Makro Pentaksile

Pentaxi tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
siilike55
Postitusi: 8
Liitunud: 14 Apr 2008 20:19

Makro Pentaksile

Postitus Postitas siilike55 »

Millist makroobjektiivi soovitate algajale? :|
Kasutaja avatar
Ardo-Jako
Postitusi: 551
Liitunud: 14 Apr 2008 19:09
Asukoht: Tallinn

Re: Makro Pentaksile

Postitus Postitas Ardo-Jako »

Pentaxil on kaks makroobjektiivi:
smc PENTAX D FA 100mm F2,8 Macro
ja
smc PENTAX D FA 50mm F2,8 Macro

Saab hakkama ka muidugi vaherõngaste, lisaläätsede ja retroadapteriga. Viimast jaekaubanduses ei liigu minu teada. Mõnelt entusiastilt on võimalik kas laenata või osta.

Võib muidugi vaadata ka väiksema suurendusfaktoriga objektiive Sigmalt, Tamronilt või Tokinalt. Aga arvestama peab sellega, et odavamad ja suumiga objektiivid kaotavad kõvasti makro suurenduses ja ka kujutise selguses/teravuses. Ideaalne oleks 1:1.
Fiat Lux
Pentax K-5 + Pentax FA* 77/1,8
Eero

Re: Makro Pentaksile

Postitus Postitas Eero »

Kui algaja rahakott kannatab, siis ikka D FA 100mm F2,8 Macro :idea:
Markoki
Postitusi: 113
Liitunud: 20 Apr 2008 18:05
Kontakt:

Re: Makro Pentaksile

Postitus Postitas Markoki »

Päris hea küsimus on veel see, et kas tõesti tahad "päris" makroobjektiivi või piisab ka 1:2 ja 1:3 suurendusest? Sest kui 1:1 pole vajalik siis algajale on mõni 70-700mm odav telezoom täitsa hea katsetamiseks, 180mm peal saab 1:3 suurenduse kätte, 300mm peal ka 1:2. Loomulikult on siis vaja statiivi, pildikvaliteedi üle saab natuke nuriseda ning üldse pole väga mugav AGA katsetamiseks on need jummala head riistad!

Ma ise muidu pruugin DFA 100mm makroobjektiivi kuid tegelikult ma makrot ei tee, pigem kasutan ära võimalust teravustada lähemale kui "harilik" objektiiv reeglina võimaldab(50mm maksimaalne suurendus on näiteks kusagil 1:6 kanti), kusagil 1:4 annab juba päris hea efekti, eriti kuna makroobjektiivide bokeh on mõnus. Kui on viitsimist Ebay'd torkida siis 135/2,8 on üks objektiiv, millel on "salajane" makroomadus, nimelt võimaldab ta suurendust 1:4. Loomulikult pole see pärismakro aga tavapiltniku jaoks igati hea suurendusvõimega riist.
Kasutaja avatar
Ardo-Jako
Postitusi: 551
Liitunud: 14 Apr 2008 19:09
Asukoht: Tallinn

Re: Makro Pentaksile

Postitus Postitas Ardo-Jako »

Võib proovida ka vaherõngast või vaherõngaste komplekti.
Fiat Lux
Pentax K-5 + Pentax FA* 77/1,8
Kasutaja avatar
Ardo-Jako
Postitusi: 551
Liitunud: 14 Apr 2008 19:09
Asukoht: Tallinn

Re: Makro Pentaksile

Postitus Postitas Ardo-Jako »

PhotoPointis on müügil uus Pentaxi objektiiv smc DA 35/2,8 Macro Limited. Väga heade värvide ja joonisega. Pilt on nii terav, et võtab silmanurgast vere välja.
Fiat Lux
Pentax K-5 + Pentax FA* 77/1,8
siilike55
Postitusi: 8
Liitunud: 14 Apr 2008 20:19

Re: Makro Pentaksile

Postitus Postitas siilike55 »

Proovisin seda 35mm.Verd kätte ei saanud aga teravus ja värvid on tõsiselt head ;)
Kasutaja avatar
Ardo-Jako
Postitusi: 551
Liitunud: 14 Apr 2008 19:09
Asukoht: Tallinn

Re: Makro Pentaksile

Postitus Postitas Ardo-Jako »

Ma pildistasin mingit tillukest ämblikku. Ega ma suurem asi makromees pole ja mutukaid nimepidi ei tea, aga no selle ämbliku sabakarvad olid ikka nõelteravad ja ega ämblik kämblasuurune just ei olnud Suurendasin pilti arvutis piksliteni ja teravus ei kadunud.. ehk siis obje reso ületab isegi K20D 14,6 megapikslise sensori teravuse.
Fiat Lux
Pentax K-5 + Pentax FA* 77/1,8
Kasutaja avatar
vilts
Postitusi: 61
Liitunud: 14 Apr 2008 18:11

