E510 jukerdab P reziimis

Olympuse tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
KristjanK

E510 jukerdab P reziimis

Postitus Postitas KristjanK »

Tere
E-510 kaameraks
Viimasel ajal on pildistamisel P reziimis aga kaamera jukerdama hakanud.
P reziimi lülitades, või aegajalt ka iseenesest lülitab kaamera hoopis mõne stseeni reziimile, Näiteks tuleb pildistamise reziimiks hoopis siis päikeseloojang või midagi säärast.

Mis sellisega teha, kuidas seda ravida ? kas on mõtet saata remonti või on võimalik seda kuidagi ise ära ravida ? Kaameral on iga juba piisavalt ja garantii ammu möödas.
Külaline

Re: E510 jukerdab P reziimis

Postitus Postitas Külaline »

Stseeni reziimid ongi variatsioonidega P, mõni vahe. Parem võta ennast kokku ja hakka M-iga tööle.
throt

Re: E510 jukerdab P reziimis

Postitus Postitas throt »

ühe variandina on näiteks see, et valikuratas lihtsalt saba andnud, proovi, kas samast jama teeb ka teiste režiimidega
KristjanK

Re: E510 jukerdab P reziimis

Postitus Postitas KristjanK »

Tänud
Teiste reziimidega ei jukerda, aiunlt P'ga,. võimalik et valikuratas saba andnud.

No samas P on olnud mul seni reziim mida normaalvalgusega olen kasutanud, päeval kui valgust piisavalt, teeb automaatika piisavalt hästi, kui -1/3 säri kompensatsiooni kasutada. P reziimis saab ka ühe kettaga ava/säri suhet muuta ühele või teisele poole kuidas vaja.
M keerulisema valgusega kohtades ja AV või TV olenevalt olukorrast mida vaja. Auto ja Stseene reeglina üldse ei kasuta ...

Jutu jätkuks... mõtlesin et teeks tarkvara uuenduse, aga võta näpust, Olympuse soft ütleb, et mul on uusim tarkvara. Mõtlesin et ehk sellest võiks ka kasu olla... mine tea mõnele seadmele ju aitab kui teha "reinstall". Aga olemasolevat üle fläshida ka ei luba....
Vasta