Soovin objektiivi ostul abi !!

Canoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
nescafe15
Postitusi: 3
Liitunud: 23 Jaan 2012 21:42

Soovin objektiivi ostul abi !!

Postitus Postitas nescafe15 »

Milline valida kas canon 50 mm f1.8 või f1.4?
Külaline

Re: Soovin objektiivi ostul abi !!

Postitus Postitas Külaline »

Valgusjõu vahe on tühine. Teravuse vahe ka. Oluline on see mis nende ümber on. Tahad plastiliini või rauda.
Külaline

Re: Soovin objektiivi ostul abi !!

Postitus Postitas Külaline »

Ja kiirus on ka 1.4 puhul väga suureks plussiks.
Flyboy
Postitusi: 49
Liitunud: 05 Sept 2012 09:40

Re: Soovin objektiivi ostul abi !!

Postitus Postitas Flyboy »

Mul oli EF 50mm F1.4 kunagi esimene objektiiv poolkaader digipeglile ja siiani arvan, et tegu on vaieldamatult parima ostuga kahe L-seeria zoomi ja "kolmanda tootja" kalasilma kõrval. Valgusjõulised fiksid ruulivad!

Mõni pildistab eluaeg EF 1.8-ga ja ei kurda aga sel juhul olgu see obje seal kaamera ees ka alati ja igavest, et plastikbajonett ära ei kuluks.
ex-ex-enn

Re: Soovin objektiivi ostul abi !!

Postitus Postitas ex-ex-enn »

suht mõistlik on 50/1,8 osta. valge fiks kulub vahest ära ikka, aga fookuskaugus on selline liiga iseloomutu. poolkaadri ees asendab tinglikult portreetoru, aga täiskaadriga on suht kasutu.

ma tegin vea, et ostsin 50/1,4 - muidu hea toru, aga ressurssi reaalselt ära ei kasuta. tegelikult üheks ja ainsaks toruks sobib 35mm (24mm poolkaadril). ma olen mõlemit varianti kasutanud, võin ainult kiita.
Flyboy
Postitusi: 49
Liitunud: 05 Sept 2012 09:40

Re: Soovin objektiivi ostul abi !!

Postitus Postitas Flyboy »

Minul sai kaalukeeleks bukee , mis 1.4-l on märksa ümaram. Ses suhtes nõustun targemate ja kogemustega tegelaste kommentaare lugedes, et nõelteravus tuleb mõlemal kuskil ava 2.8 juures kätte, kuigi olen ka 2.0 ava kasutanud ja ei nurise.

Poolkaadri ees on 50mm küll hea portree jaoks (=80mm). Pikemad on üldjuhul märksa kallimad ja vähemalt harrastajale tundub harjumatu portree jaoks taganeda kaugustesse, kus pildistatavaga suhtlemiseks peab häält kõrgendama. Lisaks tuleb paljudes ruumides sein ette. ;)

Hinnavahe 1.4 ja 1.8 vahel on kolmekordne, samas summad väga väiksed võrrelduna paljude teiste torudega. Nii et parim nõu on minna poodi ja oma käega mõlemat katsuda ja proovida.
nescafe15
Postitusi: 3
Liitunud: 23 Jaan 2012 21:42

Re: Soovin objektiivi ostul abi !!

Postitus Postitas nescafe15 »

Aitähh kõigile, kes huvi tundsid.

Otsustasin siiski f1,4 kasuks, kuna see tundub kvaliteetsem .
Ja see soodsam variant minujaoks kui need kallimad ja muidugi ka paremad objed.
Vasta