Mis kaamera valida?

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Vasta
Carmen
Postitusi: 4
Liitunud: 01 Aug 2011 18:30

Mis kaamera valida?

Postitus Postitas Carmen »

Kuna olen suure dilemma ees siis järsku keegi oskab soovitada kaamerat, mida valida, kui on soov pildistada - loodust, maastikke, loomi, portreesid ja ka detaile(nt, ehted).
Hinnaklassis pigistaks kuidagi -500€ välja, aga mida odavam seda parem.

Fujifilm 3400 https://pood.elion.ee/productInfo/26/fo ... 3400/S3400

Canon sx-30 https://pood.elion.ee/productInfo/26/fo ... 0/4344B013

Fujifilm hs-20 https://pood.elion.ee/productInfo/26/fo ... -hs20/HS20

Nikon d3100 kit https://pood.elion.ee/productInfo/27/fo ... VBA280K001

pentax k-r https://pood.elion.ee/productInfo/27/fo ... d-al/26352

olympus e-450 https://pood.elion.ee/productInfo/27/fo ... 0/N3590992

Kui valida peegelkaamera siis olekski ainult see objektiiv, mille kaasa saan, sest teise juurde ostmiseks nii pea raha ei leiaks.
Niko

Re: Mis kaamera valida?

Postitus Postitas Niko »

siis vali esimese kolme hulgast
stdfert

Re: Mis kaamera valida?

Postitus Postitas stdfert »

Reeglina teeb iga peegelkaamera paremat pilti kui kompaktkaamera. Peegelkaamera puudus on aga see, et iga asja jaoks on oma objektiiv või muu vidin ja näiteks kaasas oleva objektiiviga ei saa pildistada väga lähedalt ega ka kaugel asuvaid objekte. Kui tõesti midagi juurde osta ei plaani, siis soovitan HS-20, see teine Fuji oleks säästuvariant.
wg-1

Re: Mis kaamera valida?

Postitus Postitas wg-1 »

Canon on kindla peale minek. Pildikvaliteedi koha pealt siis. Reeglina alati tipus või auhinnalisel kohal erinevates testides-hinnangutes. Mina olen eelistanud - Pentaxit. K200D ja WG-1 seebikaks. Kuna mul on oluline töötav kaamera rasketes ja tavakaamerat tapvates tingimustes. Muidu valiks Canoni.
Mia

Re: Mis kaamera valida?

Postitus Postitas Mia »

Mul ka üks kaamera valimise küsimus, mida ma kuidagi enda jaoks selgeks mõeldud ei saa, nimelt tahaks uut kaamerat, aga rahaga on nagu on, mis oleks mõistlikum, kas osta vanemapoolne peegelkaamera või uus hübriid? Erilisi oskusi ei oma, aga on huvi õppida.
Kasutaja avatar
Andresj
Postitusi: 6
Liitunud: 31 Aug 2011 09:37
Kontakt:

Re: Mis kaamera valida?

Postitus Postitas Andresj »

kergelt pudru ja kapsad on su valik hetkel, siin on hübriidkaameraid ja peegelkaameraid kõrvuti pandud. Kui sooviks peegelkaamera, siis siit nimekirjast soovitaks alles jääta Nikon ja Pentax.
Kuidas fotol suurepärane välja näha? Profifotograafi soovitused, tasuta õppevideo.
ekacariya
Postitusi: 17
Liitunud: 23 Aug 2011 22:27

Re: Mis kaamera valida?

Postitus Postitas ekacariya »

Hübriidkaameraid pole selles valikus siiski ühtegi.
Huvituja
Postitusi: 222
Liitunud: 16 Veebr 2011 21:42

Re: Mis kaamera valida?

Postitus Postitas Huvituja »

Kas oleks hoopis mõtekam peegelkaamera osta?
Kui ostad nö. tundmatu hübriidi siis võib olla kvaliteet küsitav ja ka see kvaliteet sind hiljem rahuldab?
Arened ju kaameraga koos. Esimeseks harratsajakaameraks sobib nö hübriid küll. kuid hiljem tuleb teha ikkagi neeed samad kulutused lisaks sest et saada rahuldaval tasemel harrastajapilti pead ikkagi raha maksma, kesmise hinnaklassiga peegelkaamera eest. soovitan Nikon D7000.
Ise pildistan sellega ja millestki puudst selle kaamera juures ei tunne. Saad kirumata keskenduda pildistamisele.
Wikenti
Postitusi: 56
Liitunud: 11 Apr 2011 16:29

Re: Mis kaamera valida?

