Palun abi hea kompaktkaamera leidmisel!!!

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
rt

Re: Palun abi hea kompaktkaamera leidmisel!!!

Postitus Postitas rt »

Hea loomingulise foto olemus on ju ka sürreaalne, "realistlikud" sobivad pigem tehn.dok. või politseikaustadesse.
Külaline

Re: Palun abi hea kompaktkaamera leidmisel!!!

Postitus Postitas Külaline »

Sõbralikult :)
Sürreaalne kommnataar vajab mõtlemisaega ja pole otstarbekas. ;)
rt

Re: Palun abi hea kompaktkaamera leidmisel!!!

Postitus Postitas rt »

Lugupeetud neiud, leedid ja vanadaamid!
Aga keegi polegi ju siin vimma üles kiskunud, ei maksa olla nii hellik - arvan minagi, et ikka sõbralikult.
Olgun'd siis reaalselt või sürreaalselt :)
Külaline

Re: Palun abi hea kompaktkaamera leidmisel!!!

Postitus Postitas Külaline »

1.Kõigepealt ütlen: SÕBRALIKULT! :)
2. Teiseks teeeb see mulle juba veidi nalja, viide neiule leedile ja vanadaamile :D

3. Mina sain aru, et neiud lõpetasid küsimise ammu.

4. Kõigepealt vastasid mulle plärtsti, nagu koolipoiss. :D

5. Ma ei ole sellise suhtlemisega harjunud.
Suhtluskeskond kus mina suhtlen, on algusest lõpuni viisakas ja asjalik.

6. Ole tubli vasta siis, kui midagi vastata on :D
Pole mõtet tegeleda ebaviisakuste pildumisega ja mitte midagi ütlemisega :)
rt

Re: Palun abi hea kompaktkaamera leidmisel!!!

Postitus Postitas rt »

Külaline kirjutas: 1.Kõigepealt ütlen: SÕBRALIKULT! :)
(Seda minagi!)

2. Teiseks teeeb see mulle juba veidi nalja, viide neiule leedile ja vanadaamile :D
(Igastahes mõni "puujalaga" sõjaveteran sa pole, nemad poleks nii hellikud! Mis mul siis küsija kohta üle jäi oletada?)

3. Mina sain aru, et neiud lõpetasid küsimise ammu.
(Eksimine on inimlik!)

4. Kõigepealt vastasid mulle plärtsti, nagu koolipoiss. :D
(Aga mida vastata inimesele, kes käitub nagu nõme, hellik koolipoiss, sellest ise aru saamata. Vihjeks: 1x1= endiselt 1; 2x2=4 ja vanasti trükiti tabel aritmeetikavihiku tagakaanele, vastata polnud vajagi, sest igamees ise sai vaadata.
Siis, kui inimesed polnud veel õpetatult abituiks koolitatud
:lol: )

5. Ma ei ole sellise suhtlemisega harjunud.
(Pole minagi harjunud ja ilmselt ei sobi me ühte ja samasse liivakasti mängima.)
:D
Suhtluskeskond kus mina suhtlen, on algusest lõpuni viisakas ja asjalik.
(Seda minulgi, ilmselt annab tunda meie lastetoa ja kultuurkeskkondade vahe, kus seda viisakut ja asjalikkust süstiti.) :?:

6. Ole tubli vasta siis, kui midagi vastata on :D
(Ma olen lausa nii tubli, et ei vasta siin enam üldse kellelegi: neiud, leedid ja vanadaamid v.a., neile vastan privaatselt vaid maili teel.) :idea:
Pole mõtet tegeleda ebaviisakuste pildumisega ja mitte midagi ütlemisega :)
(Uuri peeglit eestküljest!) :arrow: |
Kommunikatsiooni täielik lõpp, pole mul sulle enam mitte midagi asjalikku lisada! :geek:
Külaline

Re: Palun abi hea kompaktkaamera leidmisel!!!

