parim seebikarp !

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Vasta
sidam2
Postitusi: 1
Liitunud: 09 Juul 2012 21:09

parim seebikarp !

Postitus Postitas sidam2 »

tervist fotosõbrad. kuna tahaks osta fotoaparaati. kui saab seda fotoaparaadiks mõista teiesuguste seas. nimelt tahaks osta nn "seebikarpi" . hind võiks jääda sinna 100 eur kanti. kui natukene vähem või rohkem on, sellest vahet pole. võib isegi olla roosat või punast värvi, kuna läheb niikuinii tüdrukule. ühesõnaga värv pole oluline. aga hakates neid lappama igasugustes interneti avarustes võib peast soojaks minna, neid on lihtsalt niipalju. mõtlesin siis, et kirjutan siia. et äkki on kellegi hea soovitus või nõuanne, millist osta. plaan kasutada seda üldiselt nii sees kui väljas, päeval kui õhtul. nagu ikka, koguaeg kaasas. tahaksin et pilt jääks selge ja hea. loodan et tuleb teiepoolt mingeid soovitusi.

madis.
ex-ex-enn

Re: parim seebikarp !

Postitus Postitas ex-ex-enn »

parim seebikarp on see, mis sul taskus on. selver müüb praegu miskit nikoni 5x laia zoomiga seebikat 89€ eest, see pole küll roosa aga sobiks tütarlapsele küll.
zhark
Postitusi: 14
Liitunud: 06 Juul 2012 18:04
Kontakt:

Re: parim seebikarp !

Postitus Postitas zhark »

Nii üllatav kui ka ei ole, siis olympuse FE ja Mju seeria omadega olen siiani köige rohkem rahule jäänud seebikatest.

http://www.zhark.eu/f501617831" onclick="window.open(this.href);return false; saab näha pilte mis pimedas sisekontserditel tehtud
http://www.zhark.eu/p635658710/h60c1ac9#h60c1ac9" onclick="window.open(this.href);return false; suumitud ligemale 100m kaugusele FE-340 aparaadiga päeval väljas.
Ka parimad meist eksivad kunagi...
ex-ex-enn

Re: parim seebikarp !

Postitus Postitas ex-ex-enn »

vaatasin vahepeal pakutava kaamera marki, 89€ eest on ju kaamerat küll - http://imaging.nikon.com/lineup/coolpix/style/s4150/" onclick="window.open(this.href);return false;
German
Postitusi: 451
Liitunud: 05 Apr 2009 15:48
Asukoht: Tartu

Re: parim seebikarp !

Postitus Postitas German »

Madalaimas hinnaklassis on (minu arvates) kaamerate suurim vahe toiteallikas, ülejäänud erinevused on puhtalt kasutusmugavuse vallast. Ehk osta see, mis endale meeldib, mudelivalik on küll lai, aga vahe on neil tõesti ainult "värvis".
ex-ex-enn

Re: parim seebikarp !

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"suurim vahe toiteallikas"

mida iganes sa selle all silmas pidasid, aga meil tekkis ükskord fotopoes segadus seebikate akudega, eri brändide liitiumakud sobisid 1:1 teiste brändide kaameratele. ilmselt siis üks hiinlane neid valmistab kõigile.

sama juttu on räägitud ka nende odavama otsa seebikate kohta, et brändid tellivad need samalt tootjalt, aga antud väite kohta pole mul küll ühtegi kinnitavat või ümberlükkavat fakti tagataskust võtta. aga samas kuskohast see odav hind muidu tuleb, kui unifitseerimise ja massi arvelt.
German
Postitusi: 451
Liitunud: 05 Apr 2009 15:48
Asukoht: Tartu

Re: parim seebikarp !

Postitus Postitas German »

Pidasin silmas AA toiteelementide ja liitiumakude erinevust. Esimesel juhul tuleb valida püsiva sümboolse väljamineku või akukomplekti ja laadija soetamise vahel. Teisel juhul on kaasaskantavus veidi piiratum, kuid reeglina kestab spetsiaalaku kauem, kui AA akud.
Ülejäänud tehniliste näitajate poolest nad tõepoolest väga ei erine, sensori suurus ühte auku ja optika ka keskpärane.
ex-ex-enn

Re: parim seebikarp !

Postitus Postitas ex-ex-enn »

nagu ka minu viidatud kaamerast näha, on liitiumakud koha sisse võtnud ka kõige odavamatel seebikatel.

kaalu ja suuruse mõttes on see muidugi positiivne.
ex-ex-enn

Re: parim seebikarp !

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"Nii üllatav kui ka ei ole, siis olympuse FE ja Mju seeria omadega olen siiani köige rohkem rahule jäänud seebikatest."

khmm...

kesiganes selle veebi sulle tegi, tervita teda. suuremad pildid ei avanenud viie katse ja mitmeminutise ootamisegi järel. aga pisipiltide järgi pole ju küll erilist põhjust rahuloluks?
zhark
Postitusi: 14
Liitunud: 06 Juul 2012 18:04
Kontakt:

Re: parim seebikarp !

