Miinus kraadidega pildistamine

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Vasta
?

Miinus kraadidega pildistamine

Postitus Postitas ? »

Kas on mingi külma piir, mida fotokad enam ei talu või sõltub see tootjast? Ning kuidas kuivatada objektiivi kui olen väljast tuppa tulnud ja tekib kondentsvesi? (Siiani olen lasknud loomulikult kuivada, kuid hiljem jäävad kuivanud piiskade laigud objele. Panin tähele, et autos, kui töötas soojendus, kuivas päris ilusti ja jäi puhtaks. Tahaks teada, kuidas oleks õige kuivatada/puhastada objet kondentsveest?)

Tänud vastajatele ;)
Kasutaja avatar
Ardo-Jako
Postitusi: 551
Liitunud: 14 Apr 2008 19:09
Asukoht: Tallinn

Re: Miinus kraadidega pildistamine

Postitus Postitas Ardo-Jako »

Külma piir üldiselt oleneb jah kaamera mudelist. Piiriks peaks reeglina olema -10. Aga kalimad kaamerad, mis on näiteks tihenditega panevad ka külmale paremini vastu, kuna nende sisse ei kogune niiskust, mis külmaga paha teeks.
Kui jäävad laigud, siis selle vastu aitab ikka puhastuslapp. Ise kasutan Lenspeni. See puhastab tõeliselt hästi.
Fiat Lux
Pentax K-5 + Pentax FA* 77/1,8
namstoop
Postitusi: 75
Liitunud: 14 Okt 2008 08:57
Kontakt:

Re: Miinus kraadidega pildistamine

Postitus Postitas namstoop »

Üldiselt väljast tuppa tulles ei maksaks siiski kogu kola mauhti sooja (ja reeglina ka niiskema) õhu kätte visata, vaid jätta väike kohanemisaeg. Sest elektroonikale kogunev kondensvesi eriti vahva asi ei pruugi olla... Üheks trikiks on enne tuppa toomist tehnik pakkimine näiteks kilekotti, siis toimub kondensatsioon kilekoti pinnale mitte kaamerale. Aga üldiselt piisab ka sellest, kui fotokott kinni jätta, siis toimub kohanemine järkjärgult. Kui muidugi päris sauna ei roni pärast õues pildistamist.


Aga miinust kannatavad kaamerad reeglina üsna hästi, vast kõige kriitilisem koht on akud ja vahel ka mälukaardid, oleneb mudelist.
Kasutaja avatar
anton
Postitusi: 498
Liitunud: 24 Nov 2008 18:28
Kontakt:

Re: Miinus kraadidega pildistamine

Postitus Postitas anton »

kui on näha et külmast sisse minnes ikkagi tekib kondenseerumist, soovitaks aku välja vötta, ja mitte mingil juhul kaamerat sisse lülitada ja kasutada kui kaamera pole just ilmastikukindel. seda seetöttu et vihm ründab kaamerat ainult väljast, aga kondenseerumine leiab probleemideta aset ka kaamera sügavamates soppides. kindlasti ei tohiks kaamerat puhuri ees "sulatada". külmataluvus olenab jah kaamerast, endal küll kogemusi pole kaameratega, aga räägitakse, et mingist hetkest vöivad LCD ekraanid löhki külmuda. kui on näha et ta pilti ikka väga vaevaliselt ja aeglaselt muudab, oleks aeg kaamera kotti panna. sigma objektiividel oli vanasti komme külma käes suumiröngas kinni paisutada, ühe 75-300 objektiivil olen ise suumirönga puksidest välja keeranud.
popp on see, milleks sa muutud, kui sa ei tea, kes sa oled
ma ka

Re: Miinus kraadidega pildistamine

Postitus Postitas ma ka »

Ardo-Jako kirjutas:Külma piir üldiselt oleneb jah kaamera mudelist. Piiriks peaks reeglina olema -10. Aga kalimad kaamerad, mis on näiteks tihenditega panevad ka külmale paremini vastu, kuna nende sisse ei kogune niiskust, mis külmaga paha teeks.
Kui jäävad laigud, siis selle vastu aitab ikka puhastuslapp. Ise kasutan Lenspeni. See puhastab tõeliselt hästi.

Ma ostsin ka selle lenspen´i, aga küssa: kas see sametine ots peabki veits selline must (veidi määrduv) olema??
Kasutaja avatar
Ardo-Jako
Postitusi: 551
Liitunud: 14 Apr 2008 19:09
Asukoht: Tallinn

Re: Miinus kraadidega pildistamine

Postitus Postitas Ardo-Jako »

Jah, peab. Ega ta ei olegi mõelud käega katsumiseks. Kui sa objektiivi phastad, siis seda musta sinna ei jää.
Fiat Lux
Pentax K-5 + Pentax FA* 77/1,8
m

Re: Miinus kraadidega pildistamine

Postitus Postitas m »

Ardo-Jako kirjutas:Jah, peab. Ega ta ei olegi mõelud käega katsumiseks. Kui sa objektiivi phastad, siis seda musta sinna ei jää.
einoh, ega ma käega tahagi katsuda :D lihtsalt läks vastu sõrme ja jäi triip järele ;)
Kasutaja avatar
monty11
Postitusi: 326
Liitunud: 16 Apr 2008 11:14
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

Re: Miinus kraadidega pildistamine

Postitus Postitas monty11 »

Nii, sai just Kuusamost kodumaale potsatatud ja julgen ka sõna sekka öelda.
Minu Nikon D40x (suht odava otsa kaamera) ja retkel osalenute erinevad peeglid pidasid väga edukalt vastu ka -20 kraadises külmas.
Minul rippus kaamera enamuse ajast kaelas ja ei tekkinud probleemi ka akuga. Mitme tunnise müttamise ja pildistamise järel täheldasin, et ekraan hakkas veidi aeglaseks jääma, kuid pilti eest ei visanud.
Külmast tuppa minnes jäid muidugi kaamerad päris mitmeks tunniks fotokotti aeglaselt soojenema.
Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein
vahur.krouverk
Postitusi: 73
Liitunud: 22 Apr 2008 21:31

Re: Miinus kraadidega pildistamine

Postitus Postitas vahur.krouverk »

DPreview foorumisse postitas üks inimene, kes külma koha peal istub, oma masinkatsete tulemused:
http://forums.dpreview.com/forums/readf ... d=30661032
Sealt kokkuvõtvalt võiks välja lugeda, et kuni -30 on Nikoni kaamerad üldiselt töövõimelised, alla selle hakkab probleeme tekkima. Kaua külmas olles annab ka aku otsad, kuid mõnetunnise väljasolekuga ei tohiks praeguste liitiumakude puhul probleemi olla.
Ise olen kuni -18 juures