millist digipeeglit

Canoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
ZharK

millist digipeeglit

Postitus Postitas ZharK »

Tere,

Plaan soetada omale esimene digipeegel kaamera, kuid ei ole suutnud valida et millist osta, finantsiline piirang on -€700.-

Siiani olen kasutanud tavalisi kompakt kaameraid (olympus mju700, Fe-320, Fe-5020; Canon PS SX20IS)
kuidas pilti teha tean ning siiani tehtud kompaktkaameratega pildid asuvad http://www.zhark.eu" onclick="window.open(this.href);return false; kuid nüüd vaja edasi liikuda.

Canon istub käes mönusamalt kui Nikon (olen proovinud D3100 ja D70 mudelit).

Teie soovitusi ootama jäädes, soovitades kui viitsite lisage ka pöhjendus et miks just seda.

Ise olen netist lugenud arvustusi EOS1100D; EOS550D ja EOS600D kohta ning siiani parimaks peetud EOS600D kuid sooviks ka kodumaiste kasutajate arvamusi teada enne osturetkele siirdumist.

Peamiselt pildistan looduses ning ringraja ääres.
German
Postitusi: 451
Liitunud: 05 Apr 2009 15:48
Asukoht: Tartu

Re: millist digipeeglit

Postitus Postitas German »

Räägime parem objektiividest. Loodus on lai mõiste ja ringraja ääres samuti. Ehk viitsid täpsustada?
zhark
Postitusi: 14
Liitunud: 06 Juul 2012 18:04
Kontakt:

Re: millist digipeeglit

Postitus Postitas zhark »

vahest metsas pildistan ning mereääres linde ning päikese loojangut.
Ringraja ääres mootorrataste ja autode ringrada ning vahest ka motokrossi.

Looduse jaoks tean et peaks olema "valge" objektiiv, ning samas ka zuumi ulatus võiks enamvähem olla.
Ka parimad meist eksivad kunagi...
German
Postitusi: 451
Liitunud: 05 Apr 2009 15:48
Asukoht: Tartu

Re: millist digipeeglit

Postitus Postitas German »

Kuna hinnas peab sisalduma ka kere, siis peab mingist otsast kompromisse tegema. Antud juhul sobiks säästuvariandina kere + Tamron 70-300 VC USD. Kui vähegi võimalik, siis võta mõni "valgem" (F2.8) 70-200 obje, joonis on kindlasti parem ning valgusjõudu ka rohkem.
Ideaalne oleks muidugi mitu erinevat fiksobjektiivi omada, aga see ületab antud hinnaklassi juba mitmekordselt.
zhark
Postitusi: 14
Liitunud: 06 Juul 2012 18:04
Kontakt:

Re: millist digipeeglit

Postitus Postitas zhark »

Lisa objektiive olen plaaninud järkjärgult juurde soetada, vastavalt sellele kuidas vajadust ja rahalist vöimalust on.


@German - Äkki oskate soovitada mönda komplekti mille poole tasuks pilk pöörata.
Ka parimad meist eksivad kunagi...
German
Postitusi: 451
Liitunud: 05 Apr 2009 15:48
Asukoht: Tartu

Re: millist digipeeglit

Postitus Postitas German »

1100D + 70-300 VC USD
550D + 70-300 VC USD.
Kui tahta suuremat suumiulatust, siis Canonil on korralik 100-400mm olemas, hind ka vastav. Võimalik ka odavam alternatiiv 70-200/2.8 + konverter.


Tasuks uurida kasutatud tehnikat (vanemaid keresid) ja investeerida pigem objektiividesse, hetkel on turgu küll.
zhark
Postitusi: 14
Liitunud: 06 Juul 2012 18:04
Kontakt:

Re: millist digipeeglit

Postitus Postitas zhark »

kui vanemat tehnikat uurida, kas siis tasuks uurida ntx 55D mudeli kere, ning sellele juurde Teie soovitatud toru panna?
Ka parimad meist eksivad kunagi...
zhark
Postitusi: 14
Liitunud: 06 Juul 2012 18:04
Kontakt:

Re: millist digipeeglit

Postitus Postitas zhark »

Nüüd 1 tuttav soovitas hoopis vaadata Pentax K-x komplekti http://www.photopoint.ee/et/toode/15526 ... 300mm-must" onclick="window.open(this.href);return false;

Sobib mu hinnapiiridesse ning samas 2 erinevat "pimedat" objektiivi.

