Digipeegli valik?

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
mcsokk
Postitusi: 39
Liitunud: 09 Mär 2012 15:13

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas mcsokk »

Pentaxil tundub,et on ikka sutsu nadi valgus tundlikus,salvestuse puhver väike,auto fookus aeglane säri mõõtmine pidi vajama korikeerimist.Pean silmas mudelid K20D ja K200D.
Külaline

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas Külaline »

Öeldi ju, kui tahad odavat, lepi aeglase, väikese, pimeda, kokirkeemiseka. Tahad head, maksa. Lõpeta virisemine.
ex-ex-enn

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

k20d on 4 aastat vana kaamera, k200d veel vanem. sellest hoolimata on k20d ISO6400 vajadusel kasutatav. uuemate sensorid on veel paremad, aga need millegipärast sulle ei sobinud.
mcsokk
Postitusi: 39
Liitunud: 09 Mär 2012 15:13

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas mcsokk »

Kas siis K-X ja K-r oleksid tegusamad kui need kõrgema klassi kaamerad?
ex-ex-enn

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

sensoritehnoloogiad arenevad pidevalt. kui tahad pentaxit ja kõrgeid ISO-sid, siis osta k5. aga ka need odavamad on veidi paremad neist 4-5 aastat vanadest mudelitest.
mcsokk
Postitusi: 39
Liitunud: 09 Mär 2012 15:13

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas mcsokk »

Silma on hakanud ka üks Nikon D200 kas see on liiga kõrg tasemeline algaja jaoks või tasuks esimeseks ikka proovida?
ex-ex-enn

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

d200 paistis silma erakordselt kehva sensori poolest. d300 oli korralik. ürgvanad on mõlemad.
mcsokk
Postitusi: 39
Liitunud: 09 Mär 2012 15:13

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas mcsokk »

Kas see Nikon D200 ja Nikon D80 on sarnaste sensoritega? Uuena sensorit kül ei kritiseeritud
ex-ex-enn

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

kuskohapealt sa neid uunikume välja kaevad?
fototoru
Postitusi: 14
Liitunud: 10 Mär 2012 15:09
Kontakt:

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas fototoru »

Nii ma ise olen D200 kasutaja. Tõsi, tegemist on vana kaameraga, kuid mina sellest küll mingit probleemi ei näe. Mis puudutab aga sensori tundlikust, siis mina ei ole osanud palju (vahel siiski) nuriseda ja pilt tegemata pole jäänud. Kasutan ise välku, eks ka see aitab müra teket vähendada. Minu enda jaoks on d200 teine kaamera (esimene D40x) ja arvan, et kui sa vähegi mõistad elementaarseid teadmisi fotograafiast harjud sa kiiresti.(kui ei saa üldse hakkama käsitsi seadistamisega, on seal ka mõningasi funktsioone, mis teevad pool tööd ise ära).
Kindlasit on uuematel kaameratel palju mitmeid plusse d200 ees. Mina isiklikult ei huvitu väga pixlitest, sensori tundlikusest ega muudest säärastest näitajatest. Minu silmis on see 7 aasta vanune mudel kenasti veel konkurentsis ja soovitan soojalt.
ex-ex-enn

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

mul on sama vana odavpeegel paralleelkasutuses asenduskaamera ja/või kerge komplektiga, pole neil vanadel peeglitel häda midagi.

aga - selle ajaga, mis antud teema aktiivne on, läheb see aina segasemaks. tegelikult oleks siinsete nõuannete toel ammu võinud ükskõik mis brändi ükskõik milline mudel juba ammu valitud olla ja küsija rõõmsalt pildistada. hobikasutaja vajadusi rahuldavad need kõik ja see, kes mitmetuhandeeuroseid objektiive ja keresid vajavab (mida mõned brändid ei paku ja mõned pakuvad), teab ise mida ta otsib.
mcsokk
Postitusi: 39
Liitunud: 09 Mär 2012 15:13

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas mcsokk »

Raha paneb vanemaid kaameraid otsima,kui pakutakse järelturul olevaid pille sama hinnaga mis nad poes maksavad siis sa ju ei vali neid.Siis kompangi vanemaid ning nende kohta liigub samuti erinevaid arvamusi (iga euro pean panema millegi arvelt,kuna raha ei kasva puu otsas).Pakutakse;
1)Nikon D80 28-80hind 250.-
2)NikonD200 hind tsirka 400.-
3)Pentax K200d hind 230.-
4)Olympus E500 17,5-45 40-150 suisa 2tk.komplekti
5Pentax K100D 18-55,50-210 hind 300.-
ex-ex-enn

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

d200 ja k100d on ülehinnatud. sensorilt (pildikvaliteedilt) on d80 ja k200d võrdväärsed, aga d80 on arenenuma funktsionaalsusega ja d200d ilmastikukindel. vanast olympusest vaataks ehk ainult e1.

mitte et see minu kiire ja lühike isiklik arvamus sind elus edasi aitaks. peale tootja poolt antud parameetrite tuleb kasutatud kaamera ostul vaadata nende üldist säilivust ja töökorda ning katiku läbisõitu. katiku vahetus maksab samas suurusjärgus kasutatud kere hinnaga.

lisakt peab arvestama, et nii nikon kui olympus saadetakse hooldusesse/remonti kaugemale, koos sellest tuleneva täiendava aja- ja rahakuluga. pentax ja canon hooldatakse/remonditakse eestis.
ront

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas ront »

Teadjatele.

Kas sellise kompl hind on ostu vääriline,


Kere: Pentax K20 280€
Objed: Pentax DA SMC 16-50 1: 2,8 500€ müüdud
Tamron 70-300 100€ müüdud
Pentax 18-250 280€
Välk : Metz 58 AF1 230€
Kõik asjad on heas töökorras.
Kerega kaasa :pult,rihm,CD softiga,vaherõngad,manualid,adapter M42.Kaamera läbisõit 6000.
Kogu komplekt 680€ kingituseks Tamraci kott
ex-ex-enn

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

ma võtaks sellest kompotist ainult kere. 16-50/2,8 on normaalne objektiiv, aga harrastajale on 17-70/4 ilmselt etemgi.
metzu välgud töötavad, aga nende juhtimine on töötegemiseks liiga primitiivne oma mõne nupu ja menüüdega, pentaxi enda välgud (360fgz ja 540fgz) on paremad. jällegi, harrastajale võib metz sobida.
ront

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas ront »

Mõtlesin ka kere peale,sest fotokalas on vanu korralikke pentaxsi fixobjesid müügis alates 25€

Sellised siis:Pentax-M 2/50 25.- ;Pentax-A 4/24-50 40.- ;Pentax-M 3,5/135 35.-
ex-ex-enn

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

kõik need töötavad k20d ees, aga M puhul pole täisavaga valgusemõõtmist ja A ning M kumbgi puhul autofookust.

kere valgust mõõta ja automaatselt säri panna etteantud ava järgi oskab ja teravustamise kinnitust annab. kui töö iseloom on rahulik, siis pole sellest muidugi probleemi.
mcsokk
Postitusi: 39
Liitunud: 09 Mär 2012 15:13

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas mcsokk »

Millised Canoni mudelid ei vaja enam mälukaarti lugejat?
ex-ex-enn

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

kui windowsiga arvutis raw koodek installitud, saad kõik failid kätte. või kasuta mäkki, see avab kõike.
mcsokk
Postitusi: 39
Liitunud: 09 Mär 2012 15:13

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas mcsokk »

Kui suure klõpsude arvuga oleks veel mõistlik kasutatud tehnikat osta (37000).Mõtlen sutsu kangemaid kaameraid?
ex-ex-enn

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

keegi ei tea. ma katsusin üleeileeile 3 ringi eeldatavale katikueale ringi peale teinud 350d. aga mõnel vahest ikka läheb katik vahetusse ka. mingit lihtsad reeglit siin pole.
mcsokk
Postitusi: 39
Liitunud: 09 Mär 2012 15:13

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas mcsokk »

Minu huvi orbiidile on jäänud ;
Canon 40D meeldib väga 1.kohal
Canon 450D veits algelisem 3.koht
Pentax K20D ka päris hea 2.kohal
Nikon D80 ccd sensor,ei oska plusse välja tuua. Nikonitest kehvem valik saadaval
Nikon D200 müra ja kallis,vist ikka liiga vana kuigi poolprofikas
Ands
Postitusi: 207
Liitunud: 24 Okt 2008 18:14

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas Ands »

Ise panustaks sellest valikust 40D-le.
Ja 40D peaks vähemalt 100000-150000 vastu pidama, seega ressurssi peaks veel jätkuma sellel.
ex-ex-enn

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

40d või k20d. mitte et see katikuressurss oleks peamine, aga selle eeldatav iga on 200000.

head edasijõudnukaamerad mõlemad, vaata vajalike ja hinnalt jõukohaste objektiivide saadavust.
German
Postitusi: 451
Liitunud: 05 Apr 2009 15:48
Asukoht: Tartu

Re: Digipeegli valik?

Postitus Postitas German »

+1. Võta 40D ära ja kogu moos. Objektiive on järelturul ka igale maitsele saada.
Vasta