see või teine

Canoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
canonfan

see või teine

Postitus Postitas canonfan »

tere asjatundjad,

Ma oman Canon zoom 24-105mm f-4 L IS USM objektiivi. Tekkis küsimus, kas oleks mõteks muretseda palju kiidetud Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM?
Samas on mul ka Canon 70-300mm f 4-5,6 L IS USM, Canon EF 85mm f1,8 ja Canon Macro 60mm f2,8.
Kas võiksin ehk midagi müüa ja muretseda üks ja universaalne?
Olen looduse ja macro huviline, palju pilte teen siseruumides ja inimestest. Ja kere on Canon 550D.

ja lisaks on üks Canon extension tube EF12 II ja ja digital concepts 2x AF. Mis on üle, mis on liigne või midagi oleks veel vaja või vahetada?

aitäh ette.
Külaline

Re: see või teine

Postitus Postitas Külaline »

Kui varustus ja selline küsimus, siis mulle tundub et sellest nimistust on ülearune Canon 550D
German
Postitusi: 451
Liitunud: 05 Apr 2009 15:48
Asukoht: Tartu

Re: see või teine

Postitus Postitas German »

Sellise varustusega ei tohiks küll hätta jääda, kui just linde/loomi pildistama ei kipu. Milleks sa mingit x-objektiivi üldse osta tahad? Igal juhul tasub enne mõelda, enne kui lihtsalt "omamise" pärast ostma hakata. Kui praegused torud tunduvad liiga kitsad, siis vaata 17-40 või siis sellesamuse 17-55 poole, mine poodi kohale ja proovi.

Ning selliste profitorude omanikul ei tohiks universaalsed objektiivid üldse mõttes mõlkudagi, kui sa just neid "pärandusena" ei saanud.
canonfan

Re: see või teine

Postitus Postitas canonfan »

Tänud vastamast,
mõtlesin, et 17- 55 f2,8 on kiirem lihtsalt. Jah.. targem poodi minna proovima.
Ja ei, päranduseks pole saanud miskit, lihtsalt aja jooksul muretsenud, müünud-ostnud-vahetanud ja uurinud aga...no inimene sureb ju ikka lollina:)
Pssss

Re: see või teine

Postitus Postitas Pssss »

Kiirem? Otse amerikaanast õlgituna siis valgusjõulisem? Või mis kiiremat sa mõtled. Autofookuse kiirust ef-s vs. L toruga ma ei võrdleks. Laiem on ta küll, osta ära.
canonfan

Re: see või teine

Postitus Postitas canonfan »

Valgusjõulisem siis. Saaks ehk ilma välku kasutamata pilte võtta ka hämarama valgusega siseruumides? Kas oleks sellest kasu näiteks siseruumis spordivõistlust pildistades?
Ja mis on asjatundjate soovitus: kas 70-300mm f 4-5,6 L IS USM või EF 70-200mm f/2.8L IS USM?
Kas f/2.8 annab nii suure eelise, et objektiivi raskuse kompenseerib?
paap

Re: see või teine

Postitus Postitas paap »

Kindlasti kompenseerib f/2.8 eelis objektiivi raskuse.
Müü ka kindlasti ja muretse siis midagi ikka juurde. Tundub, et sul see fotograafia ja pildistamine lausa meeldib. Sellise objektiivikogu juures võiksid juba mõelda Canon 600d peale.
Mis seljakott sul on?
canonfan

Re: see või teine

Postitus Postitas canonfan »

Seljakott on http://www.caselogic.com/slr_camera_bac ... d=10128428, olen rahul, sest lapakas mahub sisse, isegi suurem kui mainitud, mul on 17inc.
Canon 600d ei ole mõelnud selle peale - see ei anna midagi erilist juurde. 550ga olen praegu väga rahul. Kaal mängib suurt rolli.
Kasutaja avatar
monty11
Postitusi: 326
Liitunud: 16 Apr 2008 11:14
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

Re: see või teine

Postitus Postitas monty11 »

paap kirjutas: Sellise objektiivikogu juures võiksid juba mõelda Canon 600d peale.
Minuteada peaksid need objektiivid ka 550D ees sama hästi töötama :P

Praegusel kiirel ajal ei ole küll mõtet iga uuendusega kaasa joosta, enne saavad raha ja jaks otsa kui kusagile jõuad. Ma saaks veel aru kui sa 60D-d oleksid soovitanud.
Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein
Vasta