Statiivid

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Mocifafa
Postitusi: 10
Liitunud: 07 Dets 2012 14:51

Statiivid

Postitus Postitas Mocifafa »

Tere,
Nimelt otsin omale hetkel uut statiivi, vana on lausa eluohtlik :D .Küsimus seisnekski sellest, et kas kellegil on omastkogemusest soovitada mõnda korralikku statiivi. Neid on nii kohutavalt palju...ja ma ei suuda otsustada. Võiks ulatuda silmadeni, et oleks mugavam, hinnaklass võiks jääda 100euri kanti. Hetkel vaatan Manfrotto statiive.
Pudgy

Re: Statiivid

Postitus Postitas Pudgy »

Vaata:
http://fotoluks.ee/?op=body&id=896&cid=8758&cgid=" onclick="window.open(this.href);return false;
Mocifafa
Postitusi: 10
Liitunud: 07 Dets 2012 14:51

Re: Statiivid

Postitus Postitas Mocifafa »

Sirui T-1004X See tundub esmapilgul täitsa hea olevat, ise vaatasin seda http://www.photopoint.ee/et/toode/19438 ... e-kit-must" onclick="window.open(this.href);return false;
Pudgy

Re: Statiivid

Postitus Postitas Pudgy »

Koormus ainult 1,5 kg Sirui 10 kg vastu
ex-ex-enn

Re: Statiivid

Postitus Postitas ex-ex-enn »

a) kompakt-statiiv on kompaktkaameratele.
b) manfrottot vaata http://fotoluks.ee" onclick="window.open(this.href);return false; , seal on mõistlikumad hinnad.
Külaline

Re: Statiivid

Postitus Postitas Külaline »

Statiivi veebipildi ja hinnakirja järgi ei osteta. Soovitatud Sirui on ilma peata, lisa vähemalt teist samapalju hinnale juurde. Sinu mõeldud Manfrotto on juust ruudus. Alla 200 on isegi võimalik vähegi korralik komplekt saada. Poodi näppima minek.
Mocifafa
Postitusi: 10
Liitunud: 07 Dets 2012 14:51

Re: Statiivid

Postitus Postitas Mocifafa »

Nüüd ma ei teagi, ise oleksin selle kasuks http://www.photopoint.ee/et/toode/19438 ... e-kit-must" onclick="window.open(this.href);return false; valind, sest ega ma tead mingi eriline fotograaf pole. Lihtsalt käin reisimas ja nii... ja siis olekski vaja ühte korralikku statiivi, mis ikka kindlalt püsiks. No ja videol tundub ka päris normaalne http://vimeo.com/41915491" onclick="window.open(this.href);return false; .Või mis ? :?
throt

Re: Statiivid

Postitus Postitas throt »

Endale sai aastake tagasi Soomest Sliki statiiv kaasa rabatud http://www.rajalacamera.fi/slik-pro-400 ... nGroup=529. Kõhklesin küll hetke, et nii odav, aga küllaltki stabiilne tundub. Siiani olen suhteliselt rahul temaga... ainult kandekotti pole.
ex-ex-enn

Re: Statiivid

Postitus Postitas ex-ex-enn »

pea-aegu igasugune statiiv on parem, kui statiivi puudumine. küll tasuks statiivi kandevõimet silmas pidada ja mitte osta peegelkaamerale kompaktkaamera jaoks tehtud statiivi.

teine asi on see, et ostes kõigepealt 100€ kehva statiivi ja aastapärast 200€ normaalse satiivi, oled sa 100€ lihtsalt ära põletanud. kui sa just pead midagi väga odavat ostma, osta kasutatult või laena, paljudel vedeleb seda saasta.
Mocifafa
Postitusi: 10
Liitunud: 07 Dets 2012 14:51

Re: Statiivid

Postitus Postitas Mocifafa »

No ja ma saan aru, et oleks mõistlikum osta kohe üks normaalne statiiv aga kuna ma olen nii noor (13) siis ma ei tea kas oleks kohe vaja mingit 200€ ? Igatahes vaatan edasi :)
ex-ex-enn

Re: Statiivid

Postitus Postitas ex-ex-enn »

alati võib vaadata ka kasutatud asjade poole, korralikult tehtud asi kestab, isegi kui kasutaja valib sellest veel korralikuma.

näiteks manfrotto 190 seeria jalgu võib uurida, XPROB on suht täiuslik, sinna näiteks 486RC2 pea juurde annab suht kasutatava komplekti. eelmine kasutaja võib näiteks 055 seeria peale kolinud olla.

nagu ikka, kasutatud kraami tasub uurida eestifoto.ee fotokala.ee ja looduspilt.ee müügikuulutustest ning fotoluks.ee ja photopoint.ee kasutatud kraami hulgast. uusi saab fotoluksist soodsamalt, aga seda ma juba kirjutasin enne.
ajalugu

Re: Statiivid

Postitus Postitas ajalugu »

Räägite siin 100€ ja 200€ statiividest, mul on kasutuses ja täitsa toimib 15 RUBLANE (nimetu) statiiv aastast nii umbes 1975 :-) Mida tahan öelda - ärge ajage pilli lõhki tehnika valikul, pilti on vaja teha.
ex-ex-enn

Re: Statiivid

Postitus Postitas ex-ex-enn »

mul on alles aastast 1974 kaamera Smena-8M, 15 rubla maksis. see aga ei tähenda, et ma seda töötegemiseks kasutaksin.

mingeid kinopeaga laiatarbe statiive on ka terve lade, võimalik et need ka 15 rubla maksid. häda puhul on neid jalgu tõesti koos normaalse peaga kasutada võimalik, aga enamus on valguse jaoks ümber ehitatud.

