Digipeegli ost (K10d, K200d, K20d)

Pentaxi tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
nek

Digipeegli ost (K10d, K200d, K20d)

Postitus Postitas nek »

Tere ässad,

Kuna kõik siin peaks olema jubetargad sõna otseses mõttes, siis ehk oskate ka mulle nõu anda.... :)
Olen foorumites tuhlanud nädalaid, leidnud endale huvipakkuvad isendid, millega olen juba ka poes tutvumas käinud ja käega katsunud, pilti teinud jne. Olen välja otsinud ka eesti e-poodidest kõikse odavamad ja huvipakkuvamad komplektid, teinud neist exelisse väikse listi, sorteerinud ja kommentaarid juurde kirjutanud. Hinndad ja müüjad taga, ehk leiab mõni teinegi digipeegli otsija endale siit midagi huvipakkuvat.


Tabel lisatud erinevate faililaiendite alla vaatamiseks:
digipeegli tabel jpg`s
digipeegli tabel pdf`is


Taustainfoks veel niipalju, et soovin kasutada aparaati puhtalt eralõbuks, Heasmõttes fotomanjakk ei ole, pilte ei tuuni jne. Soov osta lihtsalt korralik digipeegel, millega saan tabada õhust oma metsas jooksvaid koeri ja teinekord mõnel üritusel omatarbeks pilte teha... Hetkel oman 8-megapikslist digikompakti, mille reageerimisaeg ja pildi kvaliteet on alla igasugust arvestust - nii mõnigi lemmikloomaga seotud ÜLIM moment on läinud aiataha, kuna olemasolev digikas reageerib soovidele maruaeglaselt ja sisseehitatud 3xoptiline zoom teeb seda kasutades pildi ülimalt uduseks.

Loodan, et saite minu murest aru ja oskate anda asjalikku nõu...

Ettetänades ja vastust oodates!
tom

Re: Digipeegli ost (K10d, K200d, K20d)

Postitus Postitas tom »

Kõigil kaasasolevatel objedel, meie oludes, jääb valgustundlikust väheks. Pildi saab kätte küll, aga detailikaoga. Hea valgusega on kõik ok.Ise ostsin K200d koos 300mm. toruga. Tegelikult sai määravaks akupatareide kasutusvõimalus ,tolmu ja niiskuskindlus. Patareisid müüakse ka aastate pärast ja looduses olles ei pea uduvihma pärast kaamerat kotti peitma. Kui ei viitsi objesi vahetada võib osta ka 18-250mm toruga, jääd natuke suumist ilma. Sisese välguga on kõigil lood kehvad. Käevärina stabil. on ka hea asi. Ise olen õige pildi alles arvutis kätte saanud arvan et algse tuunimise peab ikkagi tegema.
namstoop
Postitusi: 75
Liitunud: 14 Okt 2008 08:57
Kontakt:

Re: Digipeegli ost (K10d, K200d, K20d)

Postitus Postitas namstoop »

tom kirjutas: Kui ei viitsi objesi vahetada võib osta ka 18-250mm toruga, jääd natuke suumist ilma.

:shock:

et mismõttes nagu? 18-250 väga palju rohkem suumi pole nagu võimalik ette ostagi. 14x on ikka väga suum juba peegelkaamera jaoks. :roll:

Aga hämaras metsaaluses koerte pildistamiseks peaks ehk hoopis mõne veidi valgusjõulisema objektiivi hankima.
tom

Re: Digipeegli ost (K10d, K200d, K20d)

Postitus Postitas tom »

Vabandust, mitte suumist vaid fookuskaugusest
Kasutaja avatar
silver
Postitusi: 502
Liitunud: 22 Okt 2008 15:18
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Digipeegli ost (K10d, K200d, K20d)

Postitus Postitas silver »

tom kirjutas:Vabandust, mitte suumist vaid fookuskaugusest
mitte fookuskaugusest vaid fokaalvahemikust. Üks ikkagi 250mm otsaga obje; teine 300.

Ja kui teleotsa kasutad siis omab tähtsust.

Teisalt uduvihmaga looduses siis ei ole eriti midagi peale hakata nende odavate teledega. Kas siis sigma või pentaxi 70-300 mille 300mm ava on 5,6. Eks tamroni 70200 f2,8 on hea, samas kallis (hin ca 13k) või pentaxi 200 f2,8 ED IF & 300 f4 ED IF SDM. Viimaste hinnad jällegi jäävad väga kõrgeks (rohkem kui kaamera kere ise).
photopoint.ee - tööpäeviti kirjutan seal tooteandmeid
blog.photopoint.ee - õhtuti ja nädalavahetuseti toodan kvaliteetkirjandust!
digitest.ee - kui aega üle jääb, siis vaatame ka tooteid lähemalt üle!
Kasutaja avatar
anton
Postitusi: 498
Liitunud: 24 Nov 2008 18:28
Kontakt:

Re: Digipeegli ost (K10d, K200d, K20d)

Postitus Postitas anton »

pentaxi objedest räägiks nii palju et listis figureerib väga palju pentax 50-200, ja ühes kohas ilmub välja ka 55-300. sooviks öelda, et 55-300 on sedasorti kitsa avaga telesuumidest ehk üks paremaid pildikvaliteedi möttes (kui nikkori 70-300 välja arvata, aga see maksab juba 10 000.-) ja tunduvalt parem kui 50-200. kui viitsid objesid vahetada (mis pildikvaliteedi möttes on parem lahendus, kiiruse mugavuse ja ergonoomika vallas aga kehvem) siis soovitaksin k200+18-55+55-300 promoboxi
popp on see, milleks sa muutud, kui sa ei tea, kes sa oled
qwerty
Postitusi: 6
Liitunud: 20 Dets 2008 15:54

Re: Digipeegli ost (K10d, K200d, K20d)

Postitus Postitas qwerty »

võrdle avasi 50-200 ja 55-300 objektiivil 200mm peal, 300ne on valgem :) saad ka valgema objektiivi samas vahemikus :D
Vasta