Tele K10D-le

Pentaxi tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
Reinhold
Postitusi: 22
Liitunud: 13 Juun 2008 13:21

Tele K10D-le

Postitus Postitas Reinhold »

Nonii, olen 3 kuud kitikaga pildistanud ja jõudnud järeldusele, et see jääb lahjaks ja tuleks uute torude poole vaadata. Häda selles, et tahaks telet (näiteks 70-300 mm või sinnakanti), aga ei oska valida. Raha ei tahaks väga palju välja käia, 5000-6000 oleks hinnapiir umbes. Võib ka kasutatud olla. Milline objektiiv on hea?
Kasutaja avatar
Ardo-Jako
Postitusi: 551
Liitunud: 14 Apr 2008 19:09
Asukoht: Tallinn

Re: Tele K10D-le

Postitus Postitas Ardo-Jako »

Tamron AF 70-300mm F4,0-5,6 Di LD
Hea ja soodne valik. valgusjõud on nii soodsa otsa kohta peris hea, sisaldab madala dispersiooniga elemente. Makro 1:2. Paras pühepäevapiltnikule.
smc PENTAX DA 55-300mm F4,0-5,8 ED
Jällegi soodne valik Pentaxilt. Väga populaarne ja uskumatult hea pildikvaliteediga objektiiv väga soodsa hinnaga
Pentaxile omane SMC - super multi coated klaasid - tagamaks peegelduste vähesust ja head valguse läbilaskevõimed ning pildi selgust.
Samuti madala dispersiooniga elemendid.

Kui nüüd küsida, kumba ma eelistan, siis võib-olla Pentaxit, aga isegi mitte millegi konkreetse pärast, vaid pigem Brändi pärast ;)
Fiat Lux
Pentax K-5 + Pentax FA* 77/1,8
Kasutaja avatar
vilts
Postitusi: 61
Liitunud: 14 Apr 2008 18:11

Re: Tele K10D-le

Postitus Postitas vilts »

Ardo toodud Pentaxi toru on tõesti omas hinnaklassis kiidetud kui "tohotillae" joonisega objektiivi ,)
Üsna kindla peale minek tõenäoliselt.
siili

Re: Tele K10D-le

Postitus Postitas siili »

Omal sama komplekt olemas ja olen väga rahul.Alati tahaks midagi kõvemat aga paljuski ka hinna poolest sai see prooviks soetatud.Nüüd enam ei taha ;)
Reinhold
Postitusi: 22
Liitunud: 13 Juun 2008 13:21

Re: Tele K10D-le

Postitus Postitas Reinhold »

Veel üks küsimus: eBay-s surfates hakkas silma väga palju vanu M42 kinnitusega torusid, mille f numbrid olid päris head ja odavad olid kah. Kas oleks mõtet sellist saurust osta omale? Ja mida arvata mingitest Phoenix ja muudest x objektiividest, mis eBay-s odavalt müügil on? Taolise 1000 mm või suuremagi toru saaks ju päris hea hinnaga...
Kasutaja avatar
Ardo-Jako
Postitusi: 551
Liitunud: 14 Apr 2008 19:09
Asukoht: Tallinn

Re: Tele K10D-le

Postitus Postitas Ardo-Jako »

Arvesse pead võtma mitut asja:
Üldiselt igasugune jura M42 keermega ongi jura. m42 keermega ei toimi SR "Shake reduction", need 1000mm on tihti peegliga objed ja neid ei saa K10D-le ette keerata, kuna nad on nii jämedad, et sisseehitet peegel jääb ette.
Üldiselt, jah, on olemas head optikat M42 keermega, aga - nad on vanad, sa ei või iial teada, kui kulunud on mehhanismid, millises seisus klaasid jaaniiedasi. Head klaasi M42 keermega ikka laialt ei liigu. Soovitan soojalt see smc PENTAX DA 55-300mm F4,0-5,8 ED ära võtta.
Fiat Lux
Pentax K-5 + Pentax FA* 77/1,8
Külaline

Re: Tele K10D-le

Postitus Postitas Külaline »

Ardo-Jako kirjutas:Tamron AF 70-300mm F4,0-5,6 Di LD
Hea ja soodne valik. valgusjõud on nii soodsa otsa kohta peris hea, sisaldab madala dispersiooniga elemente. Makro 1:2. Paras pühepäevapiltnikule.
smc PENTAX DA 55-300mm F4,0-5,8 ED
Jällegi soodne valik Pentaxilt. Väga populaarne ja uskumatult hea pildikvaliteediga objektiiv väga soodsa hinnaga
Sai sõbraga kunagi tehtud nii et tema võtab ühe, mina teise, kuna ava on pea et samasugune, siis pentaxi kvalieetsemad klaasid annavad tunda samuti ka 55mm ots, millest on rohkem kasu kui tamron 70mm-st
Mart
Postitusi: 75
Liitunud: 27 Apr 2008 16:51

