Saaremaa matk

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Kasutaja avatar
arse-master
Postitusi: 28
Liitunud: 05 Okt 2008 12:28

Saaremaa matk

Postitus Postitas arse-master »

Ma mõtlesin matkata ümber saaremaa se suvi. Ma tahaks teada mis tuleks kaasa võtta ja kuidas saaks fotokat kaitsta. Sest mõned soised metsad ja roostikud ja muu sellist jama tuleb ette küll. Kõige halvem on jõgede ületamine, fotokale ple selleks mõtet mingit 5, poole tonnist veekindlat kesta osta.

Ma tean, et osa sellest jutust ei seostu eriti forograafiaga, aga ehk keegi oskab ütelda mis kaasa oleks soovitatav võtta ja mida teada.
:)
I am the Great Cornholio.
hei

Re: Saaremaa matk

Postitus Postitas hei »

Alustame sellest, mis kaamerat+objektiive me katma hakkame?
Kasutaja avatar
arse-master
Postitusi: 28
Liitunud: 05 Okt 2008 12:28

Re: Saaremaa matk

Postitus Postitas arse-master »

nu midagi erilist ple krdi olympus sp-550 uz, eriline hää kaamera ple aga surnuks ei taha ka seda uputada. Statiiv on raske ja tüütu ilmselt kaasa võtta.
I am the Great Cornholio.
hei

Re: Saaremaa matk

Postitus Postitas hei »

Kunagi sai kompakt toidukilesse pakitud nii, et ainult objektiiv jäi katmata,lc-l oli üks kiht, mujal kõvasti rohkem ja tuli tervena tagasi :)
hei

Re: Saaremaa matk

Postitus Postitas hei »

LCD-l :)
Kasutaja avatar
Sten
Postitusi: 162
Liitunud: 16 Apr 2008 11:43

Re: Saaremaa matk

Postitus Postitas Sten »

Mõned abistavad vihjed:
Soovitaksin igasuguseid GorillaPode kaaluda, kunagi pariisis tassisin üht lihtsalt seljakotirihma ümber väänatuna kaasas ja tuli abiks küll.
Öökülmas tasuks kaamera aku hoida soojas, näiteks võtta kaamerast välja ja hoida teksade taskus.
Tasuks alati mingeid lihtsaid kilekotte kaasa pakkida, tuleb alati niiskes keskonnas kasuks.
ex-enn

Re: Saaremaa matk

Postitus Postitas ex-enn »

minigrip kotid head varustuse pakkimiseks. võib ka mitmekihiliselt.
martra
Postitusi: 24
Liitunud: 08 Okt 2008 20:13

Re: Saaremaa matk

Postitus Postitas martra »

millised on minigrip kotid. muidu mina ise lähen arse masteriga kaasa nii, et mina tahan ka teada.
Kasutaja avatar
Ardo-Jako
Postitusi: 551
Liitunud: 14 Apr 2008 19:09
Asukoht: Tallinn

Re: Saaremaa matk

Postitus Postitas Ardo-Jako »

Need on nagu narkokotid :D. Sellised kilekotid, mille avauses on kokkulitsutav riba. Variant on ka matkapoest osta spetsiaalsed veekindlad kotid. Samas peaks saama photopointist ka tellida spetsiaalseid fotokatele mõeldud veekindlaid kotte, mis on odavamad, kui plastikust kestad aga samas on neil objektiivi eesolev osa vähe selgemast materjalist, kui lihtsalt plastikust. Samas kott on täiesti veekindel, mis tagab maksimaalse kaitse.
Fiat Lux
Pentax K-5 + Pentax FA* 77/1,8
martra
Postitusi: 24
Liitunud: 08 Okt 2008 20:13

Re: Saaremaa matk

Postitus Postitas martra »

ma arvan et tasub nõnda teha et panna fotokas veekindlasse kilekotti ja siis kui pildistada tahan, võtan fotoka välja lihtsalt
Kasutaja avatar
Ardo-Jako
Postitusi: 551
Liitunud: 14 Apr 2008 19:09
Asukoht: Tallinn

Re: Saaremaa matk

Postitus Postitas Ardo-Jako »

Aga mis siis kui samal ajal, kui pildistada tahad, laia lund või tihedat vihma sajab?
Fiat Lux
Pentax K-5 + Pentax FA* 77/1,8
Kasutaja avatar
arse-master
Postitusi: 28
Liitunud: 05 Okt 2008 12:28

Re: Saaremaa matk

Postitus Postitas arse-master »

palju ned kotid maksavad umbes, ned millel objektiivi juures olev osa on selgem. :)
I am the Great Cornholio.
Kasutaja avatar
Ardo-Jako
Postitusi: 551
Liitunud: 14 Apr 2008 19:09
Asukoht: Tallinn

Re: Saaremaa matk

Postitus Postitas Ardo-Jako »

Ewa-Marine on üks selline tootja. Need kotikesed kannatavad isegi sukeldumis (snorgeldamist).
http://www.ewa-marine.de/index.php?id=7&L=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Fiat Lux
Pentax K-5 + Pentax FA* 77/1,8
Kasutaja avatar
arse-master
Postitusi: 28
Liitunud: 05 Okt 2008 12:28

Re: Saaremaa matk

Postitus Postitas arse-master »

se tundub suht lahe asi olevat, aga se maksab mingi 3-pool tonni. ei tea paar matka käia aasta jooksul, ple ka plaanis eriti sukelduma hakata. ple vist erilist mõtet, minigrip kotte paar tükki fotokale pähe tõmmata peaks aitama küll ilmselt :)
I am the Great Cornholio.
Kasutaja avatar
leofoto
Postitusi: 28
Liitunud: 01 Juul 2008 17:53
Asukoht: Viimsi
Kontakt:

