Fotokonkurss "Langus"

Info käimasolevatest fotokonkurssidest Eestis ja mujal.
Kasutaja avatar
Fotofoorum.ee
Postitusi: 1016
Liitunud: 15 Apr 2008 11:36

Fotokonkurss "Langus"

Postitus Postitas Fotofoorum.ee »

Fotofoorum.ee korraldab fotokonkursi "Langus"

Konkursil saavad osaleda kõik Fotofoorum.ee registreeritud kasutajad.
Üks autor võib esitada konkursile kuni 5 tööd. Tööde esitamise lõpptähtaeg on 14.detsember (k.a.).

Fotod tuleb üles laadida Fotofoorum.ee galeriise valides rippmenüüst asukohaks "Langus": gallery/upload.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Fotode üleslaadimisel kinnitab registreerunud kasutaja, et tema poolt esitatav foto kuulub talle või ta omab õigusi selle levitamiseks. Fotofoorum.ee ei võta vastutust lisatud fotode autoriõiguse eest. Fotofoorum.ee jätab endale õiguse mittesobivad pildid galeriist eemaldada.

Kõigi konkursile esitatud fotode autoriõigused jäävad nende autoritele ent konkursil osalemisega antakse korraldajale õigus tasuta kasutada konkursil auhinnatud fotosid konkursi tulemuste avalikustamiseks trükiväljaannetes ja internetis.

Digitaalne töötlus on lubatud ainult piltide lõikamiseks, suuruse muutmiseks ja vähesel määral heleduse/tumeduse ja kontrastsuse parandamiseks.

Fotod tuleb esitada JPG/JPEG formaadis, faili suurus ei tohi ületada 3 MB. Piltide maksimaalne laius võib olla 1024 pikselit ja kõrgus 768 pikselit.

Konkursile laekunud töid hindavad interneti teel Fotofoorum.ee kasutajad. Internetihääletus kestab 21.detsembrini (k.a.).

Auhinna pälvivad kolm parimat tööd:
I koht: 3000 krooni eest vabalt valitud kaupa Photopointi kauplustest
II koht: 2000 krooni eest vabalt valitud kaupa Photopointi kauplustest
III koht: 1000 krooni eest vabalt valitud kaupa Photopointi kauplustest

Auhindu ei saa välja võtta rahas. Võitjad tehakse teatavaks Fotofoorum.ee lehel 22.detsembril.
Mart
Postitusi: 75
Liitunud: 27 Apr 2008 16:51

Re: Fotokonkurss "Langus"

Postitus Postitas Mart »

Teema on vaba?
Kasutaja avatar
vilts
Postitusi: 61
Liitunud: 14 Apr 2008 18:11

Re: Fotokonkurss "Langus"

Postitus Postitas vilts »

Teemaks on "Langus" (pealkirja lugemine hea mõte).
Eks see iga mehe/naise enda asi, mida selle all mõistab.
loop

Re: Fotokonkurss "Langus"

Postitus Postitas loop »

Ja mis piltidega edasi juhtuma hakkab? Autoriõigused?
Kasutaja avatar
Mirko
Postitusi: 4
Liitunud: 19 Nov 2008 11:40
Asukoht: Tartu

Re: Fotokonkurss "Langus"

Postitus Postitas Mirko »

loop kirjutas:Ja mis piltidega edasi juhtuma hakkab? Autoriõigused?
Mida sa täpsemalt kardad? :?
Kasutaja avatar
Fotofoorum.ee
Postitusi: 1016
Liitunud: 15 Apr 2008 11:36

Re: Fotokonkurss "Langus"

Postitus Postitas Fotofoorum.ee »

Kõigi konkursile esitatud fotode autoriõigused jäävad nende autoritele ent konkursil osalemisega antakse korraldajale õigus tasuta kasutada konkursil auhinnatud fotosid konkursi tulemuste avalikustamiseks trükiväljaannetes ja internetis.
Kasutaja avatar
Ardo-Jako
Postitusi: 551
Liitunud: 14 Apr 2008 19:09
Asukoht: Tallinn

Re: Fotokonkurss "Langus"

Postitus Postitas Ardo-Jako »

Kutsun üles aktiivsemalt osalema. Ma leian, et auhinnafond on täitsa julge :D
Fiat Lux
Pentax K-5 + Pentax FA* 77/1,8
Kasutaja avatar
Fotofoorum.ee
Postitusi: 1016
Liitunud: 15 Apr 2008 11:36

Re: Fotokonkurss "Langus"