Postitus Postitas Wikenti »

kuigi mul on peegelkaamera.Canon EOS 60D Plaanis kindlasti lisaks juurte osta digikas miss on vaiksem ja millel saab kölinad maha vötta ja sama ta oleks kiire käiguga.st pildipeale jääks see mida mina tahan. mitte lõhn,Ega ole vaja vahetada käigupeal torusi, siit ma valiks :fotokaamera Fujifilm FinePix HS20 samassaab alla tõmmata maakeese juhendit.
Viimati muutis Wikenti, 03 Sept 2011 17:47, muudetud 1 kord kokku.
Mia

Re: Mis kaamera valida?

Postitus Postitas Mia »

Hübriididest on hetkel silma jäänud Samsung NX11, kuna kampaania korras saab kaasa tasuta 50-200mm F4-5,6 Ed OIS objektiivi. Sama hinna eest (ca 400 €) saaks mõne kasutatud peegelkaamera, nagu ma kuulutusi vaadanud olen, siis peamiselt 2006 aasta väljalaske omi (Canon EOS 400D). Edasi tekib probleem, kuidas kontrollida, kas kõik on töökorras, kas hinna sisse jääb ka 2 objektiivi jne. Mis siis oleks targem valik? On mõtet kasutatud kaameraga risk võtta või osta lihtsalt hübriid ja areneda vaikselt koos sellega?
Kalotüüp
Postitusi: 32
Liitunud: 22 Aug 2011 00:55

Re: Mis kaamera valida?

Postitus Postitas Kalotüüp »

Võrreldes peegelkaameraga on hübriidkaamera peamiseks plussiks kompaktsus. Peale selle on uus kaamera ikka uus ja omab igasuguseid lisasid, mida vanadel peegelkaameratel enamasti pole pole. Lisaks ilmselt ka veidi parem pildikvaliteet tänu uuemale sensorile. Samas on hübriidkaameratel (eriti Samsungil) uut tüüpi bajonetid, mistõttu lisaobjektiivide leidmine läheb väga keeruliseks ja kalliks.

Seetõttu soovitaksin piiratud eelarve puhul pigem kasutatud peegelkaamerat. 400 euro eest saab tegelikult päris korraliku aparaadi koos lisadega. Ise ostsin näiteks 200 euro eest kasutatud Pentax K10D, mis omaduste poolest annab peaaegu "profikaamera" mõõdu välja. Kindlasti tekib sul hiljem soov mingi konkreetsete omadustega objektiivi vastu ja peegelkaamerale on neid üsna odav juurde muretseda. Kaamerat tasub kindlasti kasutatuna osta, kui müüja juhuslikult ehtne mölakas pole, mida juhtub aga väga harva.
Mia

Re: Mis kaamera valida?

Postitus Postitas Mia »

Samsungiga tuleb hetkel kaasa 2 objektiivi: 18-55 mm ja ülalpoolmainitud 50-200 mm. Ma ei oska hetkel isegi ette kujutada, kas ja millist oleks tulevikus soov juurde osta. Eestis vist tõesti rohkem objektiive sellele kaamerale praegu saada ei ole, pole veel põhjalikult süvenenud. Lisaks on plussiks muidugi garantii. Aeg surub ka natuke peale, ei saa valiku tegemisega kaua oodata. Ja hirm, et ma kasutatud kaamera puhul just mõne mölaka otsa satun. Kogemusi ju pole. 2 viimast päeva kuulutusi lapanuna ei ole valida suurt midagi, sama raha eest näiteks kasutatud Canon EOS 350D koos kahe objektiiviga osta ei ole ju vist ka mõtet? Ma ei tea isegi seda, millised hinnad on liiga kallid ja millised kahtlaselt odavad, kui rääkida kasutatud kaameratest. Mõned näited, kommentaarid teretulnud:
1. CANON EOS 400D 18-55/55-200 BG-E3 KIT Hind 450€
2. Canon 400D; 18-55mm kit; 28-135mm IS USM Hind 550€
3. Canon EOS 400D kere Hind 190€
4. Müüa Canon 400D +Canon 28-135 Hind 410€
5. Canon 400D, 18-55 mm, 28-135 mm IS USM Hind jääb arusaamatuks, vist 250+250 €
6. Canon Eos 300d+Sigma 18-200mm Hind 280€ või vähem
7. Canon 30D kere Hind 300€
8. Nikon D3000 + Nikkor AF-S 18-55mm Hind 270€
9. Canon 450D kere ja EF-S 55-250 IS Hind 440€
ekacariya
Postitusi: 17
Liitunud: 23 Aug 2011 22:27

Re: Mis kaamera valida?

