Nõukaaegsete kaamerate hooldus ja parandis

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Vasta
murelik

Nõukaaegsete kaamerate hooldus ja parandis

Postitus Postitas murelik »

Tere,
oskab keegi öelda, kas tänapäeval veel leidub töökodasid (just Tallinnas), kus parandatakse vanu kaameraid (a'la smena, vilija jne). Mul pole kaamera küll otseselt katki, aga mul pole endal õrna aimugi, kas see on töökorras ning ei tahaks mõtlematult osta filmirulli. Lisaks ei oska ma seda kaamerat ka õigesti käsitseda. Seega, asjamehe abi läheks igati tarvis.
Aitäh!
Külaline

Re: Nõukaaegsete kaamerate hooldus ja parandis

Postitus Postitas Külaline »

fotoremont.ee
Sulev12345

Re: Nõukaaegsete kaamerate hooldus ja parandis

Postitus Postitas Sulev12345 »

Mina arvan, et filmirull koos ilmutamisega on odavam, kui remondimehe töötund.
Vene täismanuaalsete filmikaamerate mehhanismi üldjoontes toimimist saab hinnata ka filmi sisse panemata. Teed tagant lahti ja klõpsid tagant sisse vaadates paar laksu. Kui katik toimib, siis võid filmi sisse panna.
Kui kaameral on valgusmõõtja peal, siis ei maksa seda eriti usaldada. Võiks esmalt kõrvutada mõne valgusmõõtjaga või sunny rusikareegliga.
fototoru
Postitusi: 14
Liitunud: 10 Mär 2012 15:09
Kontakt:

Re: Nõukaaegsete kaamerate hooldus ja parandis

Postitus Postitas fototoru »

Ja olen ka nõus Sulevi öelduga.! Ise lisaks seda, et kui mina viisin oma Nikon FM korra fotoremonti.ee mehele, oskas see kohe öelda, et see lõbu maksab 35€, teadmata veel, mis viga kaameral on. Ega ma ei tea, kuidas teie kaubale võiksite saada!. Üldjuhul soovitaks ka mina sul odav film sisse osta ja lihtsalt proovida.!
murelik

Re: Nõukaaegsete kaamerate hooldus ja parandis

Postitus Postitas murelik »

Jah, aga asi on selles, et minu Vilija pilditegemise kang (kui seda võib nii nimetada) ei lähe lõpuni välja. Olen mitu korda üritanud seda lõpuni kangutada, aga asjatult.
Sulev12345

Re: Nõukaaegsete kaamerate hooldus ja parandis

Postitus Postitas Sulev12345 »

Järsku on mingi vana lõpini pildistatud film sees?
murelik

Re: Nõukaaegsete kaamerate hooldus ja parandis

Postitus Postitas murelik »

Ei, mingit filmi ei ole fotoaparaadis sees, see on juba järele vaadatud. Kas ehk fotopoodides leidub inimesi, kes mõikavad midagi vanadest fotoaparaatidest?
Külaline

Re: Nõukaaegsete kaamerate hooldus ja parandis

Postitus Postitas Külaline »

Kui kangid ikka ei liigu, ei pane sinna ka kõige odavamat filmi sisse. Ja kas tasubki. Fotohuvide realiseerimiseks on õnneks teisi võimalusi ka. Osta.ee-st saad töökorras Vilija odavamalt kui remondis kuluks.

toru - Tiit teab unepealt, mitu kruvi tuleb FM-il lahti keerata ja kaua see aega võtab, et veani jõuda. Ajatöö.
fototoru
Postitusi: 14
Liitunud: 10 Mär 2012 15:09
Kontakt:

Re: Nõukaaegsete kaamerate hooldus ja parandis

Postitus Postitas fototoru »

Kruvid kruvideks, aga loomulikult jah, ma ei arvagi, et avatud FM tema jaoks pusle on. Ja selle hinna eest ei parandanud ta ainult mitte viga, vaid vaatas kaamera seisukorra ka üldiselt üle ja putitas seda.

Aga mis teemat puudutab, siis selle hinnaga tahtsingi vihjata Külalise öeldule. Kui vaatasin õigesti, siis okidoki.ees on see kaamera 8 €-ga saadaval. Usun, et selle remont ei tasu ennast ära rahaliselt. Fotopoodidest abi küsida? Usun, et küsija suu pihta ei lööda.
murelik

Re: Nõukaaegsete kaamerate hooldus ja parandis

Postitus Postitas murelik »

Kuidagi kohe ei taha vanaisa fotoaparaadi jätta laokile ning asendada see uuega. Tegu võib olla ju täiesti töökorras kaameraga, ainult üks jubin vajab putitamist.
Külaline

Re: Nõukaaegsete kaamerate hooldus ja parandis

Postitus Postitas Külaline »

Sutike nostalgiat käib ikka inimloomuse juurde, muud variandid on kõik üles loetud.
Vasta