Millist uut peegelkaamerat soovitate? Hetkel Nikon D60

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Olivia
Postitusi: 14
Liitunud: 16 Jaan 2013 14:27

Millist uut peegelkaamerat soovitate? Hetkel Nikon D60

Postitus Postitas Olivia »

Ostsin 4-5 aaastat tagasi omale Nikon D60 millega mõni aasta aktiivsemalt tegelesin kuid siis jäi asi soiku ning nüüd pole 2 aastat erilist pildistamist toimunud.

Soovin end jälle vormi ajada ning aktiivsemalt pildistama hakata. Sihtgrupp oleks ilmselt inimesed, eelkõige lapsed. Seega kiire ja pidev liikumine. Tahan uut kaamerat kuna vana on kuidagi ära ammendanud ennast. Kahjuks on mul vahepeal kõik tarkused ja teadmised ära ununenud, lootsin et saan siit abi, et mida silmas pidada uue kaamera soetamisel. Firma eelistusi mul ei ole.

Samas on kaugemas tulevikus plaan oma stuudio teha. Õues tulevad pidldi väga 5+, aga toas jääb alati miski justkui puudu. Samas võib ka kohe soovitada stuuidokomplekte.


Tänan tähelepanu eest! :)
German
Postitusi: 451
Liitunud: 05 Apr 2009 15:48
Asukoht: Tartu

Re: Millist uut peegelkaamerat soovitate? Hetkel Nikon D60

Postitus Postitas German »

Olivia kirjutas:Tahan uut kaamerat kuna vana on kuidagi ära ammendanud ennast.
See väide vajaks täpsustamist. Kas naaber ostis uuema/parema kaamera või näpud sügelevad uue järele või on katik läbi või...?`

Ja nagu alati, räägime pigem objektiividest ja valgusest. Mis sul juba olemas on?
Olivia
Postitusi: 14
Liitunud: 16 Jaan 2013 14:27

Re: Millist uut peegelkaamerat soovitate? Hetkel Nikon D60

Postitus Postitas Olivia »

German kirjutas:
Olivia kirjutas:Tahan uut kaamerat kuna vana on kuidagi ära ammendanud ennast.
See väide vajaks täpsustamist. Kas naaber ostis uuema/parema kaamera või näpud sügelevad uue järele või on katik läbi või...?`

Ja nagu alati, räägime pigem objektiividest ja valgusest. Mis sul juba olemas on?


Naabril on nagunii kõik parem :P

Hetkel siis lisaks sellele pisikesele 18-55 (mis tuleb maha kanda kuna ilmselt on viga saanud, sest igale pildil jääb samasse kohta pisike täke) on veel 55-200. Välku pole üldse.


Pm ma olen tagasi algusest, ehk siis alustame nullist. Aga tõsi ta on, et tahaks midgai uhkemat :)
ex-ex-enn

Re: Millist uut peegelkaamerat soovitate? Hetkel Nikon D60

Postitus Postitas ex-ex-enn »

alusta koolitusest.
Kasutaja avatar
Lauri Veerde
Postitusi: 206
Liitunud: 22 Apr 2008 10:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Millist uut peegelkaamerat soovitate? Hetkel Nikon D60

Postitus Postitas Lauri Veerde »

Fotokoolitus on väärt igatahes. Alusta näiteks Fotograafia algkursusest:
http://www.fotokursus.ee/minu-kursused- ... -juhtimine" onclick="window.open(this.href);return false;

Ütlete, et 18-55 mm objektiiviga pildistades jääb iga kord samasse kohta pisike täke...
Viga ei pruugi olla üldse objektiivis. Ehk on sensor toimune ja vajaks puhastamist? Kui võimalik, vii kaamera koos selle objektiiviga Photopointi kauplusesse - seal vaadatakse see kohe üle.
Viimati muutis Lauri Veerde, 16 Jaan 2013 15:33, muudetud 2 korda kokku.
I would never die for my beliefs because I might be wrong.
- Bertnard Russell
Olivia
Postitusi: 14
Liitunud: 16 Jaan 2013 14:27

Re: Millist uut peegelkaamerat soovitate? Hetkel Nikon D60

Postitus Postitas Olivia »

Lauri Veerde kirjutas:Fotokoolitus on väärt igatahes. Alusta näiteks Fotograafia algkursusest:
http://www.fotokursus.ee/minu-kursused- ... -juhtimine" onclick="window.open(this.href);return false;

Ütlete, et 18-55 mm objektiiviga pildistades jääb iga kord samasse kohta pisike täke...
Viga ei pruugi olla üldse objektiivis. Ehk on sensor toimune ja vajaks puhastamist?

Tänud koolituse soovituse eest.