Postitus Postitas Fotofoorum.ee »

Tähelepanu!
Fotod tuleb üles laadida Fotofoorum.ee galeriise valides kindlasti rippmenüüst asukohaks "Langus"
Sören
Postitusi: 17
Liitunud: 09 Okt 2008 23:49

Re: Fotokonkurss "Langus"

Postitus Postitas Sören »

kõik mõõtmed on õiged. isegi väiksemad 800x600 ja JPG-s. uploadida üritasin 10 korda. igakord tuleb selline tekst :

VIGA: pildi mõõtmed ületavad lubatud maksimummäära,
Palun muuda pildi mõõtmeid väiksemaks või lae üles mingi teine foto.
Sören
Postitusi: 17
Liitunud: 09 Okt 2008 23:49

Re: Fotokonkurss "Langus"

Postitus Postitas Sören »

Okey, 640x480 rezoga läks üles.
Kasutaja avatar
Ardo-Jako
Postitusi: 551
Liitunud: 14 Apr 2008 19:09
Asukoht: Tallinn

Re: Fotokonkurss "Langus"

Postitus Postitas Ardo-Jako »

Fotofoorum.ee kirjutas:Fotod tuleb esitada JPG/JPEG formaadis, faili suurus ei tohi ületada 3 MB. Piltide maksimaalne laius võib olla 1024 pikselit ja kõrgus 768 pikselit.
Oluline on siin meeles pidada, et kui tegemist on "portrait" asendis pildiga, siis selle pildi mõõtmed ei ole mitte 1024x768, kuna pildi kõrgus on sellisel juhul 1024px mitte 768px. Ehk siis antud juhul kõrgus peaks olema pildidl 768px ja laius peaks veel väiksem olema, vastavalt pildi formaadile
Fiat Lux
Pentax K-5 + Pentax FA* 77/1,8
namstoop
Postitusi: 75
Liitunud: 14 Okt 2008 08:57
Kontakt:

Re: Fotokonkurss "Langus"

Postitus Postitas namstoop »

kas mitmest pildist ühe kokkupanek (ehket panoraam) on lubatud või lubamatu töötlus. :roll:
Kasutaja avatar
Ardo-Jako
Postitusi: 551
Liitunud: 14 Apr 2008 19:09
Asukoht: Tallinn

Re: Fotokonkurss "Langus"

Postitus Postitas Ardo-Jako »

No ma arvan, et panoraam ei ole liigne töötlus :) aga kui sa keevita dpildile asju, mida seal algselt polnud. Reegline on "viisakas" töötlus kontrasti, heleduse/tumeduse ja väikestviisi värvide korrigeerimine. Eks siin on alati selline ebamäärane piir, mis on veel"maitsekas" töötlus ja mis mitte. Aga ma arvan, et panoraam ei ole probleem.
Fiat Lux
Pentax K-5 + Pentax FA* 77/1,8
JoonasKivistik
Postitusi: 5
Liitunud: 12 Dets 2008 17:48

Re: Fotokonkurss "Langus"

Postitus Postitas JoonasKivistik »

mainin kohe, et ma olen väga kriitiline hindaja. kui pildil puutub liikuvus või tunne, mis seda tekitaks, et asi oleks teemas langus, siis minu hinne on 1 ja seda oli palju, samuti ei meeldi mulle asjad mis on fookusest väljas ja muud sellised pildid. viha mitte pidada
Kasutaja avatar
monty11
Postitusi: 326
Liitunud: 16 Apr 2008 11:14
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

Re: Fotokonkurss "Langus"

Postitus Postitas monty11 »

ilus pilt aga ISO oleks võinud veits kõrgem olla pilt

soovitan mängida ISO-ga, siis loodus jääb elavam pilt
Hindamine hindamiseks, aga mida sa nende kommentaaridega mõtled?
Kust otsast ISO-ga mängimine loodust elavamana jätab? Nii palju kui mina olen aegade jooksul lugenud ja aru saanud, tähendab ISO valgustundlikkust ja mida suurem iso, seda rohkem tuleb ka müra pildile, kas ISO-l on mõni varjatud külg äkki?
Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein
marvah
Postitusi: 57
Liitunud: 03 Dets 2008 11:57

Re: Fotokonkurss "Langus"

Postitus Postitas marvah »

kunagi käis poes üks härra, kes tahtis kompakt kaamerat ja kui teenindaja ütles, et 7MP kaamera on parem kui teine 12MP kaamera, sest esimesel on sensori tihedus väiksem, siis pidas klient teda lolliks ja lahkus :D