Re: Makro Pentaksile

Postitus Postitas vilts »

Teoorias peaks kõik limited objed olema resolt kõvemad kui praegune k20d cmos, kui nad täiskaadriga liini tahavad ajada ,)
inrec

Re: Makro Pentaksile

Postitus Postitas inrec »

aaga kas see 35mm on teravam ja värvilisem kui see 100mm ???
namstoop
Postitusi: 75
Liitunud: 14 Okt 2008 08:57
Kontakt:

Re: Makro Pentaksile

Postitus Postitas namstoop »

inrec kirjutas:aaga kas see 35mm on teravam ja värvilisem kui see 100mm ???

selline püstitus on suhteliselt ebaoluline, kuigi teravust on neil mõlemal ilmselt küllaga. Vähemalt 35mm küll oli kui kasutasin paar päeva.

Sellise valiku juures - 35mm VS 100mm makrotoru on palju olulisem enda jaoks paika panna mida täpselt sa pildistada tahad. Sest see kui lähedalt või kaugelt sa 1:1 makro kätte saad, on üsna erinev. 35mm puhul oli see põhimõtteliselt varjuki sisse jäävalt alat. 100 mm puhul ~30 cm. Ja vaateväli on ka üsna erinev, nii et tulemus ja kasutus võivad võivad üsna erinevaks osutuda.

Aga üldiselt tasuks valikusse panna ka Sigma AF 105mm ning miks mitte ka Tamron AF 90mm. Sigmaga olen pilti teinud, ei sa kurta. Ja 1500 eeku jääb võrreldes Pentax 100mm toruga veel üle ka.

Aga Pentaxi puhul on ju lihtne erinevused enda jaoks selgeks teha, rendi ja võrdle:
http://www.photopoint.ee/showpage.php?page=rent" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
Sten
Postitusi: 162
Liitunud: 16 Apr 2008 11:43

Re: Makro Pentaksile

Postitus Postitas Sten »

inrec kirjutas:aaga kas see 35mm on teravam ja värvilisem kui see 100mm ???
Jah :D , kui jätta eelnavalt räägitud perspektiivi ja vaatenurga ülevaade korraks kõrvale, siis jah 35mm, on erksamate toonidega, kontrastsem ja teravama joonisega. Testisin Nikon D300 peal(yes I can do that)
inrec

Re: Makro Pentaksile

Postitus Postitas inrec »

a noh selge sis .. ma lihtsalt tahtsin teada .. pole ise nagu proovida saanud :)
Kasutaja avatar
silver
Postitusi: 502
Liitunud: 22 Okt 2008 15:18
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Makro Pentaksile

Postitus Postitas silver »

pentaksi rendikapp pärnu mnt PP's annab hea võimaluse proovida (kasutan ise ka nende teenuseid aeg-ajalt) :)
photopoint.ee - tööpäeviti kirjutan seal tooteandmeid
blog.photopoint.ee - õhtuti ja nädalavahetuseti toodan kvaliteetkirjandust!
digitest.ee - kui aega üle jääb, siis vaatame ka tooteid lähemalt üle!
UrmasK

Re: Makro Pentaksile

Postitus Postitas UrmasK »

Ardo-Jako kirjutas:Võib proovida ka vaherõngast või vaherõngaste komplekti.
Kuidas nende vaherõngastega avad toimivad ja kas AFi on neid kasutades võimatu nõuda?
Kasutaja avatar
silver
Postitusi: 502
Liitunud: 22 Okt 2008 15:18
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Makro Pentaksile

Postitus Postitas silver »

AF ja avakontroll jäävad alles.
photopoint.ee - tööpäeviti kirjutan seal tooteandmeid
blog.photopoint.ee - õhtuti ja nädalavahetuseti toodan kvaliteetkirjandust!
digitest.ee - kui aega üle jääb, siis vaatame ka tooteid lähemalt üle!
Elari
Postitusi: 102
Liitunud: 15 Apr 2008 08:59

Re: Makro Pentaksile

Postitus Postitas Elari »

AF siiski alles ei jää, toimib MF. Automaatne avakontroll toimib.
Elari Aaboja
------------------------------
http://www.photopoint.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
silver
Postitusi: 502
Liitunud: 22 Okt 2008 15:18
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Makro Pentaksile

Postitus Postitas silver »

jah, sorry, my bad :S
photopoint.ee - tööpäeviti kirjutan seal tooteandmeid
blog.photopoint.ee - õhtuti ja nädalavahetuseti toodan kvaliteetkirjandust!
digitest.ee - kui aega üle jääb, siis vaatame ka tooteid lähemalt üle!
namstoop
Postitusi: 75
Liitunud: 14 Okt 2008 08:57
Kontakt:

