objektiivi otsingul

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Vasta
külaline

objektiivi otsingul

Postitus Postitas külaline »

Tere,
Paluks abi objektiivi valikul. Esialgu olen välja valinud sigma 120-400mm f4,5-5.6, kuid mõned teadjamad on selle maha laitnud, öeldes, et tegemist ei ole hea valikuga. Siit küsimus, et kas Sigma 70-200 f2,8 ja 2X konverter oleks sobilikum lahendus? Tegemist nikon kaamera ja harrastajaga. Kui kellelgi on mõistliku hinnaga muid soovitusi, siis kuulan huviga.
Fili

Re: objektiivi otsingul

Postitus Postitas Fili »

Mul on olnud sigma 120-400 objektiiv ja sellega saab pilte teha küll. Küsimus on pigem sinu nõudmistes pildi kvaliteedi suhtes. Telekonverteriga variant pole halb antud olukorras, lisaks jääb sulle ka 70-200 mm 2,8 avaga objektiiv.
Ise läksin just selle variandi peale ja pole kahetsenud ( teine tootja ja kere aga põhimõtte sama)
ex-ex-enn

Re: objektiivi otsingul

Postitus Postitas ex-ex-enn »

mul on nimetatud 120-400 hetkel proovimiseks käes. optiline stabilisaator, kiire/vaikne teravustamismootor, hea fookuskauguste vahemik, kasutatav joonis ka lahtise avaga - mida veel tahta. jah, valgusjõudu võiks rohkem olla, aga siis oleks muidugi ka hinnaklass teine. julgen küll soovitada.
indrme
Postitusi: 186
Liitunud: 03 Juun 2010 22:29
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: objektiivi otsingul

Postitus Postitas indrme »

Sellise hinnaga nagu siinsamas müügifoorumis m-sigma-120-400mm-f4-5-5-6-dg-apo-os-hs ... t8951.html seda pakutakse, võiks selle 120-400 kasvõi prooviks osta. Ise müüsin ta kunagi maha, sest nii suure ja raske objektiiviga ma ei harjunudki ära. See, et ta ka pikeneb 120-lt milimeetrilt 400-le suumides (lausa monstrumimõõtmeliseks), oli minu silmis samuti miinus. Pildikvaliteedile polnud hinnaklassi arvestades küll midagi ette heita. Kindlasti annavad ka pildistaja oskused oma osa pildi kvaliteeti.

Uus Sigma 70-200 on mul praegu ning 1,4 konverteriga on pilt väga hea. Mind ennastki huvitaks, kas 2x konverteriga on pilt veel samuti hea. Internetis olen kasutajate arvamusi leidnud nii- ja naasuguseid (nt http://www.amazon.com/Sigma-Teleconvert ... ewpoints=1

Kui Sigma 70-200 osta, siis on vähemalt kindel, et üks väga hea objektiiv on olemas - olgu ta siis 2x konverteriga milline iganes. Varem oli selle objektiivi hind ca 1600 €, nüüd on vähem kui 1200 €.
Vasta