Mida teie arvate sellest?

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Vasta
nenne
Postitusi: 13
Liitunud: 03 Nov 2011 14:40

Mida teie arvate sellest?

Postitus Postitas nenne »

http://nenne.edicypages.com/

Siin on minu blogi. Olen ka eelnevalt (paar-kolm kuud tagasi) teie nõuandeid küsinud ja siis edasi toimetanud. Tahaksin nüüd jälle teie arvamusi, mida peaksin teisiti tegema ja mis on juba hästi. Võiksite mind arvustada nii siin, kui ka minu blogis kommentaaride all.
:)
German
Postitusi: 451
Liitunud: 05 Apr 2009 15:48
Asukoht: Tartu

Re: Mida teie arvate sellest?

Postitus Postitas German »

Kõige suurem miinus on minu silmis postituste eelvaate puudumine ja ebaloogiline navigeerimine eri postituste vahel: järgmise vaatamiseks tuleb minna tagasi läbi blogi esilehe ja siis nimekirjast valima puhtalt pealkirja järgi. Võiks olla järjest täispikad postitused, et saaks lugeda lihtsalt kerides.
ex-ex-enn

Re: Mida teie arvate sellest?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

vaevalt nenne küsis arvamust edicy vaikimisi blogipõhja navigatsiooniloogika kohta...
fototoru
Postitusi: 14
Liitunud: 10 Mär 2012 15:09
Kontakt:

Re: Mida teie arvate sellest?

Postitus Postitas fototoru »

Just. Kõige suuremad miinused öeldi ära. Lisaks selle, et uute postituste vaatamiseks pead otsima neid loetelu lõpust. Ning kui pealkiri vahel läheb liiga pikaks ja seda ei kuvata täielikult, ei pruugi tekkida ka huvi seda üldse vaadata. See on puhtalt minu arvamus.
Aga miks sa selles keskkonnas blogi oled pidama hakanud? Aadressist on küll nenne´t hea meeles pidada, aga aadressi teinepool on minu arvates tundmatu ja keerukas meelde jätta. Mina isiklikult soovitaks wordpressi keskkonda. See on lihtne ja väga asjalik. Ning paljudele tuttav keskkond. Toon enda blogi välja http://www.fototoru.wordpress.com. Tegelikult sooviks ka selle kohta väikest arvustust teilt!
ex-ex-enn

Re: Mida teie arvate sellest?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

kuna ma põhimõtteliselt ei arvusta teiste töid, siis mõni sõna üldisemalt.

pildiveebi tegemise puhul tasuks meeles pidada, milleks seda tehakse. portfoolio, blogi, pildipank, galerii jne on kõik erinevad asjad. tõsi, blogist võib olla näiteks viide pikema galerii juurde, kuid oma põhifunktsioonis peaks see ikkagi edastama mingit ajas kulgevat emotsioonide jada. portfoolio koosneb hoolikalt valitud ja koguseliselt piiratud piltidest jne jne.

peale seda, kui on lehe otstarve selge, tasuks valida selleks parim sobivaim keskkond. blogipõhjad täidavad küll oma otstarvet kuid ei sobi absoluutselt portfoolio või galerii tegemiseks jne jne.

nii ongi, et vähegi keerukama pildiveebi jaoks on lihtsam rentida serveriruumi ja sinna miski sobiv asi ehitada. eesti looduspiltnike hulgas on laialt levinud toruonu ja draa galeriimootor, mis suudab kõiki eespoolnimetatud tingimusi täita. kindlasti leiab sobivat softi ka vabavara maailmast, kuid seal võib ka mingite eriliste õnnetuste otsa sattuda.

aga loomulikult pakub tänuväärt keskkonda maailma suurim suhtluskeskkond facebook, kus on olemas täiesti toimivad vahendid nii blogi kui galerii tekitamiseks + sajad ja tuhanded tänuväärsed vaatajad. suur osa fotograafe ongi paralleelselt oma isikliku pildiveebiga sinna kolinud.
nenne
Postitusi: 13
Liitunud: 03 Nov 2011 14:40

Re: Mida teie arvate sellest?

Postitus Postitas nenne »

Suur tänu teie seniste arvustuste eest, aga ma sooviksin pisut kontstruktiivsemat infot piltide endi kohta, sest olen alles 15 aastane kooli plika. Hetkel on prioriteet fotograafia ise, mitte nii väga koduleht ja selle kujundus. (Palun arvustajatel mitte isiklikult võtta.)
ex-ex-enn

Re: Mida teie arvate sellest?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"pildiveebi tegemise puhul tasuks meeles pidada, milleks seda tehakse"
nenne
Postitusi: 13
Liitunud: 03 Nov 2011 14:40

Re: Mida teie arvate sellest?