Ma kardan, et asi on siiski objektiivis kuna teise objektiiviga täket ei ole.. :?
Kasutaja avatar
Lauri Veerde
Postitusi: 206
Liitunud: 22 Apr 2008 10:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Millist uut peegelkaamerat soovitate? Hetkel Nikon D60

Postitus Postitas Lauri Veerde »

Soovitan sellist stuudiokomplekti, mida saab vajadusel lihtsalt ja kiiresti kokku pakkida ja endaga kaasa võtta. Olen kasutanud sellist aastaid ja teeb oma tööd väga hästi:
http://www.photopoint.ee/et/toode/29645" onclick="window.open(this.href);return false; ... -set-20842

Kaameraid on keeruline soovitada, kui ei ole hinnavahemikku. Canon 650D/Nikon D5200/Pentax K30 näiteks? Siit kõrgemale on minu arvates mõtet ainult täiskaadersensoriga kaamera poole vaadata. ehk siis Canon EOS 6D/Nikon 600D.
I would never die for my beliefs because I might be wrong.
- Bertnard Russell
ex-ex-enn

Re: Millist uut peegelkaamerat soovitate? Hetkel Nikon D60

Postitus Postitas ex-ex-enn »

ma oleks ettevaatlik fotokursus.ee soovitades, sealt tuleb vahest väga kummalisi õpetusi.

nikoni korraldatult peaks täna algama algajakoolitus, kus parimad kohalikud tegijad jagavad õpetusi, ka stuudiovallast. kas sina kohti on, lubada küll ei julge.
Olivia
Postitusi: 14
Liitunud: 16 Jaan 2013 14:27

Re: Millist uut peegelkaamerat soovitate? Hetkel Nikon D60

Postitus Postitas Olivia »

Ma elan Saaremaal, ei tea kas siin ka vahel mõni asjalikum koolitus toimub?

Samas hea koolituse korral ehk saab isegi teise Eesti otsa sõita.
Olivia
Postitusi: 14
Liitunud: 16 Jaan 2013 14:27

Re: Millist uut peegelkaamerat soovitate? Hetkel Nikon D60

Postitus Postitas Olivia »

[quote="Lauri Veerde"]Soovitan sellist stuudiokomplekti, mida saab vajadusel lihtsalt ja kiiresti kokku pakkida ja endaga kaasa võtta. Olen kasutanud sellist aastaid ja teeb oma tööd väga hästi:
http://www.photopoint.ee/et/toode/29645" onclick="window.open(this.href);return false; ... -set-20842



Kahjuks ei saa linki avada
Kasutaja avatar
Lauri Veerde
Postitusi: 206
Liitunud: 22 Apr 2008 10:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Millist uut peegelkaamerat soovitate? Hetkel Nikon D60

Postitus Postitas Lauri Veerde »

Vabandust... Siin uuesti:
http://www.photopoint.ee/et/toode/29645 ... -set-20842" onclick="window.open(this.href);return false;
I would never die for my beliefs because I might be wrong.
- Bertnard Russell
ex-ex-enn

Re: Millist uut peegelkaamerat soovitate? Hetkel Nikon D60

Postitus Postitas ex-ex-enn »

saaremaaga on muidugi keerulisem, aga ehk toimub sealgi midagi.
Kasutaja avatar
Lauri Veerde
Postitusi: 206
Liitunud: 22 Apr 2008 10:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Millist uut peegelkaamerat soovitate? Hetkel Nikon D60

Postitus Postitas Lauri Veerde »

Saaremaal on ju http://www.fotokursus.ee/kursused" onclick="window.open(this.href);return false; ideaalne.
Veebipõhised kursused ja kusagile minema ei pea ;)
I would never die for my beliefs because I might be wrong.
- Bertnard Russell
ex-ex-enn

Re: Millist uut peegelkaamerat soovitate? Hetkel Nikon D60

Postitus Postitas ex-ex-enn »

stuudio Akriibia korraldab 21. veebruaril saaremaal koolituse, aga ma pole muidugi nende tasemega kursuis. läbi viib Lembit Michelson.

http://foto.akriibia.ee/fotokoolitus-4/" onclick="window.open(this.href);return false;
Sulev12345

Re: Millist uut peegelkaamerat soovitate? Hetkel Nikon D60

Postitus Postitas Sulev12345 »

Kallimast kaamerast üksi on vähe, korralik objektiiv on paremate fotode saamiseks parem investeering, kui kallim kere.
Pro obje vs pro kere
Kui raha palju, siis võib ju osta ka uue kalli kere koos korralike objektiividega korraga. Muidu võib aga otstarbekam olla vana kaamera füüsiline ressurss ära kasutada ja soetada jupphaaval häid torusid juurde, vastavalt oma võimalustele ja huvidele. Nagunii on iga uus kaamerpõlvkond tehniliselt võimekam, kuid kõigi läbi proovimine läheb ikka väga kalliks.
Olivia
Postitusi: 14
Liitunud: 16 Jaan 2013 14:27

Re: Millist uut peegelkaamerat soovitate? Hetkel Nikon D60

Postitus Postitas Olivia »

Tänan vastuste eest ! :)


Vb peangi pigem objektiivile rõhku panema mitte kerele.

