Vintage-efektiga fotoaparaadid?

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Vasta
Kaisakene

Vintage-efektiga fotoaparaadid?

Postitus Postitas Kaisakene »

Tere!

Kuna ma pole väga kursis fotomaailmaga, siis tahtsin uurida, et kas valmistatakse ka selliseid fotoaparaate, millele jääb kohe vintage-efekt? Tean, et seda efekti saab piltidele internetis lisada, aga kas leidub ka kohe selline fotokas, mis teeb kõik pildid kohe selliseks?
Kindlasti teevad vanaaegsed fotokad selliseid pilte, ma arvan, aga just huvitaks see, et oleks võimalik ka 21.sajandilikult pildid kohe fotoaparaadist juhtme abil arvutisse laadida :)

Loodan, et mu küsimus ei olnud väga tobe.

Ette tänades, Kaisa ;)
Ands
Postitusi: 207
Liitunud: 24 Okt 2008 18:14

Re: Vintage-efektiga fotoaparaadid?

Postitus Postitas Ands »

1. saab seda teha ilmselt suurema osaga fototöötlusprogrammidega, ei pea netti laadimagi

2.paljudel seebikatel (ja ehk ka mõnedel lihtsamatel peeglitel) on selline võimalus olemas
Külaline

Re: Vintage-efektiga fotoaparaadid?

Postitus Postitas Külaline »

Ands kirjutas:1. saab seda teha ilmselt suurema osaga fototöötlusprogrammidega, ei pea netti laadimagi

2.paljudel seebikatel (ja ehk ka mõnedel lihtsamatel peeglitel) on selline võimalus olemas

Te vist ei saanud minu küsimusest päris hästi aru...
Külaline

Re: Vintage-efektiga fotoaparaadid?

Postitus Postitas Külaline »

<<
Loodan, et mu küsimus ei olnud väga tobe.

Oli ikka küll, lausa loll küsimus oli.
Ands
Postitusi: 207
Liitunud: 24 Okt 2008 18:14

Re: Vintage-efektiga fotoaparaadid?

Postitus Postitas Ands »

Kaisakene kirjutas:Kas valmistatakse ka selliseid fotoaparaate, millele jääb kohe vintage-efekt?
Jah, valmistatakse.

Kas nüüd sai paremini vastatud?
Kaisakene

Re: Vintage-efektiga fotoaparaadid?

Postitus Postitas Kaisakene »

Ands kirjutas:
Kaisakene kirjutas:Kas valmistatakse ka selliseid fotoaparaate, millele jääb kohe vintage-efekt?
Jah, valmistatakse.

Kas nüüd sai paremini vastatud?
Issand, miks te siin kõik nii ülbed olete... ma küsisin lihtsalt, et kas selliseid fotokaid tehakse ja lootsin otsest abi, nt konkreetsete mudelite näiteid, ja mulle nähvatakse niimoodi... olen väga negatiivselt üllatunud. Kohutav!
ex-ex-enn

Re: Vintage-efektiga fotoaparaadid?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

Leical on selline digikaamera, mis ainult mustvalgeid pilte (=vinaaž) teeb.

http://fotoluks.ee/?op=body&id=318&cid=8098&cgid=" onclick="window.open(this.href);return false;
indrme
Postitusi: 186
Liitunud: 03 Juun 2010 22:29
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Vintage-efektiga fotoaparaadid?

Postitus Postitas indrme »

Asi läks inetuks pärast postitust Külaline 03 Märts 2013 02:05. ("Te vist ei saanud minu küsimusest päris hästi aru..."). Loogiline oli arvata, et postitajaks oli teemaalgajata Kaisakene, kuid see võis ju olla ka mõni provokaator. Toon oli igatahes dotseeriv, kuid järjekindlalt dotseeriv olles tulnuks seda küsimust nüüd üksiasjalikult uuesti selgitada. Mida paremat võikski esmase küsimuse peale vastata, kui Ands 02 Märts 2013 22:29 seda juba tegi. Aga kui selle peale kirjutab keegi "Te vist ei saanud minu küsimusest päris hästi aru...", siis võib loomulikult "ärapanemiseks" minna.
Külaline

Re: Vintage-efektiga fotoaparaadid?

