Panasonic DMC-LZ20

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Vasta
eestlane92
Postitusi: 3
Liitunud: 05 Jaan 2013 18:37

Panasonic DMC-LZ20

Postitus Postitas eestlane92 »

Tere, Sooviks teada kas sellele mudelile mingit kasutusjuhendit leiaks netist. Olen otsinud aga pole leidnud. Kas algajale hea kaamera?
Peegelkaamera paraku kallis. Seadeid saab muuta nagu säri, ava ja iso, et peaks nagu hea olema.
ex-ex-enn

Re: Panasonic DMC-LZ20

Postitus Postitas ex-ex-enn »

kasutusjuhendit pole mul aega sinueest otsima hakata, küll aga kirjutaks kiire repliigi selle säri, ava ja iso muutmise osas.

kompaktkaamerate puhul on sensori suuruse, fookuskauguse väisuse ja sellest tuleneva ava füüsiliste mõõtmete kompotist tulenevalt avaga mängimise piir olematu, üle F4 ei võimalik minna - difraktsioon tuleb vastu. sellest tulenevalt kasutatakse kompaktkaamerates tihti ava füüsilise muutmise asemel ND filtreid. millest jälle omakorda tuleneb, et ava muutmine ei avalda mingit mõju.teravussügavusele.

millest kõigest järeldub, et kompaktkaameraga mingite koominguliste eesmärkide täitmine on keeruline. osta kasutatud kompaktkaamera, kui sul on vähegi suuremad ambitsioonid kui postkaardisuuruste mälestuspiltide klõpsimine. objektiiv siis muidugi vastavalt oma vajadusele juurde.
eestlane92
Postitusi: 3
Liitunud: 05 Jaan 2013 18:37

Re: Panasonic DMC-LZ20

Postitus Postitas eestlane92 »

Kasutusjuhend oli plaadil nagu lähemal vaatamisel selgus. Mõnd sellist foorumit asja pole kus näiteks ainult algajad on lahjade kaameratega? Samas mulle meeldib see kaamera parem kui mobiili igatahes. Eks muidugi alguse asi. Mina pole ntks kunagi elujooksul peegelkaamerat näppinudki pole lihtsalt võimalust olnud. Ja hetkel tundub suht hea olema see kaamera. Sellest isendist kirjutatakse suht vähe. see natuke kummaline. Kas asi on halb või lihtsalt hiljuti välja tulnud. Ei oskagi nagu seisukohta võtta.
ex-ex-enn

Re: Panasonic DMC-LZ20

Postitus Postitas ex-ex-enn »

see siin ongi kõige lahjem fotoalane foorum eestis.

miks antud kaamerast vähe kirjutatakse? ju siis kedagi tõsisemat testijat see erinevatel põhjustel tõsisemalt ei huvita ja asi piirdub müüjate ümarguse ja tühja jutuga.

mis kõik ei tähenda et tegu oleks iseenesest kehva kaameraga.
eestlane92
Postitusi: 3
Liitunud: 05 Jaan 2013 18:37

Re: Panasonic DMC-LZ20

Postitus Postitas eestlane92 »

Aga ehk oskate mingit paremat foorumit soovitada?
German
Postitusi: 451
Liitunud: 05 Apr 2009 15:48
Asukoht: Tartu

Re: Panasonic DMC-LZ20

Postitus Postitas German »

ex-ex-enn kirjutas: osta kasutatud kompaktkaamera, kui sul on vähegi suuremad ambitsioonid kui postkaardisuuruste mälestuspiltide klõpsimine. objektiiv siis muidugi vastavalt oma vajadusele juurde.
Kompaktkaamera all on silmas peetud ikka peegelkaamerat?
ex-ex-enn

Re: Panasonic DMC-LZ20

Postitus Postitas ex-ex-enn »

jep, vabandan näpuka pärast.
Külaline

Re: Panasonic DMC-LZ20

Postitus Postitas Külaline »

ex-ex-enn kirjutas:kasutusjuhendit pole mul aega sinueest otsima hakata, küll aga kirjutaks kiire repliigi selle säri, ava ja iso muutmise osas.

kompaktkaamerate puhul on sensori suuruse, fookuskauguse väisuse ja sellest tuleneva ava füüsiliste mõõtmete kompotist tulenevalt avaga mängimise piir olematu, üle F4 ei võimalik minna - difraktsioon tuleb vastu. sellest tulenevalt kasutatakse kompaktkaamerates tihti ava füüsilise muutmise asemel ND filtreid. millest jälle omakorda tuleneb, et ava muutmine ei avalda mingit mõju.teravussügavusele.

millest kõigest järeldub, et kompaktkaameraga mingite koominguliste eesmärkide täitmine on keeruline. osta kasutatud kompaktkaamera, kui sul on vähegi suuremad ambitsioonid kui postkaardisuuruste mälestuspiltide klõpsimine. objektiiv siis muidugi vastavalt oma vajadusele juurde.

Endal mul pole aga tuttaval on Panasonic Lumix LX5 - igavesi kallis ja võimekas "seebikas" (?) Nüüd on väljas ka LX7 (http://www.dpreview.com/previews/panaso ... ix-dmc-lx7" onclick="window.open(this.href);return false;) ava 1,4 , crop 1,7 jne. exennu arvamust ma aiman - seebikas on seebikas, tõelisti pilte saab ainult täissensori ja L objektiiviga :-) Tähtis on "riist" mitte pilt ja selle emotsioon ja sisu. See oli nüüd hästi lühidalt, pikemat diskussiooni arendada ma küll ei taha.
Külaline

Re: Panasonic DMC-LZ20

Postitus Postitas Külaline »

LX7 kropp on 5,1. Kui sa muidugi mõtled midagi muud peale fookuskauguste suhte.
ex-ex-enn

Re: Panasonic DMC-LZ20

Postitus Postitas ex-ex-enn »

LX-idel on suurem sensor ja kasutatava pikkusega zoom kui neil odavatel.
Külaline

Re: Panasonic DMC-LZ20

Postitus Postitas Külaline »

jah, see 1,7 crop oli küll vale näitaja :oops:
Vasta