nikon D3100

Nikoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
kaspar19
Postitusi: 9
Liitunud: 19 Okt 2010 18:37

nikon D3100

Postitus Postitas kaspar19 »

Tervist
ma kh ostaks kaamera ja ma ei ole iial peegelkaameraga pilti teinud.
et ma võtaks selle Nikon d3100 ja ma lugesin et kui tahad proffi värki teha siis D7000.
aga ma siga algaja ei tea muffigi,et kas osta se nikon või sis midagi muud ehk soovitate midagi.
niiet andke hagu :D
ette tänades.
throt

Re: nikon D3100

Postitus Postitas throt »

osta see ära ja hakka pildistama, võibolla käi ka mõnel kursusel ja oled tük kaega õnnelik. pole mõtet panna magama hunikut pappi, teadmata kas sul kõike seda jama vajagi on.
a miks sa üldse peegelkaamerat endale soovid, võibolla on hoopis mõni suure sensoriga kompakt sulle sobilikum
Markunn
Postitusi: 4
Liitunud: 16 Juul 2011 01:33

Re: nikon D3100

Postitus Postitas Markunn »

throt kirjutas:osta see ära ja hakka pildistama, võibolla käi ka mõnel kursusel ja oled tük kaega õnnelik. pole mõtet panna magama hunikut pappi, teadmata kas sul kõike seda jama vajagi on.
a miks sa üldse peegelkaamerat endale soovid, võibolla on hoopis mõni suure sensoriga kompakt sulle sobilikum
Miks kõik "ässad" kompakte soovitavad algajatele. Saab ju hiljem parema objektiivi otsa osta peeglile jne.
throt

Re: nikon D3100

Postitus Postitas throt »

esiteks pole end kunagi ässaks dituleerinud.
teiseks on nn algajad tihti sõnast peegel nii pimestatud et nad ei suuda nö "out of box" vaadata.
kolmandaks nn algajad tihti ei mõtle mõõtmetele peegel vs kompakt.
neljandaks kompaktil ja kompaktil on vahe sees.

ehk siis Markunn, sulle lihtsamalt öeldes - teemaalgatajale sai vihjatud, et ta mõtleks veel kord, kas ja milleks tal ikka kindlasti on kõige paremat ja uhkemat vaja
ex-ex-enn

Re: nikon D3100

Postitus Postitas ex-ex-enn »

siin ei ole midagi tuusamisega seotud, kompaktkaamera on lihtsalt tunduvalt mugavam kasutada ja kaasa võtta.
pole mingit kasu viimasepeal peegelkaamerast, kui seda vajalikult hetkel kaasas pole. kompakti saab aga alati tasku pista ilma liigse tülinata.
kui eesmärk on teha 10x15cm väljatrükke ja arvutis/veebis kasutada, piisab isegi normaalsest mobiiltelefonist, aga see on üks teine jutt.
Markunn
Postitusi: 4
Liitunud: 16 Juul 2011 01:33

Re: nikon D3100

Postitus Postitas Markunn »

no arusaadav. aga hea kompaktkaamera maksab 1500 euri, näiteks LeicaX1
ex-ex-enn

Re: nikon D3100

Postitus Postitas ex-ex-enn »

ma olen ajalehe jaoks pilte ka 100 eurose kompaktiga teinud. 1500 uut rubla (tm) ei tee ise pilti, mees peab ka kaamera taga olema.
kaspar19
Postitusi: 9
Liitunud: 19 Okt 2010 18:37

Re: nikon D3100

Postitus Postitas kaspar19 »

D3100 ongi ju mõõtmelt suht tilluke ei tundnud elu suur loom olevat.
aaga et sis põhi soovitus et tasuks osta sis jh :D
ja et vastata küsimusele et miks peegel ää ei oska vastata lihtsalt suur soov osta see.
jänkuu

Re: nikon D3100

Postitus Postitas jänkuu »

Tere, Selline küsimus, et kas nikon d3100 on võimalik teha must-valgeid pilte vms või on vaja selleks värvifiltrid ärida ?
Linda

Re: nikon D3100

Postitus Postitas Linda »

Mul oleks siia lisaks selline küsimus, et kui ma ostaks Nikon D3100 ja seal ei ole VR - i kas see siis oleks halb?
Või annab VR peegelkaamerale väga palju juurde? VR - ita tuleks natuke odavam.
plix15

