teravussugavuse nait

Nikoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
vennamo

teravussugavuse nait

Postitus Postitas vennamo »

Mis kujul pildiotsijas naeb teravussugavuse piire ? Nikon d 7000 fn nupp pandud seda naitama aga ei nae pildiotsijas voi ei oska naha.Kes aitaks ?
indrme
Postitusi: 186
Liitunud: 03 Juun 2010 22:29
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: teravussugavuse nait

Postitus Postitas indrme »

Selleks peaks tal eraldi nupp olema fn nupust allpool (Väljasügavuse eelvaate nupp); fn nuppu saaks muul otstarbel kasutada. Endal D7000 ei ole, kuid D7000 piltide peal on see nupp täiesti olemas.
vennamo.

Re: teravussugavuse nait

Postitus Postitas vennamo. »

Pean seda asja uurima, fn nupp on paris all aares, kas toesti on seal veel allpool nupp.Mul on eestikeelne manuaal ka aga no mitte ei saa seda eelvaadet pildiotsiasse.Mis aadressil muide aparaadi pilti vaatasite ?
indrme
Postitusi: 186
Liitunud: 03 Juun 2010 22:29
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: teravussugavuse nait

Postitus Postitas indrme »

Pilt ise on aadressil http://a.img-dpreview.com/news/1009/nik ... ront_l.jpg (See on osa ülevaatest aadressil http://www.dpreview.com/news/1009/10091 ... nd7000.asp ) Pildil on see nupp objektiivikinnituse suhtes all-vasakul.
Külaline

Re: teravussugavuse nait

Postitus Postitas Külaline »

Mida loodad sellest teravussügavuse eelvaatest? Et väike jaapanlane joonistab piirid ette. Ava vajutab kinni, midagi muud ei tee. Ja kui su aparaadil on valitud lahtine ava, siis ei tee üldse midagi. Ja kui on ava päris kinni valitud, siis lööb pildi mustaks ja ei näe üldse miskit. Läbi pildiotsija piilumisest on jutt.
vennamo

Re: teravussugavuse nait

Postitus Postitas vennamo »

Ma tanan.Uurin asja edasi.Erinevate avadega.
Kasutaja avatar
monty11
Postitusi: 326
Liitunud: 16 Apr 2008 11:14
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

Re: teravussugavuse nait

Postitus Postitas monty11 »

Kaameral on mõlemad nupud programmeeritavad. Vaikimisi on DoF preview alumise nupu all. Võta mõni pikem toru, keera ava ntx 16 peale, teravusta kusagile lähemale ja vajuta nupp alla, siis peaksid küll vahet selgelt nägema.
Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein
vennamo

Re: teravussugavuse nait

Postitus Postitas vennamo »

Ma olen vist taipamatu, toru on 16-85, keeran 85 peale, valin ava 16, teravustan poole meetri peale ja näen enne ava numbrit number 2 vaheldub 2,5 ga. ?
ex-ex-enn

Re: teravussugavuse nait

Postitus Postitas ex-ex-enn »

nikkor 16-85 suurim ava on sõltuvalt fookuskaugusest 3,5-5,6, 85mm peal siis vastavalt 5,6. see on mingi muu asi, mis sul 2 ja 2,5 vahel kõigub.
vennamo

Re: teravussugavuse nait

Postitus Postitas vennamo »

Ma saan aru nii, et kui keeran toru 85 peale, läheb sügavusteravus väiksemaks, kui valin ava 16, teeb see ka sügavusteravuse väiksemaks, suurim ava ju suurendab sügavusteravust ?
vennamo

Re: teravussugavuse nait

Postitus Postitas vennamo »

Sorry, ikka suurim ava vähendab sügavusteravust.
ex-ex-enn

Re: teravussugavuse nait

Postitus Postitas ex-ex-enn »

minu jutu mõte oli see, et su objektiivi ava pole võimalik F2-F2,5 peale seada, seda eriti 85mm peal.

kui sa seda katset toas tegid, siis võib see number säriaega tähistada.

teravussügavuse muutumisega tutvumiseks on hea koht (saab ka alla laadida kodus kasutamiseks) http://www.tamron.eu/en/lenses/depth-of ... rison.html" onclick="window.open(this.href);return false;
vennamo

Re: teravussugavuse nait

Postitus Postitas vennamo »

Suur tänu.Nüüd sain aru, kuidas tuleb vaadata.
Vasta