Fikstorudest

Canoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
Külaline

Fikstorudest

Postitus Postitas Külaline »

Tere,
Otsin omale mõistlikuhinnaga, normaalset fikstoru vahemikus 20-35mm, et oleks võimalik selle ulatusega siseruumis ja hämarates tingimustes portreed teha. Oman 50mm F1,8 fiksi, kuid see ei võimalda sisetingimustes piisavalt lainurka.
Seetõttu olengi valikusse võtnud posu "Kahuri" torusi:
1)Canon EF 24mm F2,8
2)Canon EF 28mm F1,8 USM
3)Canon EF 20mm F2,8 USM
4)Canon EF 28mm F2,8
5)Canon EF 35mm F2,0

Kuulaks ära teie kogemusi optilises kvaliteedis, pildimustris ja üldises arvamuses. Milline oleks teie valik portree jaoks :?:
Tahaks mõistliku rahaeest head asja ;)
ex-enn

Re: Fikstorudest

Postitus Postitas ex-enn »

kui modellide käest kartulinina piltide eest peksa ei taha saada, siis otsi parem suurem ruum ja ca 80mm kanti portreeobjektiiv.
namstoop
Postitusi: 75
Liitunud: 14 Okt 2008 08:57
Kontakt:

Re: Fikstorudest

Postitus Postitas namstoop »

ex-enn kirjutas:kui modellide käest kartulinina piltide eest peksa ei taha saada, siis otsi parem suurem ruum ja ca 80mm kanti portreeobjektiiv.
:lol:

ega jah 20-35mm vahemik nüüd portreeobjektiiv just pole. Äärmisel juhul siis 50mm juurest võib sellest rääkima hakata, saad ju eriti valge asja kätte.

http://www.photopoint.ee/toode/12702/ca ... l-usm.html" onclick="window.open(this.href);return false;

;)

või noh reaalsusesse jäädes on see vast parem valik:
http://www.photopoint.ee/toode/2732/can ... 4-usm.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Külaline

Re: Fikstorudest

Postitus Postitas Külaline »

võibolla ma väljendasin end valesti kuid, ma vajan head lainurka just siseruumides pildistamiseks ja nagu ma mainisin kasutan on mul juba 50mm fikstoru olemas ja vajan just nõu 20-35mm objektiivide vahemikus, mitte niisama teemast mööda mölisemist. 8-)
ex-enn

Re: Fikstorudest

Postitus Postitas ex-enn »

"et oleks võimalik selle ulatusega siseruumis ja hämarates tingimustes portreed teha"

nii nagu küsid, nii ka vastatakse.
ex-enn

Re: Fikstorudest

Postitus Postitas ex-enn »

sisearhidektuuri jaoks osta statiiv ja tee kasvõi kitikaga (ava 11 kanti näiteks).
või kui jääb kitsaks, siis mingi 10mm kanti toru.
namstoop
Postitusi: 75
Liitunud: 14 Okt 2008 08:57
Kontakt:

Re: Fikstorudest

Postitus Postitas namstoop »

Ja lisaks on siseruumides ja hämaras üsnagi tuntav vahe kas on f/1.2 või f/1.8 toru. f/2.8 jaoks pead statiivi või välgu hankima.
Külaline

Re: Fikstorudest

Postitus Postitas Külaline »

Selge pilt, tahan ikkagi ilma välgutamata pilti teha siis jääb käest pildistamiseks valikusse ainult valik nr2 "Canon EF 28mm F1,8 USM", sest väga suurt raha ei plaani ka sinna alla investeerida.
Korra jäid silma ka kaks samasse hinnaklassi kuuluvat sigmat: Sigma AF 30mm F1,4 EX DC ja Sigma AF 20mm F1,8 EX DG.
:ugeek:
Kasutaja avatar
ViX
Postitusi: 81
Liitunud: 06 Juun 2008 12:45

Re: Fikstorudest

Postitus Postitas ViX »

Külaline kirjutas:Selge pilt, tahan ikkagi ilma välgutamata pilti teha siis jääb käest pildistamiseks valikusse ainult valik nr2 "Canon EF 28mm F1,8 USM", sest väga suurt raha ei plaani ka sinna alla investeerida.
Korra jäid silma ka kaks samasse hinnaklassi kuuluvat sigmat: Sigma AF 30mm F1,4 EX DC ja Sigma AF 20mm F1,8 EX DG.
:ugeek:
Nende seast oleks parim nr2.
Sigmat ära võtta! :!:
toom

Re: Fikstorudest

Postitus Postitas toom »

vaata siit teste: http://www.photozone.de/canon-eos" onclick="window.open(this.href);return false;
lepp
Postitusi: 16
Liitunud: 25 Apr 2008 10:14
Asukoht: Tallinn, Kesklinn-Kadriorg
Kontakt:

Re: Fikstorudest

Postitus Postitas lepp »

Olen kõiki kasutanud ning optilise kvaliteedi järgi järjestaks nad vastavalt:

1)Canon EF 35mm F2,0
2)Canon EF 24mm F2,8
3)Canon EF 28mm F2,8
4)Canon EF 28mm F1,8 USM
5)Canon EF 20mm F2,8 USM

Sigma 20 F1.8 on käsitsi teravustades väga terav toru, avadest 2.5 ja edasi. Kõike proovitud täiskaadri ees.
Vasta