Re: nikon D3100

Postitus Postitas plix15 »

tuleks juurde küsimus kas Nikon D3100 sobiks esimeseks peegelkaameraks, kui ennem paar aastat digikaga pilte tehtud ja edasi arenemisest tõsiselt huvitatud, sest vanast jäeb palju puudu? Või oskaks keegi mõnda paremat mitte eriti palju maksvat peegelkaamerat soovitada? :(
Linda Liis

Re: nikon D3100

Postitus Postitas Linda Liis »

plix15 kirjutas:tuleks juurde küsimus kas Nikon D3100 sobiks esimeseks peegelkaameraks, kui ennem paar aastat digikaga pilte tehtud ja edasi arenemisest tõsiselt huvitatud, sest vanast jäeb palju puudu? Või oskaks keegi mõnda paremat mitte eriti palju maksvat peegelkaamerat soovitada? :(
Mina olen lugenud, et see Nikon D3100 on algajale väga hea kaamera jne. Ma tahan seda osta aga ma lihtsalt ei tea, kas stabilisaatorita on väga halb. Kas sa tahad osta stabilisaatoriga?
German
Postitusi: 451
Liitunud: 05 Apr 2009 15:48
Asukoht: Tartu

Re: nikon D3100

Postitus Postitas German »

jänkuu: selleks on vaja ärida üks korralik fotograafiaalane raamat või koolitus.

Linda: VR ei anna kaamerale midagi juurde, sest stabilisaator on objektiivis, mitte kaamera keres (Pentaxi, Sony ja mõne Olympuse puhul vastupidi). Kui plaanid osta D3100 koos kit objektiividega (18-55, 55-200, 55-300), siis VR on pigem vajalik pikemate fookuskauguste (100mm+) puhul. Seda ennekõike pimedamates oludes pildistades. Kui arvad, et mingil põhjusel peaksid kit objektiividega suure osa piltidest vähema valguse käes tegema, siis annab VR kindlasti juurde, väidetavalt 1-2 stoppi.

plix15: Igasugune peegelkaamera on samm edasi, arengut jätkub aastateks, kui vahepeal objektiive juurde osta näiteks. Soovitada võib kõiki peegelkaameraid, mis hetkel müügil (ka järelturul), pigem on küsimus objektiivides, sest paljas kaamera ei tee sulle vajalikku pilti kohe kindlasti. Kui tahad tõsist arengut teha, siis osta kallim objektiiv ja võimalikult odav kere. Kui tahad niisama lõbuks "klõpsutada", siis vali endale meelepärane kaamera koos kit-toruga.
plix15

Re: nikon D3100

Postitus Postitas plix15 »

tänan, et keegi oskab ka viisakalt vastata, mida eespool näha pole. :D
Külaline

Re: nikon D3100

Postitus Postitas Külaline »

German kirjutas - "...väidetavalt 1-2 stoppi" Kes väitis, millal, eelmisel sajandil ? Mina olen lugenud, et keegi väidab, et kuni 4 stoppi ja mitte ainult pikkadel fookuskaugustel on ta kasulik aga ka lühikestel.
German
Postitusi: 451
Liitunud: 05 Apr 2009 15:48
Asukoht: Tartu

Re: nikon D3100

Postitus Postitas German »

Ei ole ma öelnud, et KUNI 1-2 stoppi. Objektiivi- ja kaameratootjad väidavad jah, et kuni 4 stoppi (kes viitsib, see otsib ise allikaid). Samas on tavakasutuse juures üsna raske saada reaalselt 4 EV'd juurde, seetõttu kirjutasingi, et 1-2 peaks üsna kindlalt saama. Üks asi on see, milleks tehnika on ideaalsetes tingimustes võimeline ja teine on see, mis reaalses kasutuses ilmsiks tuleb. Ei ole ma ka väitnud, et VR laiema nurgaga pilti tehes kasutu on:
German kirjutas:VR on pigem vajalik pikemate fookuskauguste (100mm+) puhul.
vennamo

Re: nikon D3100

Postitus Postitas vennamo »

Mina ostsin Nikon d 7000 ja 16-85 objektiivi.Siiani tegin filmiseebikaga, mis on üks paremaid selliseid.Muljed on sellised, et ei ole nii lollikindel, kui seebikas.Terake eksid valikutes, tuleb tume või ebaterav pilt.Olen fotoringis tegelenud ja kümmekond fotoraamatut tudeerinud.Peegel ei tee automaatikal ka mitte alati head pilti.Või on minu komplektil midagi viga.Uued on.
Vasta