Saaremaa matk

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Kasutaja avatar
arse-master
Postitusi: 28
Liitunud: 05 Okt 2008 12:28

Re: Saaremaa matk

Postitus Postitas arse-master »

ma ostan mingi 15-20cm pikkuse teraga, paksus 3-4 mm, puidust käepide. maksab 6-pool, 700 eeku.

Aga tänan soovituste eest.
I am the Great Cornholio.
martra
Postitusi: 24
Liitunud: 08 Okt 2008 20:13

Re: Saaremaa matk

Postitus Postitas martra »

arvad et se nuga mis me vaatasime oli nii pikk?
ex-ex-enn

Re: Saaremaa matk

Postitus Postitas ex-ex-enn »

mõõtude poolest suht ok :-)
martra
Postitusi: 24
Liitunud: 08 Okt 2008 20:13

Re: Saaremaa matk

Postitus Postitas martra »

tegelt se võiski nii pikk olla.
martra
Postitusi: 24
Liitunud: 08 Okt 2008 20:13

Re: Saaremaa matk

Postitus Postitas martra »

kas noa tupp tuleb alati noaga kaasa või peab selle ise juurde ostma.
ex-ex-enn

Re: Saaremaa matk

Postitus Postitas ex-ex-enn »

taskunugadel tavaliselt ei tule (taskunuga = šveitsi armee taskunuga victorinox või wenger), pussnugadel, taktikalistel nugadel ja multitööriistadel tavaliselt tuleb.
martra
Postitusi: 24
Liitunud: 08 Okt 2008 20:13

Re: Saaremaa matk

Postitus Postitas martra »

mis on taktikaline nuga
ex-ex-enn

Re: Saaremaa matk

Postitus Postitas ex-ex-enn »

see mida kasutatakse taktikalisel otstarbel, näiteks vastase kõri läbi lõikamiseks :-) aga sobib ideaalselt ka matkanoaks.
üks tuntumaid näiteks ka-bar http://en.wikipedia.org/wiki/Ka-bar" onclick="window.open(this.href);return false; müüakse ka eestis http://www.jahipaun.ee/index.php?show=p ... &cat_id=22" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
Ardo-Jako
Postitusi: 551
Liitunud: 14 Apr 2008 19:09
Asukoht: Tallinn

Re: Saaremaa matk

Postitus Postitas Ardo-Jako »

kõik on tore, aga mis see nugadejutt fotosse niiväga puutub?
Fiat Lux
Pentax K-5 + Pentax FA* 77/1,8
ex-ex-enn

Re: Saaremaa matk

Postitus Postitas ex-ex-enn »

saarema FOTOmatka nuga on suht fotolähedane teema, või mis?
Kasutaja avatar
arse-master
Postitusi: 28
Liitunud: 05 Okt 2008 12:28

Re: Saaremaa matk

Postitus Postitas arse-master »

ah, ma tahtsin mõnda arvamust teada nugade kohta mõõdaminnes, aga teema läks pikaks mingil põhjusel :lol:
I am the Great Cornholio.
ex-ex-enn

Re: Saaremaa matk

Postitus Postitas ex-ex-enn »

ühelt poolt püüate ebaeetiliste võtetega siia külastajaid ja teiselt poolt kui need vähesedki külastajad foorumit aktiivselt kasutavad pole ka rahul?
Kasutaja avatar
Ardo-Jako
Postitusi: 551
Liitunud: 14 Apr 2008 19:09
Asukoht: Tallinn

Re: Saaremaa matk

Postitus Postitas Ardo-Jako »