Ehk siis kõik arvavad, et teavad kõike ilma neid teadmata :D tõesti ISO sättimine siin muud ei annaks kui müra (enamate kaamerate puhul)
namstoop
Postitusi: 75
Liitunud: 14 Okt 2008 08:57
Kontakt:

Re: Fotokonkurss "Langus"

Postitus Postitas namstoop »

JoonasKivistik kirjutas:mainin kohe, et ma olen väga kriitiline hindaja. kui pildil puutub liikuvus või tunne, mis seda tekitaks, et asi oleks teemas langus, siis minu hinne on 1 ja seda oli palju, samuti ei meeldi mulle asjad mis on fookusest väljas ja muud sellised pildid. viha mitte pidada

mitte et ma mõne pildi oleks sinna esitanud, aga kus paganama kohast tuleb teemasse nimega "Langus" sisse mingi kohustuslik liikumise element :shock: :o Eriti piiratud tõlgendus.
JoonasKivistik
Postitusi: 5
Liitunud: 12 Dets 2008 17:48

Re: Fotokonkurss "Langus"

Postitus Postitas JoonasKivistik »

Igal ühel oma tõlgendus aga kuidas on inimese rippuvad jalad seotud langusega? paar päeva seisnud lumi samamoodi
Kasutaja avatar
Ardo-Jako
Postitusi: 551
Liitunud: 14 Apr 2008 19:09
Asukoht: Tallinn

Re: Fotokonkurss "Langus"

Postitus Postitas Ardo-Jako »

JoonasKivistik kirjutas:Igal ühel oma tõlgendus aga kuidas on inimese rippuvad jalad seotud langusega? paar päeva seisnud lumi samamoodi
Pööran tähelepanu, et hinnatakse pilte, mitte seda, kuidas keegi tõlgendab teemat "Langus"
Fiat Lux
Pentax K-5 + Pentax FA* 77/1,8
Kasutaja avatar
Aleksandra
Postitusi: 4
Liitunud: 12 Dets 2008 09:56

Re: Fotokonkurss "Langus"

Postitus Postitas Aleksandra »

Ehh...mina magasin maha....
A kes on võitnud? Kirjutage koos piltidega =)
Kasutaja avatar
Ardo-Jako
Postitusi: 551
Liitunud: 14 Apr 2008 19:09
Asukoht: Tallinn

Re: Fotokonkurss "Langus"

Postitus Postitas Ardo-Jako »

Aleksandra kirjutas:Ehh...mina magasin maha....
A kes on võitnud? Kirjutage koos piltidega =)
Hääletamine ju veel kestab 21 detsembrini, niiet saad kasvõi hääli andes osa võtta.
Võitjad kuulutatakse välja 22 detsember.
Fiat Lux
Pentax K-5 + Pentax FA* 77/1,8
happykäthy
Postitusi: 1
Liitunud: 15 Dets 2008 15:12

Re: Fotokonkurss "Langus"

Postitus Postitas happykäthy »

hmm, ma magasin ka maha, eile õhtul õde saatis kirja ning alles täna lugesin :( kas siia tuleb veel konkursse?
kui jah, siis umbes millal, tean millal tagasi tulla :D
tanja
Postitusi: 3
Liitunud: 16 Dets 2008 15:40

Re: Fotokonkurss "Langus"

Postitus Postitas tanja »

fotokonkurs teil väga tore, oleks pidanud seda reklamima et oleks ka osa võtnud
TikuTaku
Postitusi: 13
Liitunud: 19 Dets 2008 20:34

Re: Fotokonkurss "Langus"

Postitus Postitas TikuTaku »

Mul väike ettepanek teha videokonkurss a'la 1 minut pikk vms. teiselt küljelt ka :)Ma tean küll, et see on fotofoorum aga paljudel ju kompaktid, millel video võimalus. noh niisama mõtteks teile moderaatorid

Hindan hetkel ja panin tähele, et paljud ise kommenteerivad, mis nad tegid jne. kas seda pärast konkurssi ei oleks võinud teha? Hetkel kaotab see anonüümne hindamine ju mõtte ära, kui ma tean, milline kasutaja midagi tegi
Kasutaja avatar
monty11
Postitusi: 326
Liitunud: 16 Apr 2008 11:14
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

Re: Fotokonkurss "Langus"

Postitus Postitas monty11 »

Vaevalt, et keegi mulle kena näolapi pärast hea hinde paneb, pigem mõjutab see negatiivselt :lol:
Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein
Vasta