aeg on vahepeal edasi läinud ja me ei pea olema kinni aastas 1975 ning nõukogude laiatarbekaubas.
ajalugu

Re: Statiivid

Postitus Postitas ajalugu »

enn, ära lahmi. vaks vahet 8M v. tänapäeva digikaamera, statiiv 1975 v. statiiv 2013 (hobipiltniku vajadusi arvestades)!!!!
PS. kameraga leivateenija siin küsimusi ei esita. minu peegel püsib neil harvadel kordadel, kui seda vajan, selle uunikumi otsas täiesti stabiilselt
ex-ex-enn

Re: Statiivid

Postitus Postitas ex-ex-enn »

tõlgin siis oma kirjutatu, et lihtsam oleks aru saada - kuskohapealt peaks antud küsimuse autor (sündinud 1999) sellise nõukogude imetoote 15 rubla eest ostma? täiesti ilmselt meil ei kehti enam 1961 aasta malli nõukogude rublad ja antud statiive toodeti 25 aastat enne tema sündimist. kingid enda oma ära?
ajalugu

Re: Statiivid

Postitus Postitas ajalugu »

ah et nii :D , tõlgin, et sul lihtsam oleks aru saada - ei pea (aga võib, kui võimalust) hobipiltnik s. `99 - ... omama viimasepeal tehnikat, et oma hobiga tegeleda. Püsib see kaamera ka tavakasutajal 100€-se otsas. Nõukaaegse või pisut uuema saab kirbukalt või kustiganes netist. Enda oma ära ei kingi, kuna see toimib arvatavast minu eluaja (äraandmise korral peaksin endale uue soetama, tõenäoliselt 100€-se) Vot kui sul neid statiive "terve lade" on, siis võiksid sina ühe ära kinkida ja valguse tarbeks valguse statiivi soetada :-)
Mina lõpetasin, kuigi sinuga saaks neil fototeemadel lõputult aasida :-)
ex-ex-enn

Re: Statiivid

Postitus Postitas ex-ex-enn »

nu ei ole see hiina laiatarbetööstus nõkogude oma tasemel. nende odavapoolsete hulgas on ikka igasugust saasta.

üks nõuka-statiiv on komplektne ja kasutuseta küll, peaks noortele mingi konkursi korraldama, millega see ära anda.
ex-ex-enn

Re: Statiivid

Postitus Postitas ex-ex-enn »

tehtud-mõeldud: suur-statiivijaht-t9228.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
Lauri Veerde
Postitusi: 206
Liitunud: 22 Apr 2008 10:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Statiivid

Postitus Postitas Lauri Veerde »

Parim statiiv alla 100 euro on minu arvates Velbon Sherpa 800.

Plussid:
  • Mugavalt liiigutatav pea - ühe hoova abil saab juhtida kahte suunda
    Pea on valmistatud metallist, kiirkinnitusplaat magneesiumsulamist (vastupidav, stabiilne)
    Kiirkinnitusplaadi kaamerale alla keeramiseks ei ole vaja kasutada münti seal on keeramishoob olemas.
    Kesksammas eemaldatav ja tagurpidi oma pessa asetatav
    Minu jaoks pakub piisavalt stabiilsust.
Miinused:
  • Mõne peenema või kallima statiiviga võrreldes on raskema kaaluga.
    Kaamerat saab kallutada vaid vasakule poole. Paremale poole kallutamiseks tuleb kaamera statiivi peal ümber pöörata.
Vaata kindlasti üle:
http://www.photopoint.ee/et/toode/11780 ... sherpa-800" onclick="window.open(this.href);return false;
I would never die for my beliefs because I might be wrong.
- Bertnard Russell
ex-ex-enn

Re: Statiivid

Postitus Postitas ex-ex-enn »

kas sellel pea pehmeks ei jää?
Kasutaja avatar
Lauri Veerde
Postitusi: 206
Liitunud: 22 Apr 2008 10:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Statiivid

Postitus Postitas Lauri Veerde »

ex-ex-enn kirjutas:kas sellel pea pehmeks ei jää?
Mida sa täpselt "pehme" all silmas pead?
I would never die for my beliefs because I might be wrong.
- Bertnard Russell
ex-ex-enn

Re: Statiivid

Postitus Postitas ex-ex-enn »

pehme, lödi, nõrk jne.

ei tundu väga kindel olema, kui tugineda elukogemusele ja tootefotole. kuna pole praktikas antud mudelit väänanud, siis küsingi.
Külaline

Re: Statiivid

Postitus Postitas Külaline »

Lauri, sa ise ei kasuta ju sellist pead, miks soovitad teistele.

Keegi PP keenius kunagi ammu tõi maapeale hunniku odavat velbonit ja nüüd ei saa kuidagi lahti, peab foorumis müügitööd tegema.
Kasutaja avatar
Lauri Veerde
Postitusi: 206
Liitunud: 22 Apr 2008 10:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Statiivid

Postitus Postitas Lauri Veerde »

Ei. Minu jaoks ei ole Velbon Sherpa 800 pea ei pehme, lödi, ega nõrk. Muidugi on tugevamaid päid, aga antud hinnaklassis on minu nimetatud komplekt soovitamist väärt hoolimata sellest kas ma seda ise kasutan või mitte.
Ebaolulise märkusena peab mainima, et olen mitu aastat kasutanud just sellist Velboni pead. Seetõttu julgen ka soovitada ;)
I would never die for my beliefs because I might be wrong.
- Bertnard Russell
ex-ex-enn

Re: Statiivid

Postitus Postitas ex-ex-enn »

seda nüüd küll, ilus oleks uutele ja naiivsetele mainida, et tegu on ühe kohaliku müügiketi foorumiga ja kohati võtavad siin sõna kommertshuve esindavad firma töötajad. aga noh mida mina ka tean.
Vasta