Digipeegli valik?

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
mcsokk
Postitusi: 39
Liitunud: 09 Mär 2012 15:13

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas mcsokk »

Selline küsimus kas kõigil kaameratel on +/- nupp pildiotsija juures,et prillikandjat abistada?
ex-ex-enn

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

jep.
Tom75

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas Tom75 »

Mina eelistan 200d kx-le. Kx puudub punane teravustamispunkti märguanne pildiotsijas. Kx-l ei ole eraldi seadete ekraani aparaadi peal. Kx-l ei ole juhtmega päästiku kasutamise võimalust. Käes on Kx natuke kerge. Kx tundub tiba kiirema teravustamisega aga mitte nii sujuv. Kx ei ole ilmastikukindlam. Loodust pildistan 200d-ga. Kx-ga saab teisi klõpse tehtud. Pentaxi järelturg ja lisavidinaid peab kauem ootama. Pentaxit eelistasin puhtalt patareide, hinna, 11teravustamispunkti (tol ajal) pärast. Ja ma ei kahetse. Tehnika ei ole tähtsam loomingust. Tehnika puudumine takistab loomingu elluviimist.
mcsokk
Postitusi: 39
Liitunud: 09 Mär 2012 15:13

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas mcsokk »

Kui võrrelda Canon 1100D,Nikon D3100 ja Pentax K-X, tundub mulle Pentax päris hea.Teravustamis punkte on 11,pixleid on kül Nikonist vähem,sensor on suurem,kiire sarivõte või mida teie arvate?Hind ka praegu kõige odavam.
äpu

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas äpu »

Osta ära.
mcsokk
Postitusi: 39
Liitunud: 09 Mär 2012 15:13

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas mcsokk »

Et siis milline neist oleks kõige parem ja riskivabam?
Külaline

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas Külaline »

Viska kulli-kirja.
throt

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas throt »

Mida sa riski all silmas pead? pilti teevad nad kõik, varastele kõlbavad samuti kõik.
Kodukasutajale on pikslite arv rohkem müügitrikk kui reaalne vajadus (kui just ei harrasta kõvasti lõikamist) - veebi riputamiseks või tavalisele 10x13 fotole printimiseks vähendatakse originaalfaili nii kui nii vähemalt 5 korda.

ehk siis nagu äpu ütles - osta ära ja hakka pildistama
mcsokk
Postitusi: 39
Liitunud: 09 Mär 2012 15:13

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas mcsokk »

Pean silmas,et aasta pärast ei peaka mingi funktsiooni puudumise pärast aparaati vahetama(ei oska praegu näiteid tuua võib olla särikahvel ja või midagi sarnast).Kui suur vahe on CMOS ja CCD sensorite töös,uuemad cmos vist valgus tundlikumad?
ex-ex-enn

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

eri firmade kõige odavamad peegelkered on funktsionaalselt võrdsed, nii 1100d kui k-x kui vastav nikon on nii funktsionaalsuselt kui sensori headuselt samaväärsed. veel enam, pentax ja nikon kasutavad samu sony sensoreid.

samasse hinnaklassi mahtuv k-r on neist oluliselt parem. edasijõudnu kaamerad on täiesti järgmine maailm ja seda just funktsionaalsuselt. samas digikere vahetamine peale 2 aasta kasutamist on täiesti normaalne tegevus, nendest on saanud samamoodi kulumaterjal. vana kere võib müüa, kinkida või jätta tagavarakereks.

objektiivid on teine teema, korralik objektiiv elab palju kaameraid üle.
Külaline

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas Külaline »

Kui tahad odavat, võtad ühe odavatest. Tahad funktsionaalset, võtad funktsionaalse, e maksad rohkem.
Kõike funktioone saab teha käsitsi, eriti just särikahvlit.
Muidugi on sensoritel vahed, funksionaalselt täiesti vastupidiste funksioonidega, aga lõpptulemus on odavatel sama, silmale nähtamatu. Tahad millimillikese võrra paremat, maksad mitu korda rohkem.

See samade sony sensorite jutt ajab juba une peale, ei väsi ka seda linnalegendi leierdamast. Oled sinna sisse piilunud ja sensorite tähistusi uurinud? Kunagi igiammu lasi keegi kõlaka lahti ja siiani korrutab ja korrutab.
ex-ex-enn

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

ma ei tea, mis värk sul selle sonyga on, aga see meenub mulle ühte lugu internetifoorumite eelsest ajast. sattusime kagunud sõbraga kokku tartus elektroonikapoes, mis asus tolleaegse epa peahoone kõrval. tuli siis sinna keegi noormees ja küsis poemehe käest: "mida te arvate sonyst?" milepeale tuli vastu midagi sellist: "SONY?! MILLAL ENNE ON SONY MIDAGI HEAD TEINUD?! TEGI BETA MAKI, NÜÜD INIMESTEL SEISAVAD NEED KASUTULT!" jne. temast ma võin veel aru saada, oli oma viimase raha beta videomaki peale kulutanud ja nüüd siis küsimise peale ütles kõik välja. sinupuhul isegi keegi ei küsi arvamust sony sensoritest, piisab ainult nende muu tekst sees mainimisest. ei, ma pole kõiki sony, pentaxi ja nikoni kaameraid lahti võtnud ning nende sensorite markeeringuid isiklikult võrrelnud. küll on olemas imeline as nagu internet ja seal on andmeid varasemate ja uuemate kaamerate kohta ning inimesed on teinud ära piisavalt usaldusväärsed analüüsid ja võrdlused, et ma julgeks neid tsiteerida.