Et milliseid pilte selle noaga teha saab? Ses suhtes, et muidugi on matkanuga oluline komponent matkal, isegi FOTOmatkal, aga see oleks sama, kui ma hakkaks jõeületamistaktikat siin pikalt-laialt arutama, kas pole? Või majandussurutise mõju minu uue peegelkaamera ja lisaobjektiivide valikul. Et paljud asjad on muidugi seotud, aga katsume teemas püsida. Teisalt oma kogemustest võin öelda, et võta tavaline kööginuga kaasa ja 99,9% juhtudest on see väga hea valik :P. Tegemist siiski fototeemalise foorumiga, kus ei ole kõige olulisem arutada kummi- ja puupea pro et contrat. Selles suhtes on muidugi hea jagada kogemusi. Näiteks oma matkakogemustest võin öelda, et kui su matk on pikem, kui üks päev, siis peaks kaasa pakkima minimaalselt asju - sealjuures fototehnikat. Kere ja 1-2 objektiivi, väike taskustatiiv (gorillapod näiteks). Sest matk (ma pean silmas just jalgsimatka) on raske füüsiline ettevõtmine. Iga kramm on kaalul. Siinkohal tagasi nugade juurde tulles, on "rambotüüpi" tüha käepidemega noad väga head, kuna sisaldavad palju kasulikku (tormitikud, kompassi, niit-nõel, saag (aasadega kett), veepuhastustabletid ja kesteabmisveel.) Teine asi, mida silmas pidada, on kraami paigutamine, nii, et minimaalse vaeva ja ajakuluga kätte saaks. Fotomatkad on ju üsna laiaslaastus kahetused: need, kus matkad oma pildistamiskogta ja oled seal päeva-kaks-kolm ja need, kus luurad mööda metsi. See tuleks enne matka alustamist endale selgeks teha. Esimesel juhul on lihtne - pakid seljakoti, lähe khapeale ja paned oma laagri püsti, teisel juhul on iga gramm arvel (puust pea kaalub veidi vähem, kui kummist) ja varustus peab kiiresti kättesaadav olema. Esimesel juhul pakid noa seljakotti, teisel juhul paned vööpeale (noa tup oluline komponent), esimesel juhul on kaamera seljakotti pakitud ja eeldusel, et linnuvaatlustelk kaasa võetud, ei pea väga muretsema ilma pärast, teisel juhul peab kaamerat "laskevalmiduses" hoidma iga ilmaga. Sealjuures on väga mõnus variant NG seljakotud koos NG rihmaga, mida saab koti rihmade küljes olevate aasade külge riputada, niiet see kaela ei väsita (raske kaamera kaelas väsitab väga kiiresti). Oma kogemustest võin öelda, et nuga on FOTOmatka juures muidugi oluline komponent, nagu ikasuguse matka juures, aga mis teeb FOTOmatkast erilise matkamise vormi, on FOTOvarustus, mis üldjuhul kannatab vähem ekstreemseid tingimusi ja mis kaalub rohkem ja mille valik on ülepea PALJU olulisem, kui noavalik. Loodan, et ei riiva kellegi tundeid. Aga tahtsin tähelepanu juhtida sellele, et kui enne FOTOmatka keskenduda liigselt noavalikule päädib se sellega, et kaasa saab igati hea nuga (mida enamikel juhtudest eriti ei kasutagi) aga vaat fotovärk kipub alt veadama ja probleeme tekitama. Aga küsiksi teemaalgatajalt, millise suunitlusega tema FOTOmatk saab olema. Kui palju maad on kavas jalgsi läbida? Mitu ööd metsas olla? Kuidas ööbida? Millist tehnikat kavatsed üldse kaasa võtta? Millisel aastaajal mis kanti minek? Iga matk on omaette ettevõtmine, mis eeldab sihtkoha võimalikult täpsemat tundmaõppimist kaartide, matkajuhtide, turismiraamatute, google maps, milleiganes abiga. Milline fotokott kaasa võtta, et varustus oleks kaitstud ka siis, kui ta kotis on. Milline on varasem matkakogemus, FOTOmatka kogemus?
Muide noapikkusest, 20 cm on ikka väga pika teraga nuga, millega võib juba julgelt metsa langetama hakata :D 10 cm teraga on piisav nuga, mis ei hakka liikumisel takistama ja mis on käepärane ja teeb oma töö ära. Vaja teda ju leivalõikamiseks ja touduvalmistamiseks? Muide, isegi karutapupuss on 10cm teraga (vist isegi väiksemaga, kui ma ei eksi).
Fiat Lux
Pentax K-5 + Pentax FA* 77/1,8
ex-ex-enn

