Canon EOS 60D-ga tuhmid pildid

Canoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
aivu13
Postitusi: 16
Liitunud: 15 Nov 2009 18:41

Canon EOS 60D-ga tuhmid pildid

Postitus Postitas aivu13 »

Probleem siis selline, et Canon Eos 60D-ga pildistades jäävad pildid natuke tuhmid, ei ole seda sära ja erksust. Objektiividena kasutan sigma 18-250 ja Canon 100mm f2.8L macro. Kas oleks kellelgi soovitusi kaamera seadistamisel (kaamera on tehaseseadetes) või tuleks pildi värvide erksus fototöötlus programmidega paika panna.
Tublipoiss

Re: Canon EOS 60D-ga tuhmid pildid

Postitus Postitas Tublipoiss »

Proovi muuta säriaega, ava, whitebalancit jne, kui ei oska võin sulle saata maili peale pildid koos kirjelduste ja nippidega kuidas need enda kasuks tööle panna.
German
Postitusi: 451
Liitunud: 05 Apr 2009 15:48
Asukoht: Tartu

Re: Canon EOS 60D-ga tuhmid pildid

Postitus Postitas German »

Näidispilti on pakkuda?
ex-ex-enn

Re: Canon EOS 60D-ga tuhmid pildid

Postitus Postitas ex-ex-enn »

kaamerast tulev fail on toorik. pildista raw-s ja tee arvutis järeltöötlus.

jpeg on seebikate ja mobiilide teema.
aivu13
Postitusi: 16
Liitunud: 15 Nov 2009 18:41

Re: Canon EOS 60D-ga tuhmid pildid

Postitus Postitas aivu13 »

To Tublipoiss: olen kasutanud säriaega 1600 - 400 ja ava 2.5 - 8. To ex-ex-enn: Pildistan nii raw-is kui ka jpeg-s. To German: internetis näidispilte pole aga kui sa mulle meilile mingi aadressi saadaks kuhu ma sulle saata saaksin siis saadaksin nii jpeg-s kui ka raw-is. minu email on aivaraasma@hot.ee
aivu13
Postitusi: 16
Liitunud: 15 Nov 2009 18:41

Re: Canon EOS 60D-ga tuhmid pildid

Postitus Postitas aivu13 »

To Tublipoii: proovin siis teha erinevaid pilde erinevates olukordades muutes whitebalance-it
Külaline

Re: Canon EOS 60D-ga tuhmid pildid

Postitus Postitas Külaline »

Miks RAW pildistaja näeb piltidega aparaadis vaeva? Korralik arvuti on digiaja fotolabor, selle pealt ei saa kokku hoida.
ex-ex-enn

Re: Canon EOS 60D-ga tuhmid pildid

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"Pildistan nii raw-is kui ka jpeg-s"

kui kaamera pildid tunduvad stabiilselt plasside värvidega, tasub muidugi ka üle vaadata kasutatav värviruum. adobe rgb näib windowsi vahenditega vaadates hallim, srgb peaks olema ok.

kui kasutad mõnda värvihaldust toetavat tarkvara (photoshop näiteks) või mäkki, näed muidugi pilti õigetes värvides.

jätkuvalt, kuigi kaamera lubab värve jpegis peale keerata, ma seda ei soovitaks, arvutis on neutraalset faili parem töödelda ja tulemus on kindlasti parem.

ja muidugi on ka variant, et pildistadki plassi valgusega...
Voldemars

Re: Canon EOS 60D-ga tuhmid pildid

Postitus Postitas Voldemars »

tuttaval sama mure 60D-ga... hiljuti pildistasime ühte ja sama üritust ja tema 60D pildid tunduvalt tuhmima värvidega, kui minu D7000-l. Kaamerast sai küll värvi juurde keerata, aga pildil pole seda sära. Keegi soovitas tal ka raw-i pildistada. Ei tal olevat aega igal õhtul 200-300 raw-iga jamada. Sellisest kaamerast peaks juu jpg briljantilus tulema?
ex-ex-enn

Re: Canon EOS 60D-ga tuhmid pildid

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"Ei tal olevat aega igal õhtul 200-300 raw-iga jamada."

siis on ju lihtsam seebikaga pildistada, need annavad vaikimis "briljantilusa" kärtsu jpeg.
aivu13
Postitusi: 16
Liitunud: 15 Nov 2009 18:41

Re: Canon EOS 60D-ga tuhmid pildid

Postitus Postitas aivu13 »

Aitäh kõigile kes on andnud soovitusi, et ikkagi arvutis tuleks pilt järeltöödelda. Photoshopist vaadates jäävad pildid tõesti erksamad.
ex-ex-enn

Re: Canon EOS 60D-ga tuhmid pildid

Postitus Postitas ex-ex-enn »

vaata see värviruumi asi üle.
aivu13
Postitusi: 16
Liitunud: 15 Nov 2009 18:41

Re: Canon EOS 60D-ga tuhmid pildid

Postitus Postitas aivu13 »

To ex-ex-enn: värviruumina kasutan srgb-d
aivu13
Postitusi: 16
Liitunud: 15 Nov 2009 18:41

Re: Canon EOS 60D-ga tuhmid pildid

Postitus Postitas aivu13 »

To ex-ex-enn: proovisin ka adobe rgb-d ja pildid tunduvad sellega täiesti normaalsed. Aitäh soovituse eest värviruumi proovida
Wikenti
Postitusi: 56
Liitunud: 11 Apr 2011 16:29

Re: Canon EOS 60D-ga tuhmid pildid

Postitus Postitas Wikenti »

Ilmselt on sul vaja juhendit, saadan sulle lingi kus Sa saa eestikeelse juhendi alla laadida ja palun töötle see läbi. Siis saad targemaks. edu Sulle
Sul oli plaadiga kaasas Digital photo professional. sellega annab mängida pildi Goleratuuriga. tutvu on küll ingliskeelne mida mina ei mõista aga tasub katsetada
canoni-kasutusjuhendid-t16-50.html#p17364" onclick="window.open(this.href);return false;
Känon

Re: Canon EOS 60D-ga tuhmid pildid

Postitus Postitas Känon »

Mul on Adobe Photoshop elements, kas sellega saab ka pildid sama hea kvaliteediga või samamoodi tuunitud, kui nende tavaliste photoshopidega? Kui ma olen natuke omal pilte seal tuuninud, siis läheb pildil suurus ka väiksemaks, kas siis läheb kvaliteet ka alla? Ja kas sellega RAW faile ei ole võimalik avada ja tuunida?
Vasta