muidugi on lisaks mingi toote tehnilisele teostusele olemas ka nende erineva pikkusega kultuur antud toote tootmisel ja see võib teha suure vahe sisse. ma ei räägi siin üksi fotograafiast, ka hi-end audio puhul kurdetakse, et väiksema trditsiooniga jaapani kõlarid on kehvemad kui pika traditsiooniga euroopa kõlarid. aga sama võib paika pidada ka fotos. kuidas muidu seletada tõsiasja, et kolmest sama sensori kasutajast pigistab just kõige rohkem pilti välja esmese jaapani peegelkaamer tegija pentax ja kõige viletsama viimane tulija sony.
mcsokk
Postitusi: 39
Liitunud: 09 Mär 2012 15:13

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas mcsokk »

Rahu,ärge nüüd tühja tähja peale energiat raisake.Kui tuua mängu tagasi veits vanemad fotokad Canon 450-550D, 40D,Nikon D80 D3000,Pentax K200d,K10D,K20D .Millist eelistate?
ex-ex-enn

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

k200d, k10d ja d80 jagavad sama sensorit, k20d sensor on neist ulatuse poolest üle. ühtlasi on see kogu kompotist ainus ilmastikukindel. plus muud nipet-näpet.
ex-ex-enn

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

k200d on muidugi ka ilmastikukindel, aga lihtsama funktsionaalsusega.
Külaline

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas Külaline »

et siis canon 40d ei olegi enam ilmastikukindel ja magneesiumsulamist kerega !? ma küll oma 40d ühegi eelpoolmainitu vastu ei vahetaks
ex-ex-enn

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

ma ei ole küll odavama otsa vastu sügavat huvi üles näidanud, aga minu teada on kõige odavam ilmastikukindel canoni kere 7d.
mcsokk
Postitusi: 39
Liitunud: 09 Mär 2012 15:13

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas mcsokk »

Kui suur on Pentax K20D salvestuse pufer,(K200D 4pilti) vist võtteldes Canon 40d?
mcsokk
Postitusi: 39
Liitunud: 09 Mär 2012 15:13

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas mcsokk »

Selline küsimus kas Nikon D80pildistab 23 jpeg ja 4 nef vormingus või raw-i ka?Kus saab Nikonit remontida kui ta ei salvesta tehtud pilti mälukaartile ega näita ekraanil?
Külaline

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas Külaline »

Enn: sinu brändifanatism ei lase tunnistada seda, et esimene Pentu, e Asahiflex on tegelikult Contax-i koopia ja seda, et praeguseks on Pentust alles vaid kaubamärk.

Just sellest internetis levivast kõlakast ma räägingi. Uued mudelid ja uued sensorid tulevad peale, aga sina laulad ikka aastaid vana sama laulu. Uutel mudelitel pole ju samad sensorid, isegi kui nad samast tehasest tulevad.

K20-l muudeti lineaarset tundlikkust. Vähendati heledate pindade tundlikkust. Sellega vähenes ülepõlemise risk. See on kõike muud kui dünaamika suurenemine, kuigi nii sellisena sellest internetis räägitakse. Sensor ei puutu asjasse, tarkvaraliselt teostatud trikk.

Ilmastikukindlusest: See on puhtalt Pentu reklaamitrikk, et oma kaameraid paremini müüa anti neile väike lisavile juurde. Kuni selle reklaamikampaaniani oli kõigil savi, kõik oskasid oma aparaati hoida ja hooldada. Ja kes ei oska, seda ei päästa lisatihendid ka.
reimo

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas reimo »

Tere. Küsiks siia vahele et Canon7D pole profikaamera? Mulle väideti et on...
Külaline

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas Külaline »

NEF = RAW

Nikonit remonditakse seitsme maa ja meretaga.

7d on Canoni kõige vingem poolkaader. Profikaamerad on ametlikult 1D seeria. Vaeses konnatiigis pole vahet millega kütad.
mcsokk
Postitusi: 39
Liitunud: 09 Mär 2012 15:13

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas mcsokk »

Kumba eelistada kas Pentax k200d või nikon d80?
mcsokk
Postitusi: 39
Liitunud: 09 Mär 2012 15:13

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas mcsokk »

Mis hinnaga saaks pentaxile kit või mingi odavama objektiivi?
Külaline

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas Külaline »

Igas mõõdus kasutatud kaameraid ja objektiive. http://fotokala.ee/foorum/list.php?f=3" onclick="window.open(this.href);return false; http://secondhand.photopoint.ee/" onclick="window.open(this.href);return false; http://www.eestifoto.ee/kuulutused/" onclick="window.open(this.href);return false;
osta.ee soov.ee
Vasta