Postitus Postitas Külaline »

1x1 võib ju 1 olla, aga 2x2 on igatahes 10 :D
Sulle meeldib ju sürrealism :D

Neiud ei eksinud, neiud otsisid pidepunkti kust edasi minna. Mina kirjutasin oma arvamuse, sina proovisid oma kola müüa.
vahet pole.See et neiud algajana praktilist kogemust ei oma on ilmselge.
neiudest võivad saada veel väga tõsisesed tegijad omas valdkonnas.

Kui 2 meest kaklevad siis on olemas alati algataja :)
näiteks;

Kui sa nii arvad
Loe oma tekste uuesti 20-25 aasta pärast ja imesta...
Aga see on sinu probleem, mis praegu kirja pandud, inime areneb ajas, kui areneb.


Katsu ikka teinekord asjalikuks jääda mittehakata tüli normima
Mängida ja käsilteda peab oskma, sellest tuleb alustada, peab teadma mida looma hakkad.

Ise ju tead küll, mida siis seletad?
rt

Lugupeetud neiud, leedid ja vanadaamid!
Aga keegi polegi ju siin vimma üles kiskunud, ei maksa olla nii hellik - arvan minagi, et ikka sõbralikult.
Olgun'd siis reaalselt või sürreaalselt




Ühesõnaga kirjutasid 3 üleolevat lõiku, tahtsid 3 korda ära panna;

Kui ikka eemsärk on KOHE ära panna, siis sind pannakse varsti ennast mõnuga :D

Loeb see kes algatab. Tülinorija saab alati mida ta otsib :D

Kes arendas teemat, kes proovis muuhulgas teisele ära panna.

Kui ma oleksin tahtnud sind solvata, siis olekid solvunud kohe :)ma tavaliselt ei tee nii, see oleks olnud inetu :)

Eks me oleme sinuga sarnaselt terased, ei mahugi ühte foormuisse koos ära ;)

Mingisugune kommunikatsiooni ja -suhtekoolitus kuluks meile mõlemale ära.
Ainika
Postitusi: 10
Liitunud: 10 Okt 2012 15:05

Re: Palun abi hea kompaktkaamera leidmisel!!!

Postitus Postitas Ainika »

Ohsaaa siin on ju päris põnevaks läinud! :P
Vahepeal puudus neti võimalus...ja nüüd suure tuhinaga jälle siin ning nalja kui palju. :D
Ei tegelikult aitähh Teile kõigile, igasugust infot olen ju palju saanud ja erinevaid arvamusi.
Jään siiski ja sellele kindlaks, et peagi saab sõbraks üks väike kompaktkaamera, olgu ta siis "piisavalt" hea minu maitse ja vajaduste jaoks. Kindlat otsust veel pole aga kindlasti annan Teile teada. Siinkohal lisan, et jhh ma tean mida peegel suudab ja pakub...kuid seekord on selline "tasku mahtuv" soov oma parimate omadustega.

Päikest! ;)
Külaline

Re: Palun abi hea kompaktkaamera leidmisel!!!

Postitus Postitas Külaline »

Õige valik reisimisel. Kus sa ei oota kaameralt suurt kiirust ,keerukaid seadeid, samas ajab asja ära, mahub vaevata taskusse ja kotti.


Reisil ei peagi pea maas fotoka seadeid sättima , vaid ringi vaatama. :)

Kui sul on aega Nikon d5100 tutvust teha, siis see on hea kaamera mida kiidavad isegi profid.

Kui huvi tekib siis kindlasti proovid kit objektiivid valgusjõlste vastu välja vahetada, vastavalt huvi suurusele ja vajadusele.
Edu :)
Ainika
Postitusi: 10
Liitunud: 10 Okt 2012 15:05

Re: Palun abi hea kompaktkaamera leidmisel!!!

Postitus Postitas Ainika »

Külaline olen sinuga 100% nõus! :)
Ja eks nende heade objektiivide jne taksituseks saab ka rahakott hetkel, pagan ei kasva see krõbisev puu otsas :P
Seega hetkel otsiks midagi taskukohast või no alternatiiv ka järelmaks. Ja küll siis aega edasi unistada mida sinna täienduseks juurde kruvida.

