Esimese makroobjektiivi ost.

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
rainis1996

Esimese makroobjektiivi ost.

Postitus Postitas rainis1996 »

millist makroobjektiivi canonile osta?

Kuna tekkis huvi makro vastu siis tahaks proovida kas see üldse huvitab. Objektiivi hind võiks jääda alla 200euro. kas soovitate rohem canoni, sigma või tamroni omasi ja milliseid täpsemalt? Ootan teie arvamusi/pakkumisi siia kommentaariumisse või meilile: rainis876@hot.ee
kui kellegil midagi müüa siis kirjutage.
Huvituja
Postitusi: 222
Liitunud: 16 Veebr 2011 21:42

Re: Esimese makroobjektiivi ost.

Postitus Postitas Huvituja »

200 euroga pead otsima kastutaud tehnikat kui siiski leiad.
Makroobjektiiv on konkreetne toode 1:1 suurendusega.
Paljudele objektiividele kirjutatakse muuhulgas peale macro, aga macro zoom pole tegelikult makro.
Proovi leida 90 Tamron näieteks . ise kasutan Sigma 150mm. Canoni enda objektiiv 100mm, võib kalliks jääda ka kasutatuna.
reimo

Re: Esimese makroobjektiivi ost.

Postitus Postitas reimo »

Tere. Ei hakka uut teemat tegema. Makropildistamine iseenesest on tore asi, aga lähipildistamisel oleks mõttekam kasutada kombinatsiooni canoni 50mm f1,8 fix+12mm vaherõngas, või 24-70 f2,8+12mm vaherõngas? Tänud ette.
Külaline

Re: Esimese makroobjektiivi ost.

Postitus Postitas Külaline »

Zoom + vaherõngas ei ole kuidagi mõttekas kasutada. 50mm külge võib pea pool meetrit rõngaid panna, miks ainult 12mm?
reimo

Re: Esimese makroobjektiivi ost.

Postitus Postitas reimo »

Räägitakse et mida rohkem vaherõngaid seda "pimedam".....
reimo

Re: Esimese makroobjektiivi ost.

Postitus Postitas reimo »

Valgust pidavat kõvasti kaotama... Igatahes selline jutt oli.
rRnt
Postitusi: 52
Liitunud: 19 Dets 2009 22:53
Kontakt:

Re: Esimese makroobjektiivi ost.

Postitus Postitas rRnt »

Valgust kaotad kõvasti, kui keerad vaherõngaste ette kit-obje või muu tänapäevase objektiivi millel avarõngas puudub, kuna automaatseades tehakse pilt kinnise avaga. Nii saab pilte vaid päikesevalguse käes lakkeaetud ISO'ga.
Mõne valgusjõulise täismanuaalse fiksi kasutamine vaherõngaste ees annab küll häid tulemusi. Ise kasutan vaherõngastega Samyang 85mm F1.4 objektiivi.
reimo

Re: Esimese makroobjektiivi ost.

Postitus Postitas reimo »

Tänud. Mida ütlete Kenko vaherõngaste kohta? Norm või peaks originaali poole vaatama (canon mul siis)?
rRnt
Postitusi: 52
Liitunud: 19 Dets 2009 22:53
Kontakt:

Re: Esimese makroobjektiivi ost.

Postitus Postitas rRnt »

Optikat neil pole, niiet pildikvaliteedile nad mõju ei avalda. Eri mudelite vahel võivad olla erinevused objektiiviga suhtlemise ja ühilduvuse osas (nt autofookuse toimimine). Canoni spetsiifikaga pole tuttav. Võid minna näiteks Fotoluksi ja proovida oma kaamera ees, kas annab funktsionaalsuses mingisugust erinevust.
Külaline

Re: Esimese makroobjektiivi ost.

Postitus Postitas Külaline »

Kõik rõngad tulevad ühest tehasest, erinevad logod küljes.

Valgus kaob tõepoolest. Ma ei tea kedagi, kes teaks kedagi, kes pikkade rõngastega käe pealt satikaid taga ajaks. Eraldi varustus selleks. Välgud, jalad ja liugurtallad.

Auto seaded, kinnine ava, lakkeaetud iso?+? Kamoon. Õpi nupud selgeks.
rRnt
Postitusi: 52
Liitunud: 19 Dets 2009 22:53
Kontakt:

Re: Esimese makroobjektiivi ost.

