Kumb objektiiv osta?

Canoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
kiviraiur
Postitusi: 4
Liitunud: 12 Jaan 2012 23:02

Kumb objektiiv osta?

Postitus Postitas kiviraiur »

Ostsin EOS 550D, kaasa tuli ka kitikas 18-55. Nüüd plaanis osta objektiiv. Valikutesse on jäänud http://www.photopoint.ee/et/toode/4703/ ... -objektiiv ja http://www.photopoint.ee/et/toode/15427 ... -objektiiv.On kellelgi antud objektiividega kogemusi? Tamroni hind sõbralik, kuid tekitab umbusku. Kas saab olla nii, et kaks samaväärset asja on nii erineva hinnaga? Või on tal mõni eluliselt tähtis organ nii öelda "plasteliinist". Paraku elu on õpetanud, et odavate asjadega kaasneb tihti mõni ebameeldiv üllatus.
Ette tänades.
Wikenti
Postitusi: 56
Liitunud: 11 Apr 2011 16:29

Re: Kumb objektiiv osta?

Postitus Postitas Wikenti »

Ma ise kasutan "Tamroni" torusi ja kuna neil autofookus ei taha hästi töötada fokuseerin ma neid käsitsi. Veel mainin, et mul on 'EOS60D ja objektiivid on Tamron SP 10-24mm Ja teiseks on üks odavamaid telekas 70-300mm käsitsi ja statiivil pluss distans avajaga saab asi aetud
eks tulevikus on plaan ikke Ganoni torudele üle minna.
Ja ksa sul on ilmtingimata vaja nõ normaasl objektivi ehk oleks see parem.
Canon EF-S 15-85mm F3,5-5,6 USM IS objektiiv
kiviraiur
Postitusi: 4
Liitunud: 12 Jaan 2012 23:02

Re: Kumb objektiiv osta?

Postitus Postitas kiviraiur »

Tänud sulle Wlkenti! Soov saada ava F2,8, see praegune mul on 3,5-5,6 ja rahul olen taga ainult õues päiksepaistelise ilmaga. Tamroni hind on mõistlik, sellepärast uuringi kuidas rahul ollakse. Kuid sain vist vastuse juba teada. Ei taha mitu korda ühele ja samale asjale raha kulutada- seega Canon.
Antero
Postitusi: 16
Liitunud: 25 Okt 2011 16:35

Re: Kumb objektiiv osta?

Postitus Postitas Antero »

Canon EF-S 17-55 on väga kiidetud objektiiv ja kui rahakott kannatab, vali Canon
Kalotüüp
Postitusi: 32
Liitunud: 22 Aug 2011 00:55

Re: Kumb objektiiv osta?

Postitus Postitas Kalotüüp »

Toas pildistamiseks on vajalik ikkagi välk. See 2.8 annab laiemas otsas ju ainult 0.5 stoppi valgust juurde. Mina oma Tamroniga olen üsna rahul ja ei usu, et see Canon lausa kaks korda parem on nagu hinnavahest järeldada võiks.
Ton

Re: Kumb objektiiv osta?

Postitus Postitas Ton »

Omal 60D ja EF-S 17-55. Väga rahul.
asfdsg

Re: Kumb objektiiv osta?

Postitus Postitas asfdsg »

17-55 2,8 on hea obje. Olen pildistanud sellega mõned ajad. Aga tõepoolest, pimedas ei anna see 2,8 ava sulle eriti midagi juurde. Eriti kui tahad kogu pilti teravana hoida.
Vasta