Postitus Postitas ekacariya »

Kui kasutatud kaameratest rääkida, siis üks(ultra-zoom) lendas mul täna just prügikasti...töötas nii neli päeva peale ostmist.
Kasutatud kaamera katki minnes võib remont vabalt maksta nii 200 eurot. On riskil mõtet?
Samas uut kaamerat soetades võid vähemalt kaks aastat olla mureta, kui ise aparaati ära ei lõhu.
ekacariya
Postitusi: 17
Liitunud: 23 Aug 2011 22:27

Re: Mis kaamera valida?

Postitus Postitas ekacariya »

EMT klientidele on hetkel soodne pakkumine
https://www.emt.ee/sisu/-/eshop/productinfo/52978501" onclick="window.open(this.href);return false;

Kui plaanis ei ole suurt valikut objektiive soetada või öist taevast pildistada, siis tegu algajale üsna korraliku aparaadiga.
Mia

Re: Mis kaamera valida?

Postitus Postitas Mia »

Olen natuke uurides nüüd nii palju targem, et Samsungile on olemas/tulemas kokku 9 erinevat objektiivi, Eestis võimalik hetkel osta 3 (18-55mm, 50-200mm ja 30mm F2). Venekeelsed testid kaameraga on päris informatiivsed.
Huvituja
Postitusi: 222
Liitunud: 16 Veebr 2011 21:42

Re: Mis kaamera valida?

Postitus Postitas Huvituja »

kui sul on Canon 60D olemas ja soovid lihtsalt ilma zuumita seebikarpi siis iga suvaline 130 -400 eurot maksev õhuke karp teeb smamoodi pilti kui konkurentide sma hinnaklassi kaamera. eelista siis juba canonit kui sul on enne Canon. lihtsamad menüüd sinu jaoks.
Mingit superzoomi pole sul ilmaselt mõet hankida 60D kõrvale.
pigem pannud natuke juurde ostnud 7D.
Hea kaamera.
ex-ex-enn

Re: Mis kaamera valida?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"et Samsungile on olemas/tulemas kokku 9 erinevat objektiivi"

peeglita hübriidide jaoks on üldjuhul olemas originaaladapterid sama brändi peegliga kaamerate objektiivide kasutamiseks. uuri selle kohta.

samsung kasutas oma digipeeglitel pentaxi objektiivikinnitust ja põhimõtteliselt on sellel juhul valida hetkel 81 objektiivi ja 4 suure brändi (pentax, zeiss, tamron ja sigma) vahel. iseasi kui kaugele on samsung arenenud kaamerate firmware tegelisel, ajal kui nad brändisid pentaxi rauda oma softiga jäi tulemus algupärandile tugevalt alla.
Külaline

Re: Mis kaamera valida?

Postitus Postitas Külaline »

ex-ex-enn kirjutas:peeglita hübriidide jaoks on üldjuhul olemas originaaladapterid sama brändi peegliga kaamerate objektiivide kasutamiseks. uuri selle kohta.

samsung kasutas oma digipeeglitel pentaxi objektiivikinnitust ja põhimõtteliselt on sellel juhul valida hetkel 81 objektiivi ja 4 suure brändi (pentax, zeiss, tamron ja sigma) vahel. iseasi kui kaugele on samsung arenenud kaamerate firmware tegelisel, ajal kui nad brändisid pentaxi rauda oma softiga jäi tulemus algupärandile tugevalt alla.
Uurisin, on olemas Mount adapter for K Mount lens, nii et valiks peaks siis vist jah vähe laienema. Üht-teist on ka ebays jms kohtades silma jäänud, aga kuna ma ei jaga hetkel veel suurt midagi kogu objektiivindusest, siis pean enne veidi arenema, kuigi näpud sügelevad nn pannkooki ostma. Hübriid on nüüdseks soetatud.
Külaline

Re: Mis kaamera valida?

Postitus Postitas Külaline »

Hiinlased teevad kõikidele hübriididele kõikvõimalikke adaptereid kõikvõimalikele objektiividele. Valik on lõputu.
Vasta