Re: Saaremaa matk

Postitus Postitas ex-ex-enn »

ma nii uudishimust küsiks, kas kirjutasid selle ühe hingetõmbega või puhkasid ka vahepeal?
aga sisuliselt võib enamuse asjadega nõustuda, rambo noa osas jään militaristi ja muidu praktikuna raudselt eriarvamusele.
Kasutaja avatar
arse-master
Postitusi: 28
Liitunud: 05 Okt 2008 12:28

Re: Saaremaa matk

Postitus Postitas arse-master »

Suht pikk matk on iseenestest. Üle 500km on ümber saaremaa, kaamera pole ka eriti edev. mul on Olympus sp550 uz sõbral sp570 uz. Ma arvutasin, et umbes 20 km päeva jooksul kõndida (ilmselt rohkemgi) saab 3 nädalagatehtud :) , aga seal on ka vahepeatusi, mõned linnad ja külad jne. niiet päris võimatu se ka ple.
Ega mul polnudgi eriti plaanis siis erilist noajuttu ajama hakata, :) kujunes välja lihtsalt. Matkal pole eriti palju käinud, sellepärast ma olengi küsinud muid asju ka peale fotograafiaga seonduvaid asju.
I am the Great Cornholio.
Kasutaja avatar
Ardo-Jako
Postitusi: 551
Liitunud: 14 Apr 2008 19:09
Asukoht: Tallinn

Re: Saaremaa matk

Postitus Postitas Ardo-Jako »

Üsna hingetõmbega kirjutet jah. Aga plaan ise-enesest on ju äärmiselt julge. Aga pildistamine on esma- või teisejärguline matkal? Ma mõtlen, et mida pildistada plaanite? Kas panete mingi veebi ka üles kajastamaks oma retke? Ses suhtes et sedasorti bridge-kaamera on võib-olla isegi väga hea sellisele pikale retkele. Peegelkamerat ja onjektiive kaasa tassida on peavalu :) Kuigi on neid, kes seda teevad.
Kas sa oma ilmastikukindluse saad tagatud? Kasutad neid grip-kotikesi?
Fiat Lux
Pentax K-5 + Pentax FA* 77/1,8
Kasutaja avatar
arse-master
Postitusi: 28
Liitunud: 05 Okt 2008 12:28

Re: Saaremaa matk

Postitus Postitas arse-master »

njh, ned minigrip kotte ja midagi ümber ka mässida sinna. Ma ei tea kas ma väga palju pilte teha saan, :) ma ilmselt pean ühe mälukaardi fotokale veel ostma. 1GB saab ilmselt nädala (võibolla ka pooleteise nädalaga) täis. Kui üldse panen pildid ülesse siis mingisse albumisse netis (näiteks: http://fotoalbum.ee/" onclick="window.open(this.href);return false; -sse).
;)
I am the Great Cornholio.
ex-ex-enn

Re: Saaremaa matk

Postitus Postitas ex-ex-enn »

1gb kaart on suht vähe jah, minu 12 tunni tulemus kipub 14-14gb tulema, te lähete kolmeks nädalaks.
Kasutaja avatar
Ardo-Jako
Postitusi: 551
Liitunud: 14 Apr 2008 19:09
Asukoht: Tallinn

Re: Saaremaa matk

Postitus Postitas Ardo-Jako »

XD kardiga on muidugi see paha lugu, et seda suuremat, kui 2GB ei ole. Niiet ei tee paha kui oleks mingisugune fotopank kaasas. Või siis kõvaketas ja lootus, et mingites suuremates puntkides arvuit kasutada saab.
Samas ega need aparaadid vist väga suuri faile ei tee?
Fiat Lux
Pentax K-5 + Pentax FA* 77/1,8
Kasutaja avatar
arse-master
Postitusi: 28
Liitunud: 05 Okt 2008 12:28

Re: Saaremaa matk

Postitus Postitas arse-master »

njh, ma arvan et mul 14gb ei ole vaja ilmselt. Ma ei tee niipalju pilte ka just et mul se poole päevaga täis saab. :D
I am the Great Cornholio.
Vasta