Postitus Postitas Külaline »

Kui on ikka olematu lastetuba siis tuleks ümber õppida. teisele einiemsele ei ole ilus havast öelda. eks saad sellest aru hiljem kui sind ennast maailm kollitab ja ise pead ennast parimaks iniemseks maamunal, et kui tesied sinuga halvasti käituvad, siis see on lubamatu eks. :D
Sulev12345

Re: Vintage-efektiga fotoaparaadid?

Postitus Postitas Sulev12345 »

Eks see küsimus tahaks saada küsija poolt täpsustamist küll. Mõni peab ka lihtsalt seepia efekti kasutamist vintage fotoks. Küsija võiks näidata mõnd pilti, kus on tema soovitud efekti kasutatud.
Digikatel, eriti kompaktidel ja hübriididel, on enamasti mingi ports efektifiltreid sees küll, mille kasutamisel pilt kohe selle efektiga kaamerast tulebki. Mustvalge ja seepia on ikka paljudel kaameratel olemas. Paljudel kaameratel saab pildiseadeid kasutaja poolt ise reguleerida nii, et tulemus rohkem vanaaegsele pildile vastaks. Kaamera objektiivi ette saab samuti keerata erinevaid filtreid, kuigi digiajal panustatakse rohkem järeltöötluse avaramatele võimalustele kui kohe kaamerast soovitud efektiga pildi kätte saamisele.
Luik
Postitusi: 306
Liitunud: 14 Aug 2009 11:31

Re: Vintage-efektiga fotoaparaadid?

Postitus Postitas Luik »

Kahtlemata on küsimus ebatäpne: "...kas valmistatakse ka selliseid fotoaparaate, millele jääb kohe vintage-efekt?" Kas pildile või peab fotokas olema selline?
ex-ex-enn

Re: Vintage-efektiga fotoaparaadid?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

minuarvates te ei oska lugeda. kirjutamisoskus tundub küll omandatud olevat.

küsijat huvitas kaamera, millest ta kohe vintaaž-pildid kätte saab ilma menüüdes sobramata, arvutis töötlemata või mõnda internetiteenust kasutamata. seega on tegu ilmselt jõukama fotohuvilisega keda ei huvita ja kes tahab kõiku nüüd ja kohe.

antud tingimustele vastab tõesti täpselt üks kaamera (Leica M Monochrome). viite selle soetamiseks ma andsin, juurde tuleb vaadata ka sobivad vintaaž-objektiivid saab juurde sealtsamast poest http://fotoluks.ee/?op=body&id=710" onclick="window.open(this.href);return false; küll tuleb mõningaid eriti magusaid objektiive veidi oodata, meister paneb signeeritud toote kokku tellimuse saamisel.
Luik
Postitusi: 306
Liitunud: 14 Aug 2009 11:31

Re: Vintage-efektiga fotoaparaadid?

Postitus Postitas Luik »

Muidugi sain ka sellest nii aru, kuid küsimus on ikkagi vigane.
uss333
Postitusi: 42
Liitunud: 14 Aug 2009 23:18

Re: Vintage-efektiga fotoaparaadid?

Postitus Postitas uss333 »

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/ ... d-are.html" onclick="window.open(this.href);return false;
täitsa olemas.....
VahurP
Postitusi: 18
Liitunud: 12 Apr 2013 22:51

Re: Vintage-efektiga fotoaparaadid?

Postitus Postitas VahurP »

Minu müüdaval digikal on väga palju efekti võimalusi
http://www.saartehaal.ee/sh-erakuulutus ... i/?id=5319
Vasta