Re: Saaremaa matk

Postitus Postitas leofoto »

kui sa tahad tuisu või vihmaga pildistada, ma ei räägi hetkel kaasas kandmisest vaid pildistamisest, siis võid silma peale heita Kata vihmakatetele mida müüakse Eestis fotopoodides. kata-bags.com
Loodus on jäädvustamist väärt
Kasutaja avatar
arse-master
Postitusi: 28
Liitunud: 05 Okt 2008 12:28

Re: Saaremaa matk

Postitus Postitas arse-master »

kui natuke fotograafia kõrvale jätta siis, kus kohas oleks hea hinnaga häid nugasid. mingeid sellise teemaga foorumeid ma ka ei leia, loodan et keegi oskab mõnd foorumit soovitada või küsimusele vastata. :|
I am the Great Cornholio.
Kasutaja avatar
Ardo-Jako
Postitusi: 551
Liitunud: 14 Apr 2008 19:09
Asukoht: Tallinn

Re: Saaremaa matk

Postitus Postitas Ardo-Jako »

Ostsin kunagi mingilt eesti saidilt odavalt matkanoa ja matseete. Kõige halvem tera, mida näinud olen. Kui taha midagi head, siis lao aga raha lagedale :D
Fiat Lux
Pentax K-5 + Pentax FA* 77/1,8
Kasutaja avatar
arse-master
Postitusi: 28
Liitunud: 05 Okt 2008 12:28

Re: Saaremaa matk

Postitus Postitas arse-master »

:D , ilmselt jh, muud ei jää üle
I am the Great Cornholio.
ex-ex-enn

Re: Saaremaa matk

Postitus Postitas ex-ex-enn »

kõige odavam matkanuga on mora puss ehituspoest, hind 100.- kandis. šveitsi armeenugade hinnad algavad 200.- alt ja lähevad üsna pikalt. on olemas ka spetsiaalsed "ellujäämisnoad" nagu http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/page ... bivahendid" onclick="window.open(this.href);return false;
multitööriistad on samuti tänapäeval väga levinud. odavaim kvaliteetne (2 aastat olen kasutanud ja ei mingeid probleeme) on ilmselt bahco (rootsi) oma, handimanis 149.-
hea ülevaate saad matkaspordis http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/page ... %B6riistad" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
arse-master
Postitusi: 28
Liitunud: 05 Okt 2008 12:28

Re: Saaremaa matk

Postitus Postitas arse-master »

ok, tänan.
Se tundub suht hea koht olevat, ja hind ei tapa ka ära just. :D
I am the Great Cornholio.
Kasutaja avatar
Sprot
Postitusi: 10
Liitunud: 12 Nov 2008 17:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Saaremaa matk

Postitus Postitas Sprot »

foorumitest http://www.noapood.lipso.net/foorum" onclick="window.open(this.href);return false;

Mora on hea valik kui tahata odavat aga selle puhul on üks paha asi - tera ise on suht õhuke. Soovitaks veidi rohkem investeerida ning osta mõne nn pussi ter paksus neil ~3mm ning hoiavad vägagi hästi tera ees. Näiteks mõni 95mm pikkustest nn standard nugadest oleks hea. Ise olen sellist kasutanud aastaid ning väga rahul. Firmadest oskaks soovitada martini nugasi - tulevad raseerimis teravalt ja on hea koostekvaliteediga. Tera on süsinik terasest mis tähendab et ta vajab veidi hoolt ehk siis märjalt noatuppe ei pane jne.

Martini nugasi on hea valik näiteks sikupilli keskuse jahipoes lisaks veel ülemiste keskuse jahipoes.
martra
Postitusi: 24
Liitunud: 08 Okt 2008 20:13

Re: Saaremaa matk

Postitus Postitas martra »

kas on suur vahe kui noal on puust või plastikust käepide. mis puust käepide endaga kaasa toob. kas äkki ei pea väga hästi vastu või midagi sellist. see ka et milleks on osadel nugadel tera käepideme poolses otsas sakid. nagu midagi saelaadset.
ex-ex-enn

Re: Saaremaa matk

Postitus Postitas ex-ex-enn »

kõige olulisem on, et nuga oleks ühes tükis, mitte nagu rambo tüüpi õõnsa käepidemega - esimese tõsisema töö juures murdub pooleks. tera pikkust pole väga pikaks ajada, siis pole eriti mugav kasutada. kõige mugavam käepide matkale on ilmselt kummilaadse libisemiskindla kattega. seesama bahco müüb komplektis sellist mora nuga (peaks olema rootsi armeemudel) ja laplander matkasaagi (mitmete allikate arvates parim matkasaag) mingi peale 300.- eest.
sakid on ilmselt saeosa.
martra
Postitusi: 24
Liitunud: 08 Okt 2008 20:13

Re: Saaremaa matk

Postitus Postitas martra »

aga kui oleks valida plastik ja puu käepideme vahel siis kumma sa valiksid?
ex-ex-enn

Re: Saaremaa matk

Postitus Postitas ex-ex-enn »

ei oska paraku vastata, kuna kõik noad on mul kas kummised või plastmassised. samas ei näe põhjust miks ei võiks käepide olla puidust. paljudel headel nugadel on.
Vasta