Üks väheseid plusse mis ma selle 3-4 aastat vana mudeli juures näen on see et defaultis tal AA akude kasutus (imeliku kiiksuga vist olen et eelistan AA akusid tootjate enda omadele).

Kui oskate jagada arvamust mida asjast arvata siis oleks hea teada. pixleid taga ei aja, ning kuna tegemist saab olema siiski mu esimese dslr kaameraga siis super-hüper aparaat olema ei pea.
Ka parimad meist eksivad kunagi...
zhark
Postitusi: 14
Liitunud: 06 Juul 2012 18:04
Kontakt:

Re: millist digipeeglit

Postitus Postitas zhark »

Kas antud komplekti tasub vaadata http://m.photopoint.ee/et/toode/21596" onclick="window.open(this.href);return false;

Pole just köikse parem objektiiv kuid... vast alustuseks ja öppimiseks sobib
Ka parimad meist eksivad kunagi...
orav
Postitusi: 17
Liitunud: 26 Aug 2010 11:54

Re: millist digipeeglit

Postitus Postitas orav »

Su sõbra soovitus Pentax K-m fotokas suhtes polnudki kõige halvem. Looduses ja liikumist pildistamiseks suht ideaalne aparaat selles hinnaklassis. Oma kiiruse poolest ikka tunduvalt üle Canonist. Kuid pigem soovitan tiba juurde panna ning osta Pentax K-5. On küll vanem mudel, kuid oma omadustelt ja võimekuselt suht asjalik riistapuu. 700€ maksab viisakas kasutatud ja 999€ on praegu uus K-5. Kunagi oli endal kerge ebausk Pentaxi suhtes, aga peale K-5'e kasutamist suhtumine muutus tugevalt. Kõigele lisaks on see ka mõistlikult tihendatud asjandus. Välitingimustes kasutada suht mugav. Ei pea pidevalt vihma eest "ära peitma". Aga need kolm Canonit, mis siin välja tõid on puhtalt kasutusmugavuste poolest erinevad. Käes hoidmine jne. Ja ka see palju kiidetud FullHD kaubamärk ;)

Ps. korra võid ka uurida Nikon'i D3100 kaamerat. Suht samas hinnaklassis ja muu teema sama. Pigem jah võta odavam kere ning selle arvelt korralikum objektiiv.
zhark
Postitusi: 14
Liitunud: 06 Juul 2012 18:04
Kontakt:

Re: millist digipeeglit

Postitus Postitas zhark »

Tänud Orav, Nikoni olen välistanud täielikult oma listist, häirivad vasakus ekraani kõrval olevad nupud millele kipun pihta minema kui vaja järsult end pöörata ning veidi lödvemalt kinni hoida.

Pentaxist olen proovinud 200D mudelit ning K-x mudelit. K-5 jääb mu eelarvest liiga kaugele.
Nikonilt D90 ja D3100 mudelit
Canonilt paari EOS 350 ja 400 mudelit korra just selle eesmärgiga et kuidas kasutada tundub.
Ka parimad meist eksivad kunagi...
orav
Postitusi: 17
Liitunud: 26 Aug 2010 11:54

Re: millist digipeeglit

Postitus Postitas orav »

