IXUS 500 HS

Canoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
idalimusiin
Postitusi: 7
Liitunud: 12 Juun 2012 15:11

IXUS 500 HS

Postitus Postitas idalimusiin »

Tere.

Vajadus on uue kompaktkaamera järele.
Kui vaadata puhtalt, mis meeldib siis on see kindlasti IXUS 500 HS.
Kui läheneda praktiliselt siis tuleks ilmselt valida näiteks SX 240 HS (SX 260 HS GPS) või veel hoopis midagi muud.
Kulutustes püüaks piirduda 300.-€ piirimaile, kuigi tõele au andes on kompaktkaamera jaoks sedagi päris palju. Samas ostan ma selle ju vähemalt 5-7 aastaks või kuni katki läheb. Katki minemise osas oleks ka küsimus, kuidas Canoni garantii Eeestis toimib?
Mind huvitaks eelkõige kasutajate või teadjate arvamused IXUS 500 HS osas või lihtsalt targad nõuanded.

Aitäh ja jään ootama asjalikku vastukaja.
Neat

Re: IXUS 500 HS

Postitus Postitas Neat »

IXUS seeriast kiidetakse 220 HS-i
uuemad variandid sellest 230 ja 240 lisavad kaamerale ainult suurust ja hinda aga mitte olulisi funktsioone
vaata võrdlusi http://snapsort.com/compare" onclick="window.open(this.href);return false;
220-st parem on uus powershot S100 aga see ka teisest hinnaklassist
idalimusiin
Postitusi: 7
Liitunud: 12 Juun 2012 15:11

Re: IXUS 500 HS

Postitus Postitas idalimusiin »

Siiski IXUS 500 HS osas ootaks ka arvamusi. Kas seda tõesti keegi ei osta ega kasuta? Või on ta halb aparaat?
ex-ex-enn

Re: IXUS 500 HS

Postitus Postitas ex-ex-enn »

a) canoni garantii toimib eestis kõige paremini, overall teeb tubli tööd esindamisel
b) 12x zoom on minu maitse järgi liialdus, selle tõttu tehakse alati kompromisse objektiivi joonise ja valgusjõu osas. 5x zoom on praktiliseks kasutamiseks piisav.
klõps

Re: IXUS 500 HS

Postitus Postitas klõps »

Ei ole see Canon PowerShot S100 hind nii hull midagi, selle eest kaamera ka hoopis kõrgemast klassist.
m-parim-vaike-kompaktkaamera-canon-powe ... t7899.html" onclick="window.open(this.href);return false;
ex-ex-enn

Re: IXUS 500 HS

Postitus Postitas ex-ex-enn »

kui midagi odavamast kompaktist kallimat otsida, siis s100 oleks hea valik koos G seeria ja panasonic LX seeriaga. keskmise hinnaga kompaktide mõte on suht hägune. mul on igapäevaselt taskus 75€ 4x zoomiga (27,5-110mm ekvivalendiga) kompakt ja ei kurda. kui peaks tööd sellega tegema (kuigi selle pilte on tegelikult ka ajakirjandusele läinud), siis ostaks kallima kompakti.
ex-ex-enn

Re: IXUS 500 HS

Postitus Postitas ex-ex-enn »

... tegelikult on muidugi ka odavamate kompaktkaamerate mõte ähmastunud, mobiil suudab enamatel juhtudel asja ära ajada. mul olid muidugi kindlad põhjused, miks ma omale 2 aastat vana asemele selle 75€ kompakti ostsin.
idalimusiin
Postitusi: 7
Liitunud: 12 Juun 2012 15:11

Re: IXUS 500 HS

Postitus Postitas idalimusiin »

See, et Canoni teenindus toimib, on tegelikult kõige parem uudis. Mul oli enne Olympuse kompakt- sellega käisin 2 või kolm korda garantiis, saadeti jumal teab kuhu, ootas väga kaua ja lõpuks lonkama ta jäigi. nüüd läks täitsa katki. Võib olla uuemad Olympuse aparaadid on head aga mina ei osta teda teeninduse olematuse pärast ehk isiklikust kogemusest johtuvalt.
Rääkides S-100-st siis see maksab siiski 479.-€ ja seda on minu jaoks liiga palju. IXUS 500 maksab 289.-€.
Nagu algselt kirjutasin valin IXUS 500 HS ja SX 240(260) HS vahel.
Kas kellegil on kogemust aparaadiga IXUS 500 HS on minu küsimus?
ex-ex-enn

Re: IXUS 500 HS

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"Rääkides S-100-st siis see maksab siiski 479.-€ ja seda on minu jaoks liiga palju. IXUS 500 maksab 289.-€. "

nagu ma kirjutasin, on nende keskmise hinnaga kompaktide mõte hägusaks muutunud. minu isikliku arvamuse järgi oleks kompakti ostes tänapäeval mõtet valida ainult odavamast või kallimast klassist, keskmised ei paku enam selliseid lisaväärtusi kui veel 5 aastat tagasi.