Postitus Postitas nenne »

Minu jaoks on see pelgalt hobi, sest tänapäeval on ju igalühel veel mõni kooliväline tegevus ja minul on selleks fotograafia. Ma ei saa hetkel päris hästi aru, mida sa sellega öelda tahad...
ex-ex-enn

Re: Mida teie arvate sellest?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

vali välja teemad, mis on sulle südamelähedased, ja pildista. tänapäeval on isegi mobiilikaamerad juba piisavalt head, et suudavad tehniliselt korrektse pildi ära tuua. sinu osa on pildi sisse panna oma nägemus pildistatavast.

jälgi samal ajal teiste pilte ning kui leiad mõne, mis sulle eriti meeldib, püüa mõista, mis sellest hea pildi teeb. kui leiad, et mõni pilt on omal eriti hästi õnnestunud, näita seda teistele.

eestis on 2 suurt fotokeskkonda, kus oleks mõlemit võimalik teha - http://fotokala.ee" onclick="window.open(this.href);return false; ja http://looduspilt.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
fotokala on laiapõhjaline ja seetõttu suurim ning looduspilt oma nimele vastavalt spetsialiseerunud. mõlemis tuleb piltide üleslaadimiseks läbida adminnifilter ja mõlemis tuleb olla valmis nii positiivseks kui negatiivseks kriitikaks. mõlemis on olemas foorum ja võib kohata suht samu inimesi, ka mind nende hulgas.
nenne
Postitusi: 13
Liitunud: 03 Nov 2011 14:40

Re: Mida teie arvate sellest?

Postitus Postitas nenne »

Nüüd sain aru, mida sa mõtlesid ja edasipidi kasutan ka neid foorumeid. Hetkel aga arvan ma, et pean veel tegelema mõlema valdkonna pildistamisega (inimeste ja loodusega) ja siis otsustama, kumma ma valin, sest hetkel ei jaksa ma pildistada ainult loodust või ainult inimesi.
ex-ex-enn

Re: Mida teie arvate sellest?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

üks inimene võib vabalt mitut erinevat asja pildistada. loodusfoto on fotokalas tugevalt esindatud, veel enam - looduspilt on fotokalast välja kasvanud seoses paari kasutaja eraldumisega. lihtsalt jäi ruum kitsaks, ei mingit riidu.
ex-ex-enn

Re: Mida teie arvate sellest?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"ja edasipidi kasutan ka neid foorumeid"

foorumid ja pildikeskonnad on mõlemis eraldiseisvad üksused, kõiki neid võib julgelt külastada.
nenne
Postitusi: 13
Liitunud: 03 Nov 2011 14:40

Re: Mida teie arvate sellest?

Postitus Postitas nenne »

Aitäh, oli huvitav vestelda! :)
ex-ex-enn

Re: Mida teie arvate sellest?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

võta alguseks kasvõi top100 http://fotokala.ee/baas.php?aktsioon=ko ... rimatpilti" onclick="window.open(this.href);return false; ette, kõigi piltide läbivaatamine on suurem töö.
ex-ex-enn

Re: Mida teie arvate sellest?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

sama küsimuse uuesti postitamise teises kohas polnud küll päris see, mida ma soovitasin, aga eks me oota reaktsioone.
nenne
Postitusi: 13
Liitunud: 03 Nov 2011 14:40

Re: Mida teie arvate sellest?

Postitus Postitas nenne »

Aga ma ootangi ju konkreetseid näpunäiteid piltide kohta. ;)
Külaline

Re: Mida teie arvate sellest?

Postitus Postitas Külaline »

Kommimata jätmine on ka kommimine. Kui isegi ühtegi verinaissi ei tule, see ütleb ju kõik.
ex-ex-enn

Re: Mida teie arvate sellest?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

mainitud facebook polnud niisama mainitud, lennates kohe peale oma esimeste katsetustega karmimatele keskkondadele ei pruugi tagasisided seeditavad olla.
Külaline

Re: Mida teie arvate sellest?

Postitus Postitas Külaline »

Loodusfoto.ee keskkonnas tundus norimist palju, et miks sa seda peale ei keeranud ja natuke udune nurk ja mis kõik veel.
see on nagu trikoovoor. Mina sinna oma pilte ei pane.

Teine oli ähmi täis ja sai ilusa pildi, aga ikka on kade inimeseloom peab ennast parimaks, kes teatab hea pilt et ei kõlba kuhugi!
Kui ainet pole pole fotot ka.
Sa võid panustada tehnikale ja TÄIUSLIKELE tehnilistele oskustele, aga eriti tähtis on, mida sa sinna pildile saad ja kuidas sa kombineerid?

