Zoomobjektiivi Canon'ile (1100D)

Canoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
Külaline

Zoomobjektiivi Canon'ile (1100D)

Postitus Postitas Külaline »

Niisiis tervitus kõigepealt. Ostsin just endale Canon 1100D + 18-55 mm III komplekti ja no tahaks mingit paremat objektiivi.. tahaks sellise noh suurema suumiga ja mitte väga kallist. Kas keegi oskab soovitada? Olen selles vallas täiesti uus ja üldse ei oska valida... 55-200 pidi hea olema, aga ma olen täiesti algaja.
Wikenti
Postitusi: 56
Liitunud: 11 Apr 2011 16:29

Re: Zoomobjektiivi Canon'ile (1100D)

Postitus Postitas Wikenti »

Ära taha
Katsu kõigepealt aparaat käppa saada :!:
Külaline

Re: Zoomobjektiivi Canon'ile (1100D)

Postitus Postitas Külaline »

No mul oleks vaja, sest kevadel on minek reisile ja tahaks suumida, et oleks nagu osaliselt binokli eest. Sama tahtsid mu reisikaaslased, kellega lähen.. Niiet tahaks just kaugemale vaadata..
ex-ex-enn

Re: Zoomobjektiivi Canon'ile (1100D)

Postitus Postitas ex-ex-enn »

55-200 on hea üldzoom, pikksilmana ehk pole sellest niiväga abi. pikksilmaks ehk rohkem mõni valge 600mm või pikem, aga sa ei taha nende hindu teada. lihtsalt normaalse 8x või 10x ja 20mm kanti avaga korraliku binokli saab alla 60€ kätte.
kristo_t

Re: Zoomobjektiivi Canon'ile (1100D)

Postitus Postitas kristo_t »

head objektiivi on raske pakkuda mida konkreetselt pildile tahad jätta ja kui pika maa tagant.

isiklikult olen kasutanud sama aparaadi ees Sigma AF 70-300mm F4,0-5,6 DG APO Macro
http://www.photopoint.ee/et/toode/8367/ ... -objektiiv" onclick="window.open(this.href);return false;

ca 50 m pealt looma portreega saab hakkama kui suudad aparaadi korralikult ära fikseerida (soovitavalt kasuta statiivi abi)
kui antud obje huvi peaks pakkuma siis 150 € eest annaksin ära kuna enda vajadusi arvestades jääb puudulikuks - pilte tehtud alla 100.
kristo_t@hotmail.com
ex-ex-enn

Re: Zoomobjektiivi Canon'ile (1100D)

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"150 € eest annaksin ära kuna enda vajadusi arvestades jääb puudulikuks - pilte tehtud alla 100"

siis see vist ikka väga hea objektiiv ei ole?
kristo_t
Postitusi: 14
Liitunud: 27 Veebr 2012 16:37

Re: Zoomobjektiivi Canon'ile (1100D)

Postitus Postitas kristo_t »

http://www.photopoint.ee/et/toode/4284/ ... v-canonile" onclick="window.open(this.href);return false;

objektiiv mille olen sihikule võtnud

Kui tahad 100+ m pealt nt jänest portreteerida, siis jääb sigma ulatust puudu
kristo_t
Postitusi: 14
Liitunud: 27 Veebr 2012 16:37

Re: Zoomobjektiivi Canon'ile (1100D)

Postitus Postitas kristo_t »

kui sind huvitab macrondus, siis 200-300 mm macro on sigmal igati korralik.
ex-ex-enn

Re: Zoomobjektiivi Canon'ile (1100D)

Postitus Postitas ex-ex-enn »

millimeetrid ei asenda hiilimisoskust. seda enam, et tegu on veel pimedama objektiiviga. joonist ei oska kommenteerida, aga photozone.de teste tasuks lugeda, ehk on sellegi järele proovinud.

hiilimisoskuste lihvimiseks tehakse koolitusi, vähemalt remo savisaar teeb selliseid, ehk keegi veel.

teine hea mõte on lugeda arne aderi ja urmas tartesi "loodusfoto lugu ja lumm", parim fotoõpik mis viimastel aastatel eesti keeles ilmunud. enamus sealseid loomapilte on tehtud eespoolnimetatud 100-400/4,5-5,6 canoni objektiiviga. osa linnu pilte ka 500/4 (7920€) abil. mõlemiga on kasutatud ka 1,4x ja 2x telekonvertereid vajadusel. kusjuures seda kõike mitte poolkaadri kaameratega, nende puhul võib tele fookuskaugus olla 1,6x lühem sama tulemuse saamiseks.
Vasta