Sel juhul pööra rõhku rohkem mugavusele. Kuidas käes hoida, millised on menüüd ja seal liiklemine, kiirklahvid ja palju neist seadistada annab (just neid seadeid, mida ise peamiselt muudad). Tasakaalule võid pöörata rõhku. Seda just nende kergete kaamerate puhul. Kui panna raskem objektiiv, kas vajub liiga ette ja peab randmega väga palju esimest otsa üles väänama jne. Ja natuke pööra ka sellele rõhku, millise kaubamärgiga oled enne rohkem kokku puutunud. Laias laastus on ühel ja samal kaubamärgil ikkagi suht palju ühist oma juhtimise osas. Ei pea nii palju harjuma ning teist kaubamärki kasutama õppima.
rlive
Postitusi: 11
Liitunud: 06 Veebr 2012 17:29

Re: millist digipeeglit

Postitus Postitas rlive »

Kui mina endale algtaseme peegelkaamerat valisin, siis lõpuks jäi määravaks see, kumba oli mul käes mugavam hoida. Valisin Nikoni asemel Canoni. Valikuga ei ole pettunud. Mis mul suunurgad ülesse viisid oli veel see, et kaameraga oli vaja hoolduses käia ning overalli esindusi on Eestis kokku kuues linnas. Nikoni puhul tulnuks sammud seada Tallinna poole ning jamamist seega rohkem.
Matu123

Re: millist digipeeglit

Postitus Postitas Matu123 »

Pentax k-5 koos kitiga saab saksamaalt (näiteks amazon) kätte 800 euroga. Täiesti teisest klassist kere võrreldes muude teemas nimetatud kameratega.
orav
Postitusi: 17
Liitunud: 26 Aug 2010 11:54

Re: millist digipeeglit

Postitus Postitas orav »

Isiklikult ka soovitaks K-5't. Sellel asjal veel üks hea omadus, mida alustajad ei oska arvestada. Nimelt selle asjaga õpid sa pildistama. Kui ikka kruttida saad kõike, arvestamata seda, et aparaat ise otsustab, siis on algus raskem, aga mõne aja möödudes on tulemus palju parem, kui igatse varjatud "AUTO" režiimidega. Hoia raha alles, tee tööd ja kogu juurde ning suht kindel, et lõpuks ei pea pettuma või juurde tahtma. Nagu Matu123 mainis, K-5 on tõesti hoopis teise klassi masin. Kisub vaikselt pool-profi redelil ülemisse otsa, kuid hinnavahe odavate kaameratega pole nii suur, kui näiteks Canoni ja Nikoni sama klassi masinatel :)
zhark
Postitusi: 14
Liitunud: 06 Juul 2012 18:04
Kontakt:

Re: millist digipeeglit

Postitus Postitas zhark »

Tere taas, olen vahepeal raha korjatud ning ka erinevaid aparaate vaadanud, silma jäänud http://www.photopoint.ee/et/toode/27721 ... is-stm-kit" onclick="window.open(this.href);return false; kas oskate infot anda? Siiski tõmbab enam Canoni kui muude poole.
Ka parimad meist eksivad kunagi...
Matu123

Re: millist digipeeglit

Postitus Postitas Matu123 »

Sama asja saab mujalt tunduvalt odavamalt: http://www.hinnavaatlus.ee/products/Fot ... ad/214218/" onclick="window.open(this.href);return false;

Selle Raha eest soovitaks ma hoopis Nikon D7000 või Pentax K-5 - need on täiesti teist klassi kaamerad. Kui tõesti nii väga Canonit tahad, siis võid ka 60D poole piiluda.
uska
Postitusi: 197
Liitunud: 23 Nov 2011 10:31

Re: millist digipeeglit

Postitus Postitas uska »

Kui 60D huvitab, siis seda saaks uuena 749€-ga pakkuda. Canon EOS 650D Body koos 18-135mm IS STM objektiiviga umbes 969€-ga.
Canon EOS 650D kere 649€.
Viimati muutis uska, 26 Sept 2012 16:49, muudetud 1 kord kokku.
Külaline

Re: millist digipeeglit

Postitus Postitas Külaline »

Kui need numbrid üle jõu käivad, siis üks 1100D kere on siinsamas foorumis pakkuda 290€-ga. Algajale parim!
Vasta