Aga milline see objektiiv olema peaks mis liikumise ilusti selgelt pildile jätab? :roll:
Külaline

Re: Millist uut peegelkaamerat soovitate? Hetkel Nikon D60

Postitus Postitas Külaline »

Välklamp on see, mis liikurid pildile naelutab, suur välklamp.
Külaline

Re: Millist uut peegelkaamerat soovitate? Hetkel Nikon D60

Postitus Postitas Külaline »

Lauri, millist välku soovitad....?
ex-ex-enn

Re: Millist uut peegelkaamerat soovitate? Hetkel Nikon D60

Postitus Postitas ex-ex-enn »

sõltub, kui kaugel see liikumine toimub. 70-200/2,8 oleks lollikindel valik, aga kui see liiast tundub, siis miski valgem portree- või makroobjektiiv on isegi parem, kuigi ei saa nii suvalistes piirides asetseda pildistatavast.

http://fotoluks.ee/?op=body&id=787&cid=6350&cgid=" onclick="window.open(this.href);return false; olen canoni ees kasutanud, väga hea terav objektiiv. pole küll HSM mootoriga, aga siiski on autofookus kiire.
ex-ex-enn

Re: Millist uut peegelkaamerat soovitate? Hetkel Nikon D60

Postitus Postitas ex-ex-enn »

... et keegi ei süüdistaks kallutatuses, siis tamron 70-300/4-5,6 olen ka kasutanud. ei soovita, jube aeglane ja mitte eriti terav.
Külaline

Re: Millist uut peegelkaamerat soovitate? Hetkel Nikon D60

Postitus Postitas Külaline »

"Sihtgrupp oleks ilmselt inimesed, eelkõige lapsed. Seega kiire ja pidev liikumine. "
Enn, perepiltidest on jutt, inimesed häbenevad seda välja öelda. Makro ja tele on ilmselt liig.

Sul on olemas oma oskuste kohta kõik objektiivid olemas. Puudu on välk. Tahad stuudiot (tuletaevasappi misseeveelon), siis mitu välku. Sinu pildid lähevad kohe paremaks kui aru saad, mis vaja teha, e koolitus. Rohkem pole vaja midagi kokku osta.
ex-ex-enn

Re: Millist uut peegelkaamerat soovitate? Hetkel Nikon D60

Postitus Postitas ex-ex-enn »

koolituse teema meil käis juba läbi, Oliviale sobivalt lähedal tuleb 21. veebruaril Lembit Michelsoni koolitus.
Olivia
Postitusi: 14
Liitunud: 16 Jaan 2013 14:27

Re: Millist uut peegelkaamerat soovitate? Hetkel Nikon D60

Postitus Postitas Olivia »

Külaline kirjutas:"Sihtgrupp oleks ilmselt inimesed, eelkõige lapsed. Seega kiire ja pidev liikumine. "
Enn, perepiltidest on jutt, inimesed häbenevad seda välja öelda. Makro ja tele on ilmselt liig.

Sul on olemas oma oskuste kohta kõik objektiivid olemas. Puudu on välk. Tahad stuudiot (tuletaevasappi misseeveelon), siis mitu välku. Sinu pildid lähevad kohe paremaks kui aru saad, mis vaja teha, e koolitus. Rohkem pole vaja midagi kokku osta.


Loodame siis, et sul on õigus :)
Olivia
Postitusi: 14
Liitunud: 16 Jaan 2013 14:27

Re: Millist uut peegelkaamerat soovitate? Hetkel Nikon D60

Postitus Postitas Olivia »

ex-ex-enn kirjutas:koolituse teema meil käis juba läbi, Oliviale sobivalt lähedal tuleb 21. veebruaril Lembit Michelsoni koolitus.

Just-just kuigi tuli välja, et see koolituse kuupäev ja toimumine on lahtine veel, aga muidu saan kokku nendega ja siis nad vaatavad mis minuga teha annab ;)
E

Re: Millist uut peegelkaamerat soovitate? Hetkel Nikon D60

Postitus Postitas E »

äkki leiad eBayst stuudiostuffi? ise olen statiive ja muid asju vaadanud, tundub sümpaatne kaup olevat, aga ei tea, kas ka turvaline ja kindel,
Vasta