Re: Tele K10D-le

Postitus Postitas Mart »

Ardo-Jako kirjutas: m42 keermega ei toimi SR "Shake reduction",

Mis mõttes???? :shock:
Pentaxi enda müügi argument on ju, et "... every lens becomes a shake reduced lens..." vms.
Mul on kuri tunne, et visksid nüüd veidi villast.
A kui ei visanud, siis olen jälle mina veidi targem.
Kasutaja avatar
Ardo-Jako
Postitusi: 551
Liitunud: 14 Apr 2008 19:09
Asukoht: Tallinn

Re: Tele K10D-le

Postitus Postitas Ardo-Jako »

Selles suhtes, et ta põhimõtteliselt toimib. Kui sa kas vana K-bajonetiga (millel pole klemme, mis edastaksid fookuskaugust aparaadile) või M42 keermega obje aparaadile ette keerad, siis ta küsib sisse lülimisel fookuskaugust. Kui sa kasutad fiksi, ei tohiks probleemi olla. Kui kasutad suumi, siis on halvem variant, kuna minu teada ei edasta objektiiv sel juhul fookuskaugust ja SR töötab selle peal, et ta teab, milline on hetkel fookuskaugus, vastavalt sellele arvutatakse, kui palju peab sensorit käele vastassuunas liigutama. Selline on minu arusaam SR süsteemist.
Fiat Lux
Pentax K-5 + Pentax FA* 77/1,8
KarlKr
Postitusi: 348
Liitunud: 20 Mai 2008 23:12
Asukoht: Tallinn

Re: Tele K10D-le

Postitus Postitas KarlKr »

Mul Tamron, olen ka rahul. Tõsi võrdlusmoment pentaxi 55-300-ga puudub. Pentaxi puhul ehk oleks plussiks natuke pikem vahemik. Tamroniga saab natuke makrot ka teha, pentaxi osas ei oska kosta.
namstoop
Postitusi: 75
Liitunud: 14 Okt 2008 08:57
Kontakt:

Re: Tele K10D-le

Postitus Postitas namstoop »

Ardo-Jako kirjutas:Arvesse pead võtma mitut asja:
Üldiselt igasugune jura M42 keermega ongi jura. m42 keermega ei toimi SR "Shake reduction", need 1000mm on tihti peegliga objed ja neid ei saa K10D-le ette keerata, kuna nad on nii jämedad, et sisseehitet peegel jääb ette.
Üldiselt, jah, on olemas head optikat M42 keermega, aga - nad on vanad, sa ei või iial teada, kui kulunud on mehhanismid, millises seisus klaasid jaaniiedasi. Head klaasi M42 keermega ikka laialt ei liigu. Soovitan soojalt see smc PENTAX DA 55-300mm F4,0-5,8 ED ära võtta.
see küll juba ammu tehtud postitus, aga no ikkagi. Mis pagana sisse ehitatud peegel jääb ette? Äkki mõtled ikka välku. Aga ka see ei jää ette. Vähemalt mitte K10D ja K100D Super'i puhul, neid olen isiklikult koos MC MTO-11 10/1000 kasutanud. Mitte et see nüüd ilgelt mugav ja hea objektiiv oleks niisama klõpsimiseks, aga täitsa tore meelelahutus ikkagi.

Ja kui paadunud kitsejälitaja ei ole, siis ajab vahel arva tekkiva vajaduse midagi kaugemat pildistada ka mõni vana vene toru ära. Ma näiteks olen kasutanud Jupiter 21M 4/200. Sinna veel 2xTC vahele ja täitsa mõistlikud millimeetrid käes ja saab pilti ka kui tahta. Kusjuures ega need odavad telesuumid nüüd optiliselt nii peajagu üle ka pole.


Jupiter
http://pildistoop.trsm.pri.ee/displayim ... ?pos=-1285" onclick="window.open(this.href);return false;
http://pildistoop.trsm.pri.ee/displayim ... ?pos=-1588" onclick="window.open(this.href);return false;

Jupiter + 2xTC (exifis olev mm on vale, 400mm peaks olema, olin just makrotanud ja SR jaoks jäi vist selle mm, kuigi ka see on veitsa imelik)
http://pildistoop.trsm.pri.ee/displayim ... ?pos=-1579" onclick="window.open(this.href);return false;


MC MTO-11 10/1000
http://pildistoop.trsm.pri.ee/displayim ... ?pos=-1330" onclick="window.open(this.href);return false;
http://pildistoop.trsm.pri.ee/displayim ... ?pos=-1608" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
Ardo-Jako
Postitusi: 551
Liitunud: 14 Apr 2008 19:09
Asukoht: Tallinn

