Kuidas valida DSLR kaamerat: näitude järgi???

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Vasta
Hellukas
Postitusi: 2
Liitunud: 28 Jaan 2012 13:25

Kuidas valida DSLR kaamerat: näitude järgi???

Postitus Postitas Hellukas »

Tere! Olen alles algaja ja praegu Nikon filmikaamera peal. Tahaksin vahetada seda peegelkaamera vastu, aga ei oska valida, sest ei tea, millised näidud mulle kõige paremad oleks. Nt. milline on hea ISO: olen kuulnud, et parem on kui see pole ostmisel väga suur - ehk siis milline see olema peaks? ja muud näidud.
Oleks hea, kui hinnavahe jääks soovitusel kuskile 300 - 500 euri vahele. :)
avr70
Postitusi: 42
Liitunud: 19 Jaan 2012 19:41

Re: Kuidas valida DSLR kaamerat: näitude järgi???

Postitus Postitas avr70 »

See (filmi) kaamera oli vist sõnavääratus? Kui polnud, siis saab vist objektiivi ära kasutada. Sellise hinnaga peegelkaamerad on minu arust nii sarnaste omadustega, et pole vahet, milline võtta. Näitajaid pole mõtet vaadata, ka need on pea samad. Kui tulevikus asju on vaja juurde osta, tulevad suuremad vahed. Nikonil ja Canonil on odavama hinnaga asju lihtsam leida, näiteks 300 eur eest. Pentaxil kipuvad uued asjad olema pigem 600 eur kanti. Samas on Pentaxil kasutatavad vanad vene jupid, maksavad 30 eur +adapter 30 eur ja teevad käsiseadega vägagi häid pilte, internetis terve sait täis. Võrreldes kompaktkaameratega saab peegelkaameraga paremini pildistada jooksvaid tegelasi ja vähema valgusega, kui päike näiteks ei paista. Mul on mõlemad ja kui keskpäeval välja lähen, võtan kerge kompakti kaasa. Kui päeva teises pooles välja lähen, võtan peegelkaamera.
Külaline

Re: Kuidas valida DSLR kaamerat: näitude järgi???

Postitus Postitas Külaline »

Nikoni5100 ja objektiivid tuleb juurde osta. See on tegija kaamera.500-600 eurot. Odvamaid pole mõtet vaadata. Mark võib olla kas Nikon või Canon.
avr70
Postitusi: 42
Liitunud: 19 Jaan 2012 19:41

Re: Kuidas valida DSLR kaamerat: näitude järgi???

Postitus Postitas avr70 »

Nikoni 5100 on ju kallim, kui etteantud hind? Koos odavaima objektiiviga 860 eur hetkel. Pakutud hinna sisse mahub ainult Pentax K-r, koos objektiiviga täpselt 500. Viletsama videoga, kui Nikonil, aga 360 eur vahe eest saab juba eraldi täisterava videokaamera, mis palju parem. Nikonil on ka pööratav ekraan, aga seda ka kõigil vaja pole.
throt

Re: Kuidas valida DSLR kaamerat: näitude järgi???

Postitus Postitas throt »

Külaline kirjutas:Mark võib olla kas Nikon või Canon.
oeh, see tõi kohe hommikul neratuse näole
Hellukas
Postitusi: 2
Liitunud: 28 Jaan 2012 13:25

Re: Kuidas valida DSLR kaamerat: näitude järgi???

Postitus Postitas Hellukas »

Jep. Ma mõtlesin ikka fotokaamerat, mis pidistab filmile. :D
Kalotüüp
Postitusi: 32
Liitunud: 22 Aug 2011 00:55

Re: Kuidas valida DSLR kaamerat: näitude järgi???

Postitus Postitas Kalotüüp »

Hellukas kirjutas:Nt. milline on hea ISO: olen kuulnud, et parem on kui see pole ostmisel väga suur - ehk siis milline see olema peaks?
ISO ei ole mingi suvaline näitaja, mis pärast kaamera ostmist lihtsalt suurenema hakkab. ISO tähendab fotograafias filmi/sensori tundlikkust. Kõrgem tundlikus tähendab, et saad kiiremalt pildi tehtud, aga ka seda, et pildi kvaliteet väheneb. Digiaparaatide puhul on võimalik ISO sarnaselt teistele parameetritele parema äranägemise järgi muuta. Ehk siis kõrgem ISO tähendab reeglina paremat kaamerat.
soovitaja

Re: Kuidas valida DSLR kaamerat: näitude järgi???

Postitus Postitas soovitaja »

Lisa kusagile ostu soov ja ürita leida hästi hoitud Nikon D90, 18-105mm või 18-135mm mul mitmel tuttaval on see vanem ja teeb piisavalt häid pilte, alguseks ideaalne. Ja leia kuskilt ajatundja sõber kes ostmisel korrasolekut oskaks hinnata.
Eks uuemad kitit objektiivid ole paremad aga ka palju kallimad. Ja muud ei soovitaks, sest eelarve sul max 500 euri.
nikon D5100 ja lahjemaid ei soovitaks. See et peab kõike fuktsioone menüüst otsima nagu seebikaga on jama ja kui tahad suvaklõpsijaks hakata siis osta ka suvalt esimene asi mis väidetavalt pilti peaks tegema.
Vasta