Metz 58 AF-2 "slave" "servo"?

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Vasta
Külaline

Metz 58 AF-2 "slave" "servo"?

Postitus Postitas Külaline »

Välklamp nagu pealkirjas Metz 58 AF-2 digital. Eesikeelset manuaali ei ole. Esimest päeva pusin-katsetan. Püüan aru saada "slave" ja "servo" toimingutest. (58 AF 1 manuaalis "servot" ei ole) Tahaks selle metsu kaameravälguga tööle panna kaamerast eemal. Isegi õnnestub aga kui aparaat teeb oma välguga af abivalgust (hämaras-pimedas) siis päästab see ka eemaloleva välgu lahti. Ja kui nüüd keegi kõrval peaks oma välguga sähvima, siis päästab seegi minu välgu lahti. Ehk keegi seletaks lühidalt nende "slave" ja "servo" kasutamist ja erinevust.
Sulev12345

Re: Metz 58 AF-2 "slave" "servo"?

Postitus Postitas Sulev12345 »

Servo režiim peaks olema lihtne optilise orja režiim, mis avab välgu iga välgusähvatuse peale. See toimib vist ainult käsitsirežiimis.

Slave režiimis saab välgud jagada gruppidesse ja neid gruppe juhtvälgust eraldi juhtida. Infot vahetatakse eelvälkudega. Pead määrama, millises grupis ja millisel kanalil mingi välk on. Ühendus juhtvälgu ja orja vahel toimub vaid juhul, kui mõlemad on samal kanalil. Saad kasutada ka kaamera TTL-i.
ex-ex-enn

Re: Metz 58 AF-2 "slave" "servo"?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"peaks olema", "vist toimib"...
ex-ex-enn

Re: Metz 58 AF-2 "slave" "servo"?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

... mis ma tahtsin öelda on, et see on just see, mida ebapädevate nõuannete all on silmas peetud.

lisaks metzu tundmisele on vajalik teada, millise brändi millisest kaamerast on jutt, juhtmevaba välgujuhtimine käib sealtpoolt vaadates erinevalt.

kuna ma metzu kasutaja pole ja küsija ka oma kaamerast ei ole rääkinud, siis vingun ja virisen niisama.
Külaline

Re: Metz 58 AF-2 "slave" "servo"?

Postitus Postitas Külaline »

kaamera on Canon eos 40d Probleem on antud momendil välgu juhtimine kaamera välguga "servo" režiimis Keskmistes valgusoludes, kui kaamera ei kasuta eelvälku teravustamiseks on kõik OK aga kui on pimedam ja kaamera teeb eelvälgu, paneb see metzu ka tööle. Vaja oleks eestikeelset manuaali, siis ehk näriks ise ka neist probleemidest läbi.
ex-ex-enn

Re: Metz 58 AF-2 "slave" "servo"?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

siinse foorumi haldaja on pannud oma müüdavate brändide kasutusjuhendeid siia üles, aga paraku on antud teemal värskeim 58 af 1 juhend download/file.php?id=432" onclick="window.open(this.href);return false;
Külaline

Re: Metz 58 AF-2 "slave" "servo"?

Postitus Postitas Külaline »

Eelvälk on digiriistadel särituse määramiseks, pimedas ja valges võib välgu orjasilmasensor näha välgulaksu erinevalt . AF assist lamp on muu asi, see välgu orjandust ei sega. Punasilmsuse ennetamine tuleb ka kindlasti välja lülitada.
Vaata nüüd oma aparaadi menüüst või juhendist, kas saad sisseehitatud välgu M, ehk käsireziimi ajada, siis võetakse eelvälk maha ja saab orjadele tuld anda. Kui ei saa, siis ei saagi.
Tuleb osta mingi pisike nn universaalvälk masteriks, või teine Metz M reziimis välgutamiseks. Kunagi oli ka spets IR välgud orjadega mänguks müügil. Kõige kindlam on aga hiina raadiopäästikud tekitada. 35mm.ee
Külaline

Re: Metz 58 AF-2 "slave" "servo"?

Postitus Postitas Külaline »

ex-ex-enn kirjutas:... mis ma tahtsin öelda on, et see on just see, mida ebapädevate nõuannete all on silmas peetud.

lisaks metzu tundmisele on vajalik teada, millise brändi millisest kaamerast on jutt, juhtmevaba välgujuhtimine käib sealtpoolt vaadates erinevalt.

kuna ma metzu kasutaja pole ja küsija ka oma kaamerast ei ole rääkinud, siis vingun ja virisen niisama.
Ebapädev on nõuanne, mis on vale.
Kui ex-ex-enn ei too konkreetselt välja, millise fakti vastu eksisin, siis võin äelda, et hoopis ex-ex-ennuu halvustav iba on eksitav!
Minul seda välku ei ole, kuid lugesin selle välgu juhendit. Seda, et eri kaameratootjatel on seal väikesed nüansierinevused, lugesin ka välja. Aga kuna küsija oma marki ei maininud, ei pidanud vajalikuks neid siin kõigi markide kohta üles lugeda.
ex-ex-enn