Re: Tele K10D-le

Postitus Postitas Ardo-Jako »

Vabandan jah, mitte peegel vaid välk. Aga mingisugune vene peegelobje, mida ma K20D-le ette keerata tahtsin, et sobitunud, kuna sisse-ehitet välk ei lase seda teha. Jääb ette. Aga ma tõesti ei mäleta täpselt milline see oli. Kui täpsustan, siis annan teada.
Fiat Lux
Pentax K-5 + Pentax FA* 77/1,8
namstoop
Postitusi: 75
Liitunud: 14 Okt 2008 08:57
Kontakt:

Re: Tele K10D-le

Postitus Postitas namstoop »

Ega ei ole välistatud, et K20D on see veidike kaugemale ulatuv, K10D puhul jäi vast mingi <1cm vahe või umbes nii.
Kasutaja avatar
Ardo-Jako
Postitusi: 551
Liitunud: 14 Apr 2008 19:09
Asukoht: Tallinn

Re: Tele K10D-le

Postitus Postitas Ardo-Jako »

On küll välistatud. K10D ja K20D kere ainukesed kaks erinevust on suurem ekraan ja külje peale lisatud välgu sünkrokontakt. Aga nagu ma juba mainisin, et oska ma päris kindlalt öelda, millise objektiiviga tegu oli. Neid peegelobjektiive peaks ikka rohkem olema, kui 1.
Fiat Lux
Pentax K-5 + Pentax FA* 77/1,8
Kasutaja avatar
anton
Postitusi: 498
Liitunud: 24 Nov 2008 18:28
Kontakt:

Re: Tele K10D-le

Postitus Postitas anton »

ma muidu ei näinud siin kuskil mainitud pisiasja et m42 torudel ei ole autofookust.. vanakaladele üsna iseenesest möistetav aga kes ei tea need ei tea
popp on see, milleks sa muutud, kui sa ei tea, kes sa oled
ex-ex-enn

Re: Tele K10D-le

Postitus Postitas ex-ex-enn »

pentaxil on adapter mis lisab kõigile k või m42 objektiividele autofookuse ja lisaks pikendab fookuskaugust 1,7x
http://kmp.bdimitrov.de/teleconverters/F1.7X.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
anton
Postitusi: 498
Liitunud: 24 Nov 2008 18:28
Kontakt:

Re: Tele K10D-le

Postitus Postitas anton »

oot kas see ei ole mitte tavaline telekonverter, mis screwdrive autofookust objektiivile edasi kannab? vanal m42 objel, millel autofookust pole, see ikkagi autofookust juurde ei sünnita!

[Edit] minu viga, sünnitab küll
Viimati muutis anton, 28 Nov 2008 20:54, muudetud 1 kord kokku.
popp on see, milleks sa muutud, kui sa ei tea, kes sa oled
ex-ex-enn

Re: Tele K10D-le

Postitus Postitas ex-ex-enn »

tsitaat lõpus viidatud lehelt: "Provides AF functionality with manual focus lenses"
Kasutaja avatar
anton
Postitusi: 498
Liitunud: 24 Nov 2008 18:28
Kontakt:

Re: Tele K10D-le

Postitus Postitas anton »

paistab et sul on öigus. aga m42 puhul tuleb ikkagi veidi rohkem nikerdada. täpsemalt siin
http://forums.dpreview.com/forums/read. ... focus&qf=m" onclick="window.open(this.href);return false;
popp on see, milleks sa muutud, kui sa ei tea, kes sa oled
ex-ex-enn

Re: Tele K10D-le

Postitus Postitas ex-ex-enn »

m42 puhul paned vahele m42/k adapteri (290.-)
kus see nikerdamine vajalik on?
ex-ex-enn

Re: Tele K10D-le

Postitus Postitas ex-ex-enn »

sinuviidatud lehel oli juttu valgusjõu vähenemisest kui ma kiiresti ülevaadates aru sain.
Kasutaja avatar
anton
Postitusi: 498
Liitunud: 24 Nov 2008 18:28
Kontakt:

Re: Tele K10D-le

Postitus Postitas anton »

juttu sellest ka, et AF adapter m42 objega töötaks peab osad kontaktid bajonetis lühisesse ajama
If you are the adventerous type; you can also use the Pentax-F 1.7X AF Adapter to make your M42 screwmount lenses autofocus. Just short out the pins (with aluminum foil) on the lensmount side of the 1.7X. Actually you only need to short out one pin; the one just to the left of the six o'clock position as you are looking at the lensmount side of the 1.7X.
popp on see, milleks sa muutud, kui sa ei tea, kes sa oled
Vasta