Muidugi on photopoint ja digitesti koostöö kohati mu pea totaalselt sassi ajanud. Õnneks astuvad euro numbrid piirideks. :P
Nii, et kui on veel kellegil pakkumisi...võ no pigem küsin sedasi, et milline oleks teie valik kui olete nõus kulutama nii kuni 500.-€ hetkel?
Külaline

Re: Palun abi hea kompaktkaamera leidmisel!!!

Postitus Postitas Külaline »

http://www.photopoint.ee/et/toode/27676 ... rx100-must" onclick="window.open(this.href);return false;

Sain just sellist näppida......pole ime, et poodidest otsa saanud. Ja kiire, peaaegu olematu päästiku viivisega. Suur sensor ja kvaliteet klaas. Kallis? Odavate plönnide jaoks ära raiska foorumirahva aega, võta esimene ettejuhtuv.
uska
Postitusi: 197
Liitunud: 23 Nov 2011 10:31

Re: Palun abi hea kompaktkaamera leidmisel!!!

Postitus Postitas uska »

kui 500€ hinnapiiriks, siis selle eest soovitan osta Canon PowerShot G15. Kui veel umbes 60€ lisada, siis Canon PowerShot G1X (teeb peegelkaameraga võrreldava kvaliteediga pilti) ja kui eelmistest väiksemat kaamerat vaja, siis ca 300-ga saab Canon PowerShot S100
Viimati muutis uska, 17 Okt 2012 15:12, muudetud 1 kord kokku.
Ainika
Postitusi: 10
Liitunud: 10 Okt 2012 15:05

Re: Palun abi hea kompaktkaamera leidmisel!!!

Postitus Postitas Ainika »

to külaline - see on veel aksepteeritav hind! ;)
Sulev12345

Re: Palun abi hea kompaktkaamera leidmisel!!!

Postitus Postitas Sulev12345 »

Päris hea pakkumine oli ka Stockmanni hulludel päevadel, kus 250 € eest sai Olympuse minihübriidi E-PM1. Pildi kvaliteedilt päris hea ja pildistamine lihtne. Samas on huvilisel võimalik kasutada ka paljusid tavakasutajast edasiarenenud pildistajate poolt kasutatavaid funktsioone, tõsi küll, neid peab valima läbi menüüde. Selle raha eest kaamerat rohkem kui küll! Samas hinnaklassis olevatele seebikatele teeb silmad ette!
http://www.dpreview.com/reviews/olympusepm1
teevee

Re: Palun abi hea kompaktkaamera leidmisel!!!

Postitus Postitas teevee »

Kui tahad võimalikult head taskukaamerat ja objektiive ei kavatse vahetada ning Sony RX100 osutub liiga kalliks, siis võta see:

http://www.photopoint.ee/et/toode/20340 ... -xz-1-must" onclick="window.open(this.href);return false;

No regrets!
Kasutaja avatar
silver
Postitusi: 502
Liitunud: 22 Okt 2008 15:18
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Palun abi hea kompaktkaamera leidmisel!!!

Postitus Postitas silver »

Ma pigem soovitaks Sony RX100 või Canon S100 (mõlemal suur sensor, hea pilt). Samas Sony teeb gramm paremat tulemit kasutajate sõnul.
Canon G1X minuarust (pelgalt minu arvamus) liiga üle paisutatud. Jah, hea mugav kasutada aga hämaras jääb RX100'le alla. Samas Fuji X10. Suur sensor, hea optika, mõnus alternatiiv.
Kõige lihtsam soovitus: jalad alla ning lähimasse pointi või fluksi (ei tea miks seda küll soovitan) ning käte vahel ära proovida-nõu küsida.
photopoint.ee - tööpäeviti kirjutan seal tooteandmeid
blog.photopoint.ee - õhtuti ja nädalavahetuseti toodan kvaliteetkirjandust!
digitest.ee - kui aega üle jääb, siis vaatame ka tooteid lähemalt üle!
German
Postitusi: 451
Liitunud: 05 Apr 2009 15:48
Asukoht: Tartu

Re: Palun abi hea kompaktkaamera leidmisel!!!