Re: Makro Pentaksile

Postitus Postitas namstoop »

Aga noh makro puhul AF ongi paljudel juhtudel mõttetus, palju lihtsam on manuaalselt või siis koguni kaamerat liigutades teravustada. :roll:
Elari
Postitusi: 102
Liitunud: 15 Apr 2008 08:59

Re: Makro Pentaksile

Postitus Postitas Elari »

namstoop kirjutas:Aga noh makro puhul AF ongi paljudel juhtudel mõttetus, palju lihtsam on manuaalselt või siis koguni kaamerat liigutades teravustada. :roll:
AF´iga jah tihti keeruline makrot teha, makromeestele väga asjalik abimees on nn slider. Peab muidugi korralik statiiv all olema!

Näiteks: Velbon Super Mag Slider
Elari Aaboja
------------------------------
http://www.photopoint.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
namstoop
Postitusi: 75
Liitunud: 14 Okt 2008 08:57
Kontakt:

Re: Makro Pentaksile

Postitus Postitas namstoop »

Elari kirjutas:
namstoop kirjutas:Aga noh makro puhul AF ongi paljudel juhtudel mõttetus, palju lihtsam on manuaalselt või siis koguni kaamerat liigutades teravustada. :roll:
AF´iga jah tihti keeruline makrot teha, makromeestele väga asjalik abimees on nn slider. Peab muidugi korralik statiiv all olema!

Näiteks: Velbon Super Mag Slider

Mul on selline: http://www.angelfire.com/ca/erker/images/velbon.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Lasin kunagi ammu USAst tuua, siis Eestis veel ei müüdud.

Aga ausalt öeldes ega ma seda väga tihti ei kasuta, ei viitsi kaasas tassida :) Kuigi jah, pisikeste ja staatiliste objektide puhul on vägagi abiks küll (y)
UrmasK

Re: Makro Pentaksile

Postitus Postitas UrmasK »

Ardo-Jako kirjutas:Võib proovida ka vaherõngast või vaherõngaste komplekti.
Ok, aga kas keegi oskab mulle lollile selgeks teha, et mida tähendab nii optiliselt kui pildi kvaliteedi poolest, kui vaherõngaste asemel kasutada, lisaläätsesid näiteks http://www.photopoint.ee/toode/7136/hoy ... -77mm.html
Kasutaja avatar
silver
Postitusi: 502
Liitunud: 22 Okt 2008 15:18
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Makro Pentaksile

Postitus Postitas silver »

St nendel puudub supperkorralik vääristus. Olen neid ise ka proovinud, sama hea kui läbi suurendusklaasi pildistada. Midagi väga hullu ei ole aga.... af hakkab lollusi jälle tegema jne jne...
Vaherõngad oleks natuke parem variant imho
photopoint.ee - tööpäeviti kirjutan seal tooteandmeid
blog.photopoint.ee - õhtuti ja nädalavahetuseti toodan kvaliteetkirjandust!
digitest.ee - kui aega üle jääb, siis vaatame ka tooteid lähemalt üle!
Külaline

Re: Makro Pentaksile

Postitus Postitas Külaline »

silver kirjutas:St nendel puudub supperkorralik vääristus. Olen neid ise ka proovinud, sama hea kui läbi suurendusklaasi pildistada. Midagi väga hullu ei ole aga.... af hakkab lollusi jälle tegema jne jne...
Vaherõngad oleks natuke parem variant imho
aga siis peaks nagu see läätse värk OK olema, kui väike budget ja aega jamada või?
Kasutaja avatar
silver
Postitusi: 502
Liitunud: 22 Okt 2008 15:18
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Makro Pentaksile

Postitus Postitas silver »

Külaline kirjutas:
silver kirjutas:St nendel puudub supperkorralik vääristus. Olen neid ise ka proovinud, sama hea kui läbi suurendusklaasi pildistada. Midagi väga hullu ei ole aga.... af hakkab lollusi jälle tegema jne jne...
Vaherõngad oleks natuke parem variant imho
aga siis peaks nagu see läätse värk OK olema, kui väike budget ja aega jamada või?
jah, ikka. Mis diameetriga vaja on. Mul endal vedeleb üle Hoya Close Up Set +1 +2 +4 http://www.photopoint.ee/toode/7131/hoy ... -52mm.html korralikud kriimudeta ja vähe kasutatud. Hinnaks ~500 :)
photopoint.ee - tööpäeviti kirjutan seal tooteandmeid
blog.photopoint.ee - õhtuti ja nädalavahetuseti toodan kvaliteetkirjandust!
digitest.ee - kui aega üle jääb, siis vaatame ka tooteid lähemalt üle!
Vasta