Re: Metz 58 AF-2 "slave" "servo"?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

vabandan, aga mul pole kombeks anonüümsete kommentaatoritega vaielda sulevi postituse peale kirjutatud repliigi osas.

jätkaks ehk algses teemas, küsija pole seni veel ammendavat vastust saanud.
indrme
Postitusi: 186
Liitunud: 03 Juun 2010 22:29
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Metz 58 AF-2 "slave" "servo"?

Postitus Postitas indrme »

Servo ehk optilise orja režiimis saab välk olla ainult M režiimis ning mõttekas oleks kaamera ning kaameravälk samuti panna M režiimi, sest siis ei ole mingeid eelvälkusid. Kõik parameetrid (välgu võimsus, kaamera säriaeg, ISO, ava) tuleb sellisel juhul käsitsi paika panna.

Aga ega selle kaameravälguga (lisaks välisele välgule) pildi tegemine vist ilusat tulemust küll ei anna. Parem oleks lasta juhtida E-TTL wireless režiimis oleval kaamera välgul Slave režiimis olevat välist välku, sest siis saab kaamera enda välgu üldse välja lülitada: ta saadab välisele välgule ainult juhtimpulsse ning nendest jääb pildistatava inimese silmadesse või muule peegeldavale pinnale vaid väike valge täpp.

Pimedamates oludes on teravustamisel abiks AF abivalgus. Eelvälk on aga kaamerale (mitte M režiimide puhul) abiks kaamera enda välgu vajaliku võimsuse määramisel. Kui kaameraväline välk on Servo režiimis, siis kaamera "ei tea" midagi sellest, et ka väline välk on olemas. Kui aga kasutada E-TTL wireless režiimi, siis peab välise välgu panema Slave režiimi ning eelvälgu (kaameravälise välgu) abiga määrab kaamera kogu süsteemi vajaliku välguvõimsuse.

Usun, et antud juhul võib abiks olla mitte Metz 58 AF-2 käsiraamat (välgu režiimide vahetamine on ju käpas), vaid lisainfo E-TTL wireless'i kohta. Mainitud kaamera peaks seda toetama küll: http://www.imaging-resource.com/PRODS/E ... DFLASH.HTM
Külaline

Re: Metz 58 AF-2 "slave" "servo"?

Postitus Postitas Külaline »

Väga hea, kui d40 võimaldab virelessi. Kahjuks on nii, nagu paljude kogenud fotograafide kogemus näitab, et see vireless toimib ainult toanurgas testides, tööle hakates ilmuvad kõiksugu jamad. Kõik proovivad selle virelessi ära ja kõik lähevad hiina raadiote peale üle.
ex-ex-enn

Re: Metz 58 AF-2 "slave" "servo"?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"Kõik proovivad selle virelessi ära ja kõik lähevad hiina raadiote peale üle."

ma olen kasutanud nii brändipõhist optilist wirelessi kui hiina raadioid. odav hiinakas võib mõnedes oludes isegi väiksema ulatusega olla. minul on igastahes pika tööraadiusega veidi korralikumad raadiod ostunimekirja üsna eesotsas.
Sulev12345

Re: Metz 58 AF-2 "slave" "servo"?

Postitus Postitas Sulev12345 »

Ex-ex-enn näib arvavat, et teisi huvitab, millised kombed temal on. Ega ikka ei huvita küll! See on 100% offtopic!

Postitas Külaline 18 Nov 2012 12:45 on minu postitatud ja on täpselt sama anonüümne, nagu Postitas ex-ex-enn 18 Nov 2012 12:52 .

Väike näide ex-ex-ennu enda kõnepruugist (samas kui ta ise teiste oletamisi ja ebakindlat kõneviisi taunib).

Kas ex-ex-enn on siin administraatoriõigustes või pröökab niisama? Esimesel juhul ma loobun edaspidi selle foorumi külastamisest, sest kui ennast täis kretiin on hoobade juurde lastud, siis pole siin miskit mõistlikku loota.
ex-ex-enn

Re: Metz 58 AF-2 "slave" "servo"?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

kaaskodanike ja teema huvides ära rohkem peale võta. homme on tööpäev pealekauba.
Sulev12345

Re: Metz 58 AF-2 "slave" "servo"?

Postitus Postitas Sulev12345 »

Sina, ex-ex-enn võid võtta peale, nii palju kui kulub, sest sinu jutt sellest rumalamaks ena muutuda ei saa.
Vasta