canon eos 1100D

Canoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
canonlane

canon eos 1100D

Postitus Postitas canonlane »

Tervist

Ostsin kolm aastat tagasi Canon EOS400D. Nagu natuke hiljem selgus, oli see mudel ostmise hetkel pärisva nanenud mudel, aga asjatundmatule saab ju kõike müüa.

Natuke hiljem hakkas tunduma, et teravustamine ei ole kõige parem ja aparaat ütles paar korda üles ka, sest ekraanile ilmus värviline ringlev ketas (remaining vist), mis ei tahtnud kuidagi lõppeda ning ei aidanud muud kui aparaat välja lülitada.

Vahepal seda probleemi ei olnud, aga nüüd tekib see juba mõne pildi järel - aparaat teeb "tsahh" ja edasi ei tööta, tuleb akupesa kaas lahti võtta ja siis saab jälle edasi pilte teha.
Ja muidugi ISO vaid 1600, nii et natuke hämaramas ruumis, kus kõik oma seebikatega rõõmsalt plõksivad, ei saa mina midagi teha.

Ainuke vaba aja veetmise võimalus ongi põhiliselt metsas pildistada, fotokas on lausa elu küsimus.
Kuna raha ei ole ka just palju, siis tehti hiljuti soodispakkumine Canon EOS 1100D.

Öelge, palun, millega tegu? Uue aparaadi isegi järelmaksuga ostmine tähendab ülisuurt väljaminekut, seega tahaks teada, kas see ost õigustab end?

Oskab keegi öelda?
motorexx

Re: canon eos 1100D

Postitus Postitas motorexx »

Ostsin ise just 1100d olin varem võimsama hübriidkaamera omanik, aga see jäi lahjaks kuidagi kätte võtsin asja kätte ja ostsin lõppuks 1100D ära. Olen nüüd paar päeva seda usinasti kasutanud ja ütleksin, et isegi veel minu teadmatusest tulevad palju paremad pildid kui oli seda minu vana seebikarbiga.
Külaline

Re: canon eos 1100D

Postitus Postitas Külaline »

1100 on lahjem mudel kui 400.

Seebikarp ei ole hübriidkaamera moodigi.

Üks tegi sammu edasi, teine tahab teha sammu tagasi. Ühed mustad mõlemad.
Külaliine

Re: canon eos 1100D

Postitus Postitas Külaliine »

Mis poolest on 1100 lahjem, kui 400?
võibolla seeria nr klassifikatsiooni järgi jah, aga aeg on ka oma töö teinud, nt pikslite arv, Live wiew, protsessor, ISO jne. räägivad 1100 kasuks
Canonlane

Re: canon eos 1100D

Postitus Postitas Canonlane »

Tänud vastamast.
Ei saanudki tglt teie vastustest aru, kas 110D on siis parem või ei. Millal samm tagasi, millal edasi.

Kaamera on siini ostmata :(
Lindman
Postitusi: 17
Liitunud: 17 Mär 2012 00:37

Re: canon eos 1100D

Postitus Postitas Lindman »

Fakt on see, et 1100D on praktiliselt vananenud kraam. Pigem vaataks 550D/600D suunas. 550D liigub siin ja fotokalas ca 360-400euri eest.
CANONLANE

Re: canon eos 1100D

Postitus Postitas CANONLANE »

Tänud, Lindman.
Mu vana canon ütles eile tutvuse lõplikult üles. Praegu just algas metsas magus aeg, elu läheb liikvele, aga...
Käisin täna vaatamas 550D. Tundus päris mõnus olema, hind ka sobiv. Aga kuidas suhtuda siis ikkagi 600D-sse? Kas siis juba parem see võtta kui uusim variant? Või ei ole erilist vahet?

Ja veel. Sattusin just Photo Pointi lehele ja seal olid need kaks hinna poolest sobivat pakkumist, kuna mu tavaobjektiivi välja vahetamise võimalus sobiks küll. Mida need märgistused ütlevad, kas keegi selgitaks? Et mis vahe neil on? Hind on võrdne.

1. Canon EOS 550D + EF-S 18-55mm IS + 55-250mm IS Kit

2. Canon EOS 550D + EF-S 18-55mm IS II + 55-250mm IS Kit

Ja muidugi ka see, et kas see e-pood on usaldusväärne?

Nii palju küsimusi, aga ehk leiab keegi aega vastata? Ei ela linnas, ei ole kelleltki küsida.
Lindman
Postitusi: 17
Liitunud: 17 Mär 2012 00:37

Re: canon eos 1100D

Postitus Postitas Lindman »

550D ja 600D ainuke vahe peaks olema pööratav ekraan. Võib mõnes olukorras kasuks tulla, aga kas ta ka lisahinda väärt on jääb igaühe enda otsustada.
Photopoint on Eestis üks suurimaid kui mitte kõige suurem fotovarustust müüv ettevõte, seega igati usaldatav :)

Viimastest variantidest on vast vahe selles, et 18-55mm IS (Image Stabilizer) II on uuem versioon. Kohati veider, et sama hinnaga on, aga eelistatud oleks 2. variant
canonlane

Re: canon eos 1100D

Postitus Postitas canonlane »

Tänud, Lindman, selgete ja konkreetsete vastuste eest.

Ilmselt ei ole selle väiksema objektiiviga küll midagi teha, aga loodan, et EF-S 55-250mm F4-5,6 IS objektiiv peaks hea olema. Kui raha vähe, eks siis ole ikka suur hirm oma ostuga metsa minna :)

Ole terve
canonlane
liiva

Re: canon eos 1100D

Postitus Postitas liiva »

Sooviks teada kuidas panna piltidele ette kuupäeva 1100D.
Vasta