"Kas kellegil on kogemust aparaadiga IXUS 500 HS on minu küsimus?"

canoni kompaktkaamera on lollikindel valik, kõik mis lubatud, see toimib. kui oled nõus maksma ca 150€ 12x zoomi eest, kuigi praktikas pole vähemalt poolt sellest a) vaja b) võimalik kasutada ilma statiivita, siis osta ära.
idalimusiin
Postitusi: 7
Liitunud: 12 Juun 2012 15:11

Re: IXUS 500 HS

Postitus Postitas idalimusiin »

ex-ex-enn tänud harimise eest. Eks ma pean nüüd kukalt kratsima. See IXUS 500 lihtsalt meeldib mulle ja tundub, et meeldimise pärast pole keegi nõus juurde maksma ja sellepärast pole ka ühegi IXUS 500 kasutaja kommentaari. Loomulikult on odavamaid ja ka 75.-€ eest saab kompakti aga nad on kõik nii ilmetud... Mõtlesingi, et oleksin meeldiva väljanägemise eest nõus rohkem maksma. Tundub, et teisi minusuguseid vähemalt siin foorumis pole:)
ex-ex-enn

Re: IXUS 500 HS

Postitus Postitas ex-ex-enn »

a) see ongi kõige väiksema kasutajaskonnaga eesti fotofoorum, suurim on fotokala.ee
b) see eelnev jutt oli sügavalt mu isiklik arvamus ja ei sea kellelegi kohustusi. kompaktkaamerad on üleüldse keeruline teema, alumiseltpoolt sööb turuosa telefonitööstus ja ülevaltpoolt peegel- ja hübriidkaamerad.
Külaline

Re: IXUS 500 HS

Postitus Postitas Külaline »

Kui valid nende kahe mudeli vahel, siis soovitaksin Powershot SX240HS. SX260HS eristab eelmisest põhimõtteliselt ainult GPS.
Ligi 500 euri kompakti peale kulutada pole tõesti mõtet. Võiksid uurida ka Sony mudeleid. Kuigi jah, need hinnaklassilt kallimad. Samas näiteks akukestvus palju parem kui Canonil. Oleneb, mille järgi valid :)
idalimusiin
Postitusi: 7
Liitunud: 12 Juun 2012 15:11

Re: IXUS 500 HS

Postitus Postitas idalimusiin »

Tuleb välja, et siinkohal ongi variant vahetada vana telefon nutitelefoni vastu ja üldse mitte uut kompaktkaamerat osta.
ex-ex-enn

Re: IXUS 500 HS

Postitus Postitas ex-ex-enn »

pildistavat telefoni pead veel rohkem hoolega valima, kui odavamat või keskmist tahad.
idalimusiin
Postitusi: 7
Liitunud: 12 Juun 2012 15:11

Re: IXUS 500 HS

Postitus Postitas idalimusiin »

Otsustasin SX 260 HS kasuks.
ex-ex-enn

Re: IXUS 500 HS

Postitus Postitas ex-ex-enn »

oli lugeda jah...

sama keskmise hinnaklassi superzoom aga eks sa ise tead, me oleme vähemalt sind hoiatanud.
TomT

Re: IXUS 500 HS

Postitus Postitas TomT »

Kuidas kaamera on? Olen sama valiku ees äkki jagad inffi!
idalimusiin
Postitusi: 7
Liitunud: 12 Juun 2012 15:11

Re: IXUS 500 HS

Postitus Postitas idalimusiin »

Olen teinud SX 260 HS fotokaga esimesed pildid ning pole jõudnud veel arvutissegi tõmmata ega paberile printida. Muidu aparaat ise meeldib väga. Zuumida saab kaugele, pildistada saab ka väga lähedalt, suur ekraan jne. Kõik tänapäevane ja minu jaoks vajalik on küljes.
ex-ex-enn

Re: IXUS 500 HS

Postitus Postitas ex-ex-enn »

see on tore küll, et käib pikalt välja, aga tee enne kaamera hindamist mõned pildid, soovitavalt paberile. A3 väljatrükki peaks üks kompaktkaamera välja kannatama küll.
Vasta