olemas, aga sa pead veidi menüüdes surfama ja käskima molu puhtaks raputada. Iseenesest igal käivitusel ta seda ei tee.
Kellel kogemusi selle kaameraga ehk oskate vigu või puudumisi esile tuua?!
Mõned väiksemad ergonoomikamured on - näiteks AF rezhiimi ja AF/AE luku nupud on veidi ebamugavad kadreerimise ajal näppida - aga need on tühised. Aparaat on pildistamiseks väga hea (video jaoks osta videokaamera). Praegu liigub neid juba järelturul kah, kui mõnele korralikule käpa peale saad siis võta ära.
Rox

Re: Küsimused D90 kohta.

Postitus Postitas Rox »

Olen ka D90 omanud ca 2a. Pildistanud igasugu oludes, peab vastu küll, üldiselt võib täitsa rahul olla. Kuid pean eelkõnelejatega särituse osas nõustuma. Nikkori kit- toru (18-105mm) puhul on kõik ok, kuid kui keeran ette sigma tele, siis säritab üle, vaja säri kompi teha -1. Ei teagi, millest see erinevus torude vahel tuleb.
Vasta