Hea pilt sünnib tihti kõikide juhuste kokkulangemisest, eriti liikuva loodusega. Ei jäeta aega imetleda ja ka kaamerat sättida, ongi läinud, kui vahtima jääd. Facebookis, aga arvustatakse fotosid positiivselt, sest seal pole ainult proffid.
ex-ex-enn

Re: Mida teie arvate sellest?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

looduspilt.ee-l on oma eripärad. tunda annab see, et seal on 2-3 staari ja hulka tehnikapededest kiibitsejaid. muidugi on ka hulka normaalseid fotograafe.

see staariteema annab muuhulgas tunda ka selles, et kiibitsejad üritavad ära arvata staaride suhtumist millessegi ja siis olla "suuremad katoliiklased kui paavst ise". mul on foorumis ette tulnud, et mingit minu arvamust on kukutud materdama ja kui siis sven võtab sõna ja ütleb, et tegelikult on küll niimoodi, on kiibitsejad teinud kollektiivse kannapöörde.

fotokala on laiapõhjalisem ja seal sedaliiki komplekse ei tähelda samal määral, aga võib sealgi ilma põhjusta mõni pilt või arvamus mõne kasutaja poolt mahatehtud saada.
nenne
Postitusi: 13
Liitunud: 03 Nov 2011 14:40

Re: Mida teie arvate sellest?

Postitus Postitas nenne »

Külaline kirjutas:Kommimata jätmine on ka kommimine. Kui isegi ühtegi verinaissi ei tule, see ütleb ju kõik.
Njah, kuigi sa allpool selgitad veel oma mõtte teisipidi lahti, tekib selle lausega kaksipidine mõtlemine. Ehk - kui nn. "verianissi" ei tule on pilt kas nö " normaalne" ehk mitte midagi ütlev või...?
Või teisipidi, kui ei tule seda "ohhoo" - efekti pildi alla, võib olla ka pilt hea ( Ja tõesti on ehk kadedus see, mis ei lase midagi öelda, kuigi hetkel ma seda ei eelda ).

Siit tuleb välja taas minu tegelik palve. Ma ei riputa üles päris mõtetut kraami. Mõistad. Ja see, mis ma olen üles pannud, selle kohta sooviks natuke OBJEKTIIVSET ( tihti kaldutakse subjektiivusele ) hinnangut. Ei midagi ulmelist - tahan lihtsalt targemate nõuannet, kas on hea või ei kõlba Karulaande ka mitte :)
Huvituja
Postitusi: 222
Liitunud: 16 Veebr 2011 21:42

Re: Mida teie arvate sellest?

Postitus Postitas Huvituja »

Sul on kunstilist nägemist. see on kõige tähtsam!

Osta ednale Ader ja Tartes -Loodusfoto lugu ja lumm. seal on palju põhitõdesid.

Pildistamine on looming, annab palju võimalusi seepärast pole ka keegi eriti arvustama kippunud.
Teemale läheneda võib ju igat moodi.
Sul on loomingulist mõtlemist rakenda seda ja nii sa arened.
Põhitõed on eelpool nimetatud raamatus ilusasti kirjas. See raamat meeldib kõigile.

Tasub lugeda ka raamatukogus on ka olemas Alari Kivisaare raamatut "Minu fotohaigus ja selle tagajärjed" . Raamat on muuhulgas muhe, aga esitab sulle mingi vaatenurga. kuidas mingi asi alguse sai ja arenes.
nenne
Postitusi: 13
Liitunud: 03 Nov 2011 14:40

Re: Mida teie arvate sellest?

Postitus Postitas nenne »

Suur tänu! :)
Alari Kivisaare raamat on mul juba olemas ja järelikult tuleb endale Aderi ja Tartesi raamat ka soetada.
nenne
Postitusi: 13
Liitunud: 03 Nov 2011 14:40

Re: Mida teie arvate sellest?

Postitus Postitas nenne »

Käisingi täna poes ära ja ostsin endale Alari Kivisaare raamatu "Islandi lummuses ehk paranemisest märke pole" ja Aderi & Tartesi "Loodusfoto lugu ja lumm" . Alari raamat on mul juba läbi, mis oli väga mõnus, nagu eelminegi ja Aderi & Tartesi raamatut olen alustanud ja ka veidi sirvinud, ka see tundub väga asjalik. Suur tänu, Huvituja, asjaliku soovituse eest! ;)
Vasta