Postitus Postitas German »

Hetkel tundub Sony RX100 olevat kuldne kesktee. Need mõnisada eurot järelmaksu sissemaksuks ja ülejäänud summa jaotub üsna märkamatuteks osadeks. G1X on küll võimekaim kompakt, kuid tavakasutaja jaoks mõttetult suur ja JPEG kvaliteedi poolest ei edasta nagunii RX100't (mis muide mahub väga hästi ka naiste ridiküli). S100 asemel ootaks ära S110 juba ;)
Teevee

Re: Palun abi hea kompaktkaamera leidmisel!!!

Postitus Postitas Teevee »

Täpsustaks, et Canon S100'l on ikka tunduvalt väiksem sensor kui Sony RX100 oma. Isegi Oly XZ-1 kaameral on tiba suurem kui Canonil. Fuji X10 on äge kaamera ja sellel on natuke suurem sensor kui Canonil või Olyl, kuid siiski tunduvalt väiksem kui Sony RX100'l.
Samas see pidev sensori suuruse võrdlemine on veits :roll: . Suurus on küll oluline, aga veelgi olulisem on, kuidas sa seda kasutad.

XZ-1 - seda kaamerat soovitan, kuna tal on eriti hea 28-112mm, f/1.8-2.5 Zuiko objektiiv ja mis tavakasutaja jaoks väga oluline: parim jpg mootor.
Kokkuvõte dpreview ülevaatest: The XZ-1 combines simple direct controls with an excellent lens to create probably the best photographers' compact currently available. The output JPEGs are great and the balance of lens range, brightness and compactness make it a really appealing package, whether as an only camera or as a more pocketable backup for DSLR owners.

Silver soovitas õigesti, mine poodi ja pane käed külge.
Mõeldes teemaalgataja soovile, tegin listi kaameratest, millega võib valiku tegemisel arvestada:

Sony RX100
Canon S100 (või kohe ilmuv S110)
Lumix LX5 (või kohe ilmuv LX7)
Fuji X10 (või kohe ilmuv XF1)
Olympus XZ-1 (või kohe ilmuv XZ-2 :lol: )

Põhiline on see, et nad kõik on väga head, oma plusside ja miinustega. Vali kõhutunde järgi.
Sulev12345

Re: Palun abi hea kompaktkaamera leidmisel!!!

Postitus Postitas Sulev12345 »

Pane need kaamerad (Sony RX100, Canon S100, Fuji X10, Canon G1X) siia testi Olympus E-PM1-ga kõrvuti ja sõua mööda näidispilti ringi. Hinda pildi kvaliteeti, võrdle kaamerate hindu oma rahakoti paksusega, kaamerate mõõtusid oma tasku suurusega ja kaamera küljes olevate nuppude arvu ja olemasolu oma pildistamiseelistustega.
Teevee

Re: Palun abi hea kompaktkaamera leidmisel!!!

Postitus Postitas Teevee »

E-PM1 on hea, sellepärast soovitasingi eelmisel lehel seda Stocki pakkumist. Aga kui lisa objektiive ei kavatse osta, siis on minu silmis XZ-1 ikka parem variant. Kui siiski on soovi objektiive juurde soetada, siis tasub võtta küll. Kui Stockmannis on otsas, siis saab Klickist päris hea hinnaga.
Muide kohe tuleb müüki ka E-PM2. Sellel on palju kiidetud Oly OMD E-M5 sensor, mis on väiksem kuid võimekam, kui näiteks Canoni APS-C, mille leiab näiteks EOS 7D, 60D, 650D kaamerate seest. Jääb natuke alla ainult Nikon D-7000 ja Pentax K-5`le, mis on APS-C mõõdu tipud. Ja see kõik mahub tasku.
Ainika
Postitusi: 10
Liitunud: 10 Okt 2012 15:05

Re: Palun abi hea kompaktkaamera leidmisel!!!

Postitus Postitas Ainika »

Oi ma nii väga tänan Teid! Homme ongi plaan siis poodi reaalselt näppima minna...nu nii palju kui siin väikelinnas valikut on....ja kunagi kui asja siis ikka panused vist tartu või tallinna pääle jätma.
Aga pean siin oma laua taga juba lausa paberil blogi....ja kõik on peas ka juba selgem...seega suurimad tänud, nii hea seltskond olete!!! :)
Vasta