Peegelkaamera algajale!

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Vasta
Külaline

Peegelkaamera algajale!

Postitus Postitas Külaline »

Nii, olen otsustanud endale peegelkaamera osta. Olen suhteliselt algaja alles ja mul oleks vaja kaamera valikul teie abi. Silm on peale jäänud sellistel variantidel nagu-
1) Nikon D3000
2) Nikon D3100
3) Canon EOS 1000D

Missugust oleks kõige mõtekam osta?
Niko

Re: Peegelkaamera algajale!

Postitus Postitas Niko »

D3100
miks või?......teised vanad mudelid juba
Külaline

Re: Peegelkaamera algajale!

Postitus Postitas Külaline »

Mina soovitaks valida kasutusvajaduste järgi. Kui sinu jaoks on oluline et kaamera teeb ka videot, siis kindlasti D3100. Kui sa videoid ei tee, siis polju seda vaja osta.

Mul endal on D3000 ja olen rahul, sest aparaat on hea.
Mina

Re: Peegelkaamera algajale!

Postitus Postitas Mina »

Nendest valikutest soovitaksin kindlasti Nikon D3000. Sest Canon EOS 1000D on päris lahja ja tuttavad omanikud kahetsevad ostu. Nikon D3100 on lihtsalt kallim kui D3000 ja 3100-ga saab ka videot teha. Aga ma pole üldse kindel, et sa D3000 kuskilt leiad enam.
Külaline

Re: Peegelkaamera algajale!

Postitus Postitas Külaline »

Ise samuti mõtlesin, et võtaks Nikon D3000, kuigi minu silmis on neil kõigil omad väiksed vead, nt. :
-Nikon D3000 ei saa videot teha ja pilti ei saa ekraanilt näha kui pildistad
-Nikon D3100 on kallimavõitu ja samuti ei näe pildistamisel pilti ekraanilt, muidu kõik tip-top
-Canon 1000D tunduvad pildid kuidagi kahvatud

Nikon D3000 tunduvad kõik pildid (mis olen netist otsinud) hästi ilusad ja värvilised, kuigi samuti ka D3100.

Pean veel mõtlema, kuna ei suuda nende vahel otsustada, Canon 1000D oleks muidu ju hea (on video ja pilti näeb pildistamisel ekraanilt), aga pildid pole vist head?
Külaline

Re: Peegelkaamera algajale!

Postitus Postitas Külaline »

Vabandust, üks halb külg Canon 1000D-le juurde, nimelt polegi video tegemise võimalust.
Külaline

Re: Peegelkaamera algajale!

Postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Ise samuti mõtlesin, et võtaks Nikon D3000, kuigi minu silmis on neil kõigil omad väiksed vead, nt. :
-Nikon D3000 ei saa videot teha ja pilti ei saa ekraanilt näha kui pildistad
-Nikon D3100 on kallimavõitu ja samuti ei näe pildistamisel pilti ekraanilt, muidu kõik tip-top
-Canon 1000D tunduvad pildid kuidagi kahvatud

Nikon D3000 tunduvad kõik pildid (mis olen netist otsinud) hästi ilusad ja värvilised, kuigi samuti ka D3100.

Pean veel mõtlema, kuna ei suuda nende vahel otsustada, Canon 1000D oleks muidu ju hea (on video ja pilti näeb pildistamisel ekraanilt), aga pildid pole vist head?
D3100 on liveview täiesti olemas, seega saad pildistamisel ka ekraanilt pildikest vaadata ;)
Külaline

Re: Peegelkaamera algajale!

Postitus Postitas Külaline »

No siis oleks D3100 mulle küll täitsa sobiv, ainult ta võiks natukene odavam olla. ;)

Igastahes mõtlen siis veel kumba võtta, kas võtta D3000 või D3100.
Kasutaja avatar
monty11
Postitusi: 326
Liitunud: 16 Apr 2008 11:14
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

Re: Peegelkaamera algajale!

Postitus Postitas monty11 »

Kui sul eesmärk fotograafiaga tõsisemalt tegelema hakata, siis sea enda latt veidi kõrgemale. D3100 puhul hakkad suht varsti midagi enamat tahtma ja poole aasta pärast vahetamine on kallim kui kohe parema ostmine. Vaata näiteks Nikon D90 kaamerat, teiste tootjate sama taseme mudelid võta samuti valikusse. Mine poodi, proovi käes ja vaata milline kõige sobivam tundub ning osta see ära.

Kui ostad niisama klõpsimiseks, siis käib D3100 küll.
Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein
Külaline

Re: Peegelkaamera algajale!

Postitus Postitas Külaline »

Tahaks küll natukene tõsisemalt hakata fotograafiaga, aga arvan, et olen veel suhteliselt noor ja mul oli ennem täitsa tavaline seebikarp. Nii et pakun, et mulle võiks ju peegelkaameratega tutvumiseks D3100 küll sobida.
Külaline

Re: Peegelkaamera algajale!

Postitus Postitas Külaline »

Tahaks küll natukene tõsisemalt hakata tegelema* fotogaariaga.

(viga tuli sisse)
Niko

Re: Peegelkaamera algajale!

Postitus Postitas Niko »

kui ostad D3100 siis ei tule viga sisse
Külaline

Re: Peegelkaamera algajale!

Postitus Postitas Külaline »

Kas kellegil endal on Nikon D3000 või D3100, kui on siis kuidas meeldib? Kas on hea?
Damien
Postitusi: 15
Liitunud: 12 Mär 2011 21:51

Re: Peegelkaamera algajale!

Postitus Postitas Damien »

Ei tea, kas enam on asjast kasu aga:
Mõlemad olnud, ning hetkel siis d3100.
D3100 ei ole päris sama mis 3000. Müra tase on madalam, kui pikslid tähtsad, siis ka neid jagub (14.2MP)
ning pildi kvaliteet on ka parem.

Päris algajal peaks olema üks tähtsamaid asju müra madalus kõrge iso peal (videvikus või täitsa pimedas pildistamisel)

D3100 nõrgem külg on minu arvamusel video. 24 fps 1080p-ga on mõtlematult vähe. Kui näiteks filmida auto kiirendust jne siis on hiljem vaadates vahe tunda. Samuti video automaatne fokusseerimine. Siiani ei saa otseselt pihta, mida ja kuna see fokuseerib.


Lõpetuseks lühidalt siis: Ega ma isegi nö proff ei ole. Esimene peegel oli e-520, peale seda oli aastane paus, see talv ostsin d3000, ning siiani kahetsen seda ostu. 2 kuud hiljem vahetasin d3100 vastu välja ja nüüd olen täitsa rahul. Kui lõpuks 10k pilti tehtud temaga on, siis läheb juba mõne kõvema rahakoti tühjendaja peale pilk.
German
Postitusi: 451
Liitunud: 05 Apr 2009 15:48
Asukoht: Tartu

Re: Peegelkaamera algajale!

Postitus Postitas German »

Damien kirjutas:Samuti video automaatne fokusseerimine. Siiani ei saa otseselt pihta, mida ja kuna see fokuseerib.
Peegelkaamera, eriti algajataseme D3100, ei olegi mõeldud primaarseks video filmijaks. Kuigi D3100 pidavat peaaegu autofookusega teravustama filmimisel, siis on see ideaalist ikka päris kaugel. Sony alpha33 ja alpha55 on sammu võrra ees (samas neid on raske peegelkaamerateks liigitada).

Kui D3100 teeb rahuldavaid pilte, siis on see ju oma esmase eesmärgi täitmisega väga hästi hakkama saanud ;)
Vasta