Postitus Postitas zhark »

ex-ex-enn kirjutas:"Nii üllatav kui ka ei ole, siis olympuse FE ja Mju seeria omadega olen siiani köige rohkem rahule jäänud seebikatest."

khmm...

kesiganes selle veebi sulle tegi, tervita teda. suuremad pildid ei avanenud viie katse ja mitmeminutise ootamisegi järel. aga pisipiltide järgi pole ju küll erilist põhjust rahuloluks?
Soovitan arvuti seaded üle vaadata, ma saan seda isegi 3G ühendusega korralikult sirvida.
Ka parimad meist eksivad kunagi...
ex-ex-enn

Re: parim seebikarp !

Postitus Postitas ex-ex-enn »

tänan, arvutiga on kõik korras. juhul, kui tegu on IE-only tüüpi lehega, siis ei ole mul küll plaanis töötavat arvutit vahetama hakata sellise vastu, millel IE jookseks.
zhark
Postitusi: 14
Liitunud: 06 Juul 2012 18:04
Kontakt:

Re: parim seebikarp !

Postitus Postitas zhark »

Tegemist on zenfolio.com pakutava keskkonnaga. Ise külastan asja iPadi ja Maciga, samas IEga toimib ka vähemalt nendel massinatel mida olen proovinud.
Ka parimad meist eksivad kunagi...
ex-ex-enn

Re: parim seebikarp !

Postitus Postitas ex-ex-enn »

mulle jäi vahepeal fotoluksi pakkumine silma, fuji kompaktide hinnad algavad 59€ ja seal 100 ja 200 vahel on neid lademes.

http://fotoluks.ee/?op=body&id=34" onclick="window.open(this.href);return false;
ex-ex-enn

Re: parim seebikarp !

Postitus Postitas ex-ex-enn »

... 220€ eest saab juba külma/kukkumise/vee/tolmu kindla.
Alvin
Postitusi: 1
Liitunud: 23 Sept 2012 13:39

Re: parim seebikarp !

Postitus Postitas Alvin »

Ei hakanud uut teemat tegema, küsimus on ju sisuliselt sama.
Niisiiis:
tahaksin osta kompaktkaamerat, mis vastaks järgmistele nõuetele (tähtsuse järjekorrras):
1) võimalikult loomutruud värvid nii hämaras (pildistada tuleb mõnikord siseruumides ja välguta) kui ka heledas päikesevalguses,
2) võrdlemisi kerge (peegel mul on, teist sama rasket ei vaja),
3) suumiga alates 8st (kui ei pruugi olla üle 15), kuna mõnikord on vaja pildistada kaugeid objekte-subjekte,
4) AA-akudega. (AA akud meeldivad seetõttu, et SOS olukorras saab alati poest osta kasvõi patareid. Ühel reisil selgus ootamatult, et ka tagavara-akud said tühjaks ja hädast aitas välja pood patareidega)


Olen kahe kompakt-Nikoniga vastu pükse saanud just värvide osas, eriti päikesevalguses (üks valgustab alati totaalselt üle, kuigi hämaras teeb normaalseid pilte), säriaja sättimine olukorda suurt ei muutnud. Üks mu Canon on kolme viimase osas OK, kuid värvid on pehmelt öeldes lamedad.

Lõputult katsetada rahakott ei võimalda.
Soovitusi, ettepanekuid...
Külaline

Re: parim seebikarp !

Postitus Postitas Külaline »

Sony NEX seeriast midagi? Paned oma peegli teletorud ette ja teedki kaugeid objekte. See, et väike ja kvaliteetse pildiga, selles sa ei pea kahtlema. AA akude kultus, no annab küll varuvariandi, aga mitte eriti tõsiselt võetava. NEX-le saab adapteri ühendada, kasvõi otse vooluvõrku, misiganes pulkadest rääkimata.
German
Postitusi: 451
Liitunud: 05 Apr 2009 15:48
Asukoht: Tartu

Re: parim seebikarp !

Postitus Postitas German »

Alvin kirjutas:Ei hakanud uut teemat tegema, küsimus on ju sisuliselt sama.
Niisiiis:
tahaksin osta kompaktkaamerat, mis vastaks järgmistele nõuetele (tähtsuse järjekorrras):
1) võimalikult loomutruud värvid nii hämaras (pildistada tuleb mõnikord siseruumides ja välguta) kui ka heledas päikesevalguses,
2) võrdlemisi kerge (peegel mul on, teist sama rasket ei vaja),
3) suumiga alates 8st (kui ei pruugi olla üle 15), kuna mõnikord on vaja pildistada kaugeid objekte-subjekte,
4) AA-akudega. (AA akud meeldivad seetõttu, et SOS olukorras saab alati poest osta kasvõi patareid. Ühel reisil selgus ootamatult, et ka tagavara-akud said tühjaks ja hädast aitas välja pood patareidega)


Olen kahe kompakt-Nikoniga vastu pükse saanud just värvide osas, eriti päikesevalguses (üks valgustab alati totaalselt üle, kuigi hämaras teeb normaalseid pilte), säriaja sättimine olukorda suurt ei muutnud. Üks mu Canon on kolme viimase osas OK, kuid värvid on pehmelt öeldes lamedad.

Lõputult katsetada rahakott ei võimalda.
Soovitusi, ettepanekuid...
Canon SX150IS/SX160IS, Fujifilmil on ka mõned AA akudega kompaktid.
Vasta