Kari raisakotkaid!

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Sulev12345

Re: Kari raisakotkaid!

Postitus Postitas Sulev12345 »

Kumb on kasulikum, kas 1. võimaliku valenõuande hirmus nõuandjad vaikima sundida või 2. valenõuande märkamisel anda ise õige nõuanne?
Sulev12345

Re: Kari raisakotkaid!

Postitus Postitas Sulev12345 »

Palun tooge siia 3 näidet siin foorumis antud valenõuannetest, et ma saaksin aru, mida silmas peetakse!
ex-ex-enn

Re: Kari raisakotkaid!

Postitus Postitas ex-ex-enn »

ohjah, ma võin isegi tuua näiteid kus sama foorumi haldaja fotokoolituse raames mingit süüdimatut jama aetakse, saati siis foorumis kus igaüks saab anonüümselt oma tasemest lähtuvalt kõike kirjutada.
Huvituja
Postitusi: 222
Liitunud: 16 Veebr 2011 21:42

Re: Kari raisakotkaid!

Postitus Postitas Huvituja »

ex-ex-enn kirjutas:ohjah, ma võin isegi tuua näiteid kus sama foorumi haldaja fotokoolituse raames mingit süüdimatut jama aetakse, saati siis foorumis kus igaüks saab anonüümselt oma tasemest lähtuvalt kõike kirjutada.
Palun vihja natuke, mis teemal profid koolitusel blufivad?
kas kiidavad teatud kaubamärki, kas teatud tehniliste lahenduste osas? :)
ex-ex-enn

Re: Kari raisakotkaid!

Postitus Postitas ex-ex-enn »

juu siis ikka pole nii profid, kui elementaarsete põhimõistete osas miskit jama kirjutavad. säästuaeg nõuab säästuinimesi, mida sinna ikka parata.
Sulev12345

Re: Kari raisakotkaid!

Postitus Postitas Sulev12345 »

Paistab, et valenõuannete andmise hirm kui ka väidetav definitsioonidega möödapanek on tublisti liialdatud, sest konkreetseid näiteid ei tule.
ex-ex-enn

Re: Kari raisakotkaid!

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"sest konkreetseid näiteid ei tule"

ma olen neist asjadest konkreetsete näidetega siinsamas kirjutanud, pole mingit põhjust vanu asju uuesti üles kiskuda.

aga kui sa mõnda värskemat näidet rumalast/pahatahtlikust/mõnitavast nõuandest tahad, siis hiljuti lugesin ma kellegi sulev12345 soovitust k30 displei juhtmed lahti võtta...
Külaline

Re: Kari raisakotkaid!

Postitus Postitas Külaline »

Ei viitsi vana sitta tagasi lapata, aga kodanik sulev123456789 on siin tihtipeale lollusi rääkinud. Võimalik, et pahatahtlikusest.
Sulev12345

Re: Kari raisakotkaid!

Postitus Postitas Sulev12345 »

Kas siis ekraani kaabli lahti ühendamine ei muudagi ekraani pimedaks? See oli ju küsija eesmärk, et ekraan üldse ei näitaks. Või ei saa sellel kaameral kaablit lahti ühendada?

No pinguta, Külaline, leia see valeinfo!
Mina tean siin küll tegelasi, kes Sulevile omistanud mingeid valetermineid, nt "säristus", mida Sulev pole kunagi kasutanud. Näiteks keegi Külaline siin lumega-tumedad-pildid-t8763.html püüdis näidata, nagu oleks Sulev säristusest rääkinud. Aga sellest rääkis, vaid rumal Külaline ise.
"Re: Lumega tumedad pildid

Postitas Külaline 28 Okt 2012 21:13

Säristamist fotograafias ei toimetata. Säritus!!
Teemaalgataja pilt on alasäris. Särikompenastsioon +1 või rohkem vajalik.
UV filter, mida veel?
Säripunkti asukoht, kuidas seda süüakse?

Üks Sulev teise otsas."
ex-ex-enn

Re: Kari raisakotkaid!

Postitus Postitas ex-ex-enn »

külaline vastas otseselt wikenti postitusele, see ei õigusta sinu eelnevat udutamist valgebalansi teemadel.

ma täiesti ühinen külalise järeldusega "üks sulev teise otsas". seda kaabli lahtiühendamise teemat ma isegi ei viitsi rohkem kommenteerida, see oli üks viimaseid asju mis mind on karjatama pannud...
sulev12345

Re: Kari raisakotkaid!

Postitus Postitas sulev12345 »

Sa, ex-ex-enn võiksid siin siiski välja tuua, milles see minu udutamine seisnes. Siis tean teinekord, millest hoiududa. Mälu järgi soovitasin ühel sinise lumega hädas olijal pildistada RAWs ja pärast korrigeerida lumi sobivaks. Rohkem valgebalansi teemal "udutamist" ei tule meelde.

Kaabli lahti ühendamise soovitus oli selle peale, kui küsija soovis, et tema ekraan ÜLDSE ei toimiks. See soovitus oli ka nii antud, et kui muud lahendust pole, siis ehk kaabli lahtiühendamine aitab.
Külaline

Re: Kari raisakotkaid!

Postitus Postitas Külaline »

PALUN olge sõbralikud teineteise vastu :)
Igaühel on oma tõde.
Lähtuksin vanasõnast:

Vanale koerale uusi trikke ei õpeta :)
Vasta