Lainurk objektiivi otsimas

Canoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
Antero
Postitusi: 16
Liitunud: 25 Okt 2011 16:35

Lainurk objektiivi otsimas

Postitus Postitas Antero »

hei,

Otsin lainurka kaamerale (EOS 60D) ja silma on jäänud kaks objkektiivi

* Tokina AT-X 12-24mm F4,0 II objektiiv
* Canon EF-S 10-22mm F3,5-4,5 USM objektiiv

Review'd annavad mõlemale objektiivile häid hindeid ja peaks katma minu vajadused, Tokina kasuks räägib minu jaoks hetkel ainult hind.
Omab keegi kogemusi?
Wikenti
Postitusi: 56
Liitunud: 11 Apr 2011 16:29

Re: Lainurk objektiivi otsimas

Postitus Postitas Wikenti »

Mina kasutan isiklikult Tamroni 10-24 Di II obiektiivi, fookuse panen käsitsi paika. Kindlasti oleks ostnud isegi Ganoni 10-24 aga momendil kui oli teda vaja ei jätkunud raha. soovitan ikke Ganoni võtta. egas Tamron joonistab ka heast. Samas soovitan lisaks polarisatsiooni filter ka osta.
Viimati muutis Wikenti, 23 Nov 2011 19:22, muudetud 1 kord kokku.
M.

Re: Lainurk objektiivi otsimas

Postitus Postitas M. »

Mul canoni ees kasutusel Tokina 11-16 f2.8 http://www.tokinalens.com/products/toki ... odx-a.html ja ma ütleks, et see on kõige teravam toru, mis mul üldse olnud on (ütleks, et isegi teravama "joonega" kui canoni enda L-torud). Mina igatahes väga rahul. Soovitav muidugi enne ostu enda kere ees proovida, et hiljem ei oleks pettumust. Internetis ka selle objektiivi kohta päris häid hinnanguid. Kaamera enda välguga küll päris laia otsa kasutada ei kannata (välk ei valgusta piisavalt laialt) aga lisavälguga probleeme pole.
Külaline

Re: Lainurk objektiivi otsimas

Postitus Postitas Külaline »

Parim lainurk on Zeiss 21mm
Känon

Re: Lainurk objektiivi otsimas

Postitus Postitas Känon »

Sorry, et jooksen sinu teemasse, aga mul on selline küsimus, et kas kõik lainurkobjektiivid ongi nii väikese suumi vahemikuga?
ex-ex-enn

Re: Lainurk objektiivi otsimas

Postitus Postitas ex-ex-enn »

aga kuhu neil zoomi pikkuses minna on? kui lainurkzoom läheb fookuskaugusega üle normaalobjektiivi fookuskauguse, muutub ta normaal- või universaalzoomiks, sõltuvalt pikema otsa ulatusest.
Känon

Re: Lainurk objektiivi otsimas

Postitus Postitas Känon »

Mis vahe on normaal-ja lainurgal peale selle, et ühega tulevad sellised "laiema nurgaga" pildid?
German
Postitusi: 451
Liitunud: 05 Apr 2009 15:48
Asukoht: Tartu

Re: Lainurk objektiivi otsimas

Postitus Postitas German »

Känon kirjutas:Mis vahe on normaal-ja lainurgal peale selle, et ühega tulevad sellised "laiema nurgaga" pildid?
Oleneb objektiividest, aga lihtsalt üldnimetuse järgi liigitataksegi neid vastavalt fookuskaugustele. Sealt edasi jagades on olemas fikseeritud (läbiva) ja muutuva avaga suumobjektiivid jne.
Antero
Postitusi: 16
Liitunud: 25 Okt 2011 16:35

Re: Lainurk objektiivi otsimas

Postitus Postitas Antero »

Tänud kõigile. Ma lähen katsetan enne ostu Tokinat (nii 12-24 kui 11-16). Viimane tundub tõesti hea.
Vasta