Objektiiv laste/inimeste pildistamiseks

Canoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
uustulnuk
Postitusi: 2
Liitunud: 14 Dets 2011 23:02

Objektiiv laste/inimeste pildistamiseks

Postitus Postitas uustulnuk »

Plaani lähiajal ette võtta USA reis ja sooviks oleks sealt enda kaamerale Canon eos 50D uus objektiiv soetada. Pildistamise objektiks oleksid peamiselt lapsed/inimesed. Oskate ehk objektiivi osas soovitusi jagada?
uustulnuk
Postitusi: 2
Liitunud: 14 Dets 2011 23:02

Re: Objektiiv laste/inimeste pildistamiseks

Postitus Postitas uustulnuk »

Lisaks juurde veel, et tegemist võiks ilmselt olla 35 või 50 mm-se objektiiviga.
German
Postitusi: 451
Liitunud: 05 Apr 2009 15:48
Asukoht: Tartu

Re: Objektiiv laste/inimeste pildistamiseks

Postitus Postitas German »

Universaalsem variant oleks 24-105, 24-70, 17-55(ainult poolkaadrile). Klassikaline "nifty-fifty" võiks igal pildistajal ka olemas olla ;)
Külaline

Re: Objektiiv laste/inimeste pildistamiseks

Postitus Postitas Külaline »

Aga kas universaalsematega teravus ei kannata, praegu olen pea 4 aastat kasutanu 28-135 mm ja sellel on tunda just, et kui just imehea päevavalgus ei ole, siis jääb valgust väheks ja teravusega on ka nii nagu on (tegemist on praegu siis kaameraga kaasas oleva objektiiviga)? Ise olen praegu canoni L seerja objektiive piilunud aga kui oskate alternatiive nx sigmast tuua, mis sama töö ära teevad aga samas hinnalt odavamad on, siis ootaks soovitusi küll. Need (L seerja omad) peaksid vist nii pool kui täiskaamerale sobima, et kui kunagi 10 aasta pärast tahaks täiskaadriga kaamerat, siis oleks objektiivi endiselt võimalik kasutada :lol:
German
Postitusi: 451
Liitunud: 05 Apr 2009 15:48
Asukoht: Tartu

Re: Objektiiv laste/inimeste pildistamiseks

Postitus Postitas German »

Soovitasingi eelkõige L-seeria univ. torusid, sest nende teravus on kompromissitu, kui hind välja arvata. Kuigi esmalt soovitasin univ. suume seetõttu, et lapsi pildistades ei ole alati aega "jalgadega suumida". Fiksid on tõesti võrreldavad pildikvaliteedi poolest L-seeriaga, kuid ei ole nii mugavad ootamatus olukorras.
Sigmaga lähemalt tuttav pole ja väga paljude teiste kasutajate kogemusi lugedes võib selle tootja kooste/pildikvaliteet varieeruda (erinevalt näiteks L-seeriast). Mis aga ei tähenda, et seda peaks valikust välja jätma. Mõni kogemusega inimene ehk suvatseb kirjutada midagi.
Tamronilt saan soovitada 28-75/2.8, sobib hiljem ka täiskaadrile, hinna ja kvaliteedi suhte poolest paremat ei leia (isiklik arvamus), 17-50/2.8 VC on samuti hea ja taskukohane variant (stabikaga).
Just. L-seeria sobib iga canoni peegelkaamera ette, see 17-55 ei ole L seeria ja sobib ainult APS-C kaadrimõõduga aparaatidele (ka 50D).
Antero
Postitusi: 16
Liitunud: 25 Okt 2011 16:35

Re: Objektiiv laste/inimeste pildistamiseks

Postitus Postitas Antero »

Ma olin just ise alles sellise küsimuse ees, et millist standardsuumi osta igapäevaseks pildistamiseks. Käisin katsetasin Canon L 24-70 F2.8 ja tõeliselt hea objektiiv ainult hind on krõbe. See on küll L seeria (poolkaadrile siis teeb siis 38.4- 112) ja mulle see vahemik väga sobib.
Vasta