Postitus Postitas rRnt »

Külaline, loe nüüd mu postitus mõttega uuesti läbi. Nuppude teadmisest on vähe abi, kui need nupud üleüldse puuduvad. Kit-objektiivil saab ava muuta vaid kere kaudu, aga kui vaherõngad ava seadmist ei toeta, panebki objektiiv pilti tehes ava kinni (sea säriaeg nt sekundi või kahe peale, vaata objektiivi otsast sisse ja vajuta päästikule). Selle vältimiseks ongi vaja manuaalse ava seadmisega objektiivi, millega saab igati viisakaid tulemusi.
Külaline

Re: Esimese makroobjektiivi ost.

Postitus Postitas Külaline »

rRtnttrtn, loe algpostitust ja ära risusta teemat suvaliste istehtud rõngajuppide kiitmisega, kõik Kenko ja Canoni rõngad toetavad ava liikumist. Odavate hiinlastega on Canoni objektiivi ava lahti. Aga neid ei soovita kellelegi. Ka sul tasub õigest poest õiged asjad osta.

Sumjung on muidugi tegija, kas pehmeks ei jää?
rRnt
Postitusi: 52
Liitunud: 19 Dets 2009 22:53
Kontakt:

Re: Esimese makroobjektiivi ost.

Postitus Postitas rRnt »

Ja pudikeel ei risusta foorumit muidugi üldse? Kes üldse isetehtud rõngastest rääkis? Eks isetreitud variandiga saab ka ava lahtiseks jätta, kui midagi hoova vahele toppida, aga see polnud teema. Nagu ma ennist mainisin, siis Canoni hingeeluga ma tuttav ei ole ja soovitasin küsijal poes proovida. Ja sellele viimasele provokatsioonile ei vaevu ma vastamagi. Punkt.
Külaline

Re: Esimese makroobjektiivi ost.

Postitus Postitas Külaline »

Teeme nii, et kui teemat ei valda, siis sõna ei võta. Selle teema jaoks on sul väga vale tehnika ja olematud kogemused. Poes töötavad sinusugused. Pole midagi küsida.

Simsängu kohta oli küsimus siirast huvist, võid vastata küll kui ennast jälle lolliks ei tee.
reimo

Re: Esimese makroobjektiivi ost.

Postitus Postitas reimo »

Sain õieti aru et rõngad tulevad ühest tehasest? Uurisin siin vahepeal et canoni rõngastel on need af kontaktid ja kenkol pole?
Et pmst pole vahet?
Huvituja
Postitusi: 222
Liitunud: 16 Veebr 2011 21:42

Re: Esimese makroobjektiivi ost.

Postitus Postitas Huvituja »

reimo kirjutas:Tänud. Mida ütlete Kenko vaherõngaste kohta? Norm või peaks originaali poole vaatama (canon mul siis)?

Kenoko rõngad on ok!
kasutan ise ka . kõiki rõngaid tõesti panna ei saa, läheb pimedaks. Rõngaid on mõtet panna ainult fixobjektiividele.
Kit-i ja ka teiste zoomidega kaotab valgust liiga palju.
Nikkori 50mm 1,8 minu mäletamist mööda seal kõiki rõngaid ikka ei pane, ja käest on juba ka raskem teravat pilti saada. Olen 12mm rõngaga pildistanud, samuti ka 20mm toas katsetanud aga jäi valgust väheks.
.Proovi poes kaameraga. Muidu sa teada ei saa.
Kenko vaherõngad on hea valik.
reimo

Re: Esimese makroobjektiivi ost.

Postitus Postitas reimo »

Tänud sulle Huvituja. 20mm fix vist enam ei sobi? Ja kui võtta väike fix (50mm vms) siis max "valge"?
Huvituja
Postitusi: 222
Liitunud: 16 Veebr 2011 21:42

Re: Esimese makroobjektiivi ost.

Postitus Postitas Huvituja »

Jah 20mm on vähe, makro objektiivid hakkavad tavaliselt 50-60mm-st. ja lõppevad 180-200- ga. erinevatelt tootajtelt.

Mul on 150 Sigma, sellele saab laduda kogu rõngaste komplekti vahele, aga pildistatav ala, kus teravustatada, jääb ka väikeseks.
Proovi poes järgi enne kui tellid.
Kui lähed kaameraga kohale, saad ise proovida ja sind aitavad asjatundjad.
ex-ex-enn

Re: Esimese makroobjektiivi ost.

Postitus Postitas ex-ex-enn »

makroobjektiive on ka lainurki, et koos putukaga jääb pildile terav taust.

teine väärarusaam on, nagu läheks makro puhul objektiiv pimedaks sest pildistatakse ainult kinnise avaga. objektiivi suhteline ava saadakse läbi jagades valgust läbilaskva ava (diafragma) läbimõõt ja fookuskaugus. 1:1 makro puhul tuuakse 50mm objektiiv 2x kaugemale kui lõpmatusesse teravustamise puhul ja seetõttu väheneb selle valgusjõud 4x (ava läbimõõt on võrdeline selle läbimõõdu ruuduga). nikon üldiselt näitab seda ava vähenemist makro puhul ausalt, canon jätab numbrid muutmata ekslitades kasutajat.

algsele küsijale - pane veidi juurde ja osta kasutatud tamron 90/2,8 macro, see on klassika.
reimo

Re: Esimese makroobjektiivi ost.

Postitus Postitas reimo »

Tänud teile!!!
ex-ex-enn

Re: Esimese makroobjektiivi ost.

Postitus Postitas ex-ex-enn »

enne, kui hakkad mingit objektiivi ostma vaherõngastega kasutamiseks, uuri selle sobivust lähipildistamiseks. paljud ei kannata suurendamist välja ja annavad mingi udukogu. küll töötavad sellised reverseeritult (tagurpidipööratult). küll eeldab see jälle reeversrõnga ostmist või isetegemist ja tekivad probleemid elektriliselt juhitavate objektiivide juhtimisega.

järgmine odav viis peale vaherõngaste on kasutada objektiivi ees tagurpidi pööratud objektiivi nagu makroadapterit.

veel odavam on kasutada odavaid vaherõngaid või makrolõõtsa ja nõukogudeaegset suurendi- või makrovõimelist objektiivi. legendaarne makrovõimeline objektiiv on näiteks Industar 61LZ. kätte saab selle umbes 10€ eest, teist samapalju ehk mingid hiina elektroonikata vaherõngad.
reimo

Re: Esimese makroobjektiivi ost.

Postitus Postitas reimo »

Ei, asi pole odavuses. Asi on selles et hakkasin mõtlema kui palju ma seda makro objet vajan. Sellepärast
et pole makro sõber. Kuna teadaolevalt lähipildistamine ja makro on 2 eri asja siis sealt see küsimus. Uurin seda fixi asja.
Sigma 50mm fix on silma jäänud ja sinna kannatab 12mm Kenko vähemalt panna. Teravustatakse ikka käsitsi lähipildistamisel.
Vat seda ma ei tea kas on mõtet mingit liugurplaati kah juurde osta?
Aike
Postitusi: 88
Liitunud: 14 Sept 2011 21:08

Re: Esimese makroobjektiivi ost.

Postitus Postitas Aike »

Järgmine odav viis peale vaherõngaste on kasutada objektiivi ees tagurpidi pööratud objektiivi nagu makroadapterit.


Miks taolist tagurpidikeeratud optikat ei müüda?


Canonil on oma luup olemas MP-E65 F2,8 1-5× Macro objektiiv, aga teistel mitte?

See oleks tõenäoliselt tõsiseltvõetav turuosa suurtele tootjatele.
Ja miks ei ole teadlikud, insenrikätega, ettvõtlikud inimensed, ise taolisi objetiive tegemas. Käsitööna väikeses koguses, müües objektiive, kus on objektiiv ümber pööratud?
Preagusel majanduskriisi ajal peaks ju küll otsitama väljundeid, kuidas teenida raha?
ex-ex-enn

Re: Esimese makroobjektiivi ost.

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"Ei, asi pole odavuses"

siis osta kohe normaalne makroobjektiiv ja ära leiuta poolikuid lahendusi. tamron 90/2,8 macro ma juba nimetasin.
ex-ex-enn

Re: Esimese makroobjektiivi ost.

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"Miks taolist tagurpidikeeratud optikat ei müüda?"

väikesed töökad hiinlased toodavad ja müüvad igasugu adapterid ja vidinaid. märksõnad on "ebay" ja "hong kong".
Vasta