Tele nikkonile

Nikoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
asfalttee
Postitusi: 3
Liitunud: 29 Mai 2011 01:28

Tele nikkonile

Postitus Postitas asfalttee »

Kas "Tamron AF 28-300mm F3.5-6.3 XR VC DI" või "Tamron AF 70-300mm DI VC USD" ? Kumb mõistlikum on, ei ole mingit kindlat asja mida pildistan, oleks vaja üldist pilditegijat, statiivi ka väga kasutada ei viitsi, kummaga käest parem pildistada?
Niko

Re: Tele nikkonile

Postitus Postitas Niko »

kui Tamron siis ikka see http://www.photopoint.ee/et/toode/18284 ... -objektiiv" onclick="window.open(this.href);return false;
Luik
Postitusi: 306
Liitunud: 14 Aug 2009 11:31

Re: Tele nikkonile

Postitus Postitas Luik »

28-300 on suht normaalne obje reisile kaasa. Väike, suure zoomivahemikuga, värinaleevendi ja suht hea kontrastiga pildid tulevad ning isegi väike makrovõimalus.
Üks

Re: Tele nikkonile

Postitus Postitas Üks »

Mul üks tuttav ostis selle reisile minekuks. Tagasi tulles polnud üldse rõõmus. Kuna sattus suht vihmasele ja pimedale ajale ka, siis enamus pilte olevat olnud liiga pimedad. Ja kuna objektiiv pole ka valge, siis kokkuvõttes eriti pilte ka ei tulnud.
ex-ex-enn

Re: Tele nikkonile

Postitus Postitas ex-ex-enn »

pildi heleduse/tumeduse määrab kaamera valgusmõõtja. vale säri võib tulla valesti valitud säriprogrammist, keerulisest võttesituatsioonist või siis harva ka objektiivi/kere suhtlusprobleemidest, kuid see on pigem sigma eripära.
erinevalt sigmast, kes on eri tootjate kerede, objektiivide ja välkude vahelised suhtlusprotokollid lahti muukinud, on tamron vastavad litsensid ostnud. ma ei ole küllei isiklikus plaanis ega eesti kontekstis kohanud tõsiseid probleeme tamroniga.
Luik
Postitusi: 306
Liitunud: 14 Aug 2009 11:31

Re: Tele nikkonile

Postitus Postitas Luik »

"Valged" ja väga head objed reeglina rasked, kallid ja väiksema zoomivahemikuga. Tuleb teada mida tahta. Olen selle Tamroniga (28-300) pilte teinud ja ütleks, et üle keskmise. Teise objektiiviga puudub kogemus. Võib-olla joonistab paremini, kuna väiksem zoomivahemik kuid siis pead mitut toru kaasas kandma.
Huvituja
Postitusi: 222
Liitunud: 16 Veebr 2011 21:42

Re: Tele nikkonile

Postitus Postitas Huvituja »

Mine poodi ja proovi.
Tamron AF 70-300mm DI VC USD vaieldamatult parem. Ise kasutan.
rahul.

28-300 ei usu et see üle kesmise on, proovinud pole, aga proovi enne ikka kui ostad. sõltub mis taset tahad, ja mis su rahalised võimalused on.
Tundub raha raiskmisena, kui tase ei rahulda ja ostad hiljem teise ja parema.
Algaja.

Re: Tele nikkonile

Postitus Postitas Algaja. »

Tamron AF 70-300mm DI VC USD vs.
AF-S VR Zoom-Nikkor 70-300mm f/4,5-5,6 G IF-ED ?
Niko

Re: Tele nikkonile

Postitus Postitas Niko »

kui kere Nikon, siis objektiiv Nikkor ikka
ex-ex-enn

Re: Tele nikkonile

Postitus Postitas ex-ex-enn »

ma ei julgeks selles valikus ilma proovimata seisukohta võtta, uus tamron 70-300 on hea ja nikkor samuti. aga kumb peale jääb, mina hetkel väita ei julgeks.
Vasta