Sooviks saada head nõu ja abi asjatundjalt.

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Vasta
Sandra Väljaste

Sooviks saada head nõu ja abi asjatundjalt.

Postitus Postitas Sandra Väljaste »

Tere!
Uurin juba üsna kaua peegelkaameraid, tunnen neid juba üsna hästi aga pole veel jõudnud valida millist endale hea ja kasulik soetada oleks. Soovin, et kaameral oleks liveview, makro pildistamis võimalus ja kindlasti, et tal oleks tolmueemaldussüsteem olemas ja ta ei maksaks rohkem kui 12000.- koos objektiiviga. Kas ma nõuan sellise hinna kohta liiga palju ja kas üldse on sellist kaamerat mis vastaks minu nõuetele. Olen suur fotohuviline ja tahaks väga tegeleda pildistamisega nagu hobiga aga pole leidnud kaamerat milles ma ei peaks pettuma, sest tahaks ikka sellist mida ma ei peaks niipea ümber vahetama. Kuuldavasti pidavat olema Canon, Nikon ja Pentax kõige paremad tootjad seetõttu olengi rohkem nende tooteid uurinud aga kui on kellegi teise toodangus midagi parem siis sooviks ka teada. Loodan saada väga abi.
külastaja

Re: Sooviks saada head nõu ja abi asjatundjalt.

Postitus Postitas külastaja »

Pakuks välja Canoni 450d. Selle kaamera õnnestub kätte saada hinnaga, mis jätab sulle 12 tuhandest veel paar tuhat alles. Selle eest saad hakata juba makro objektiivi vaatama.
Kasutaja avatar
monty11
Postitusi: 326
Liitunud: 16 Apr 2008 11:14
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

Re: Sooviks saada head nõu ja abi asjatundjalt.

Postitus Postitas monty11 »

Liveview on muidu kaval asi, kuid pead kindlasti meeles pidama, et silma ees hoitud kaamera on stabiilsem kui väljasirutatud kätel hoitud kaamera.

Kui makroobjektiivide hinnad üle jõu käivad, siis ajutiseks lahenduseks (kuni rahakott kaameraostust kosub) on vaherõngad, endal see http://www.photopoint.ee/toode/4360/ken ... onile.html komplekt, kuid neid saab ka eraldi osta. Selle miinuseks (vähemalt minu kaameraga) on automaatse teravustamise kadumine ja see muudab Nikkor 18-55 ja 55-200 objektiividega teravustamise keeruliseks kuna manuaalse teravustamise rõngas on väga "äkiline" ja raske on seda täpset punkti leida. Ei mäleta, kuidas vaherõngad teistel aparaatidel käituvad, ehk mõni targem oskab valgustada. Miinuseks ka see, et valgust jõuab sensorini vähem ja säriajad muutuvad pikemaks.

Makro jaoks, eriti kui seda väga madalalt teha, sobiks juurde right angle viewfinder. Endal on http://www.digicaminfo.btinternet.co.uk ... finder.htm, ja olen temaga rahul.
Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein
Kasutaja avatar
Ardo-Jako
Postitusi: 551
Liitunud: 14 Apr 2008 19:09
Asukoht: Tallinn

Re: Sooviks saada head nõu ja abi asjatundjalt.

Postitus Postitas Ardo-Jako »

külastaja kirjutas:Pakuks välja Canoni 450d. Selle kaamera õnnestub kätte saada hinnaga, mis jätab sulle 12 tuhandest veel paar tuhat alles. Selle eest saad hakata juba makro objektiivi vaatama.
Kahe tuhande krooni eest makroobjektiivi muidugi väga kergesti ei leia. Live view on muidugi väga hea asi, aga reeglina kallima otsa kaameratel toimiv variant. Soodsamatel kaameratel kipub see tiba aeglane olema ja tihti on ka tervaustamisega probleeme, kuigi makrot pildistades niikuinii automaatset teravustamist ei kasutata reeglina. Seega ei ole ka Monty kirjeldatud probleem vaherõngaid kasutades tegelikult arvestatav miinus. Ja nurgaga pildiotsija on väga hea lahendus, näiteks BIG-iomal on veel võimalus kujutist 2x suurendada tagamaks täpsema teravustamise. Võid võtta näiteks Pentax K200D koos Tamron 18-200 objektiiviga, millede hind komplektina ostes on 9990.- EEK. Sealjuures jääb sul samuti veel 2K üle, et osta kas vaherõngaste komplekt või lisaläätsede komplekt. Peale selle on Tamroni obje 200mm ja 45cm lähima teravustamiskaugusega kergelt makro.
Fiat Lux
Pentax K-5 + Pentax FA* 77/1,8
Kasutaja avatar
monty11
Postitusi: 326
Liitunud: 16 Apr 2008 11:14
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

Re: Sooviks saada head nõu ja abi asjatundjalt.

Postitus Postitas monty11 »

Ardo-Jako kirjutas:Soodsamatel kaameratel kipub see tiba aeglane olema ja tihti on ka tervaustamisega probleeme, kuigi makrot pildistades niikuinii automaatset teravustamist ei kasutata reeglina. Seega ei ole ka Monty kirjeldatud probleem vaherõngaid kasutades tegelikult arvestatav miinus.
Tegelikult pole endal õnnestunud automaatset teravustamist võimaldava makrotoruga pilti teha arvasin, et automaatne teravustamine töötab ka makrovõtete puhul hästi. Mis seal automaatse teravustamisega probleemideks on? Loogiliselt võttes kaameral, millel pole igas ekraaninurgas teravustamispunkti on statiivile pandud kaameraga komplitseeritud õigesse kohta teravustamine, on nii?
Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein
Kasutaja avatar
Ardo-Jako
Postitusi: 551
Liitunud: 14 Apr 2008 19:09
Asukoht: Tallinn

Re: Sooviks saada head nõu ja abi asjatundjalt.

Postitus Postitas Ardo-Jako »

Kuna makro puhul pn teravussügavus minimaane, siis ei suuda fotokas tihti päris õigesse kohta teravustada alati. Kui su kaameral puudub 59+ teravustamispunkti, siis on lootusetu ettevõtmine hakata keerama ja kruttima kaamerat ja valida ju kogu kaadri ulatuses ei saa. Seega ainuke lahendus käsitsi teravustada.
Fiat Lux
Pentax K-5 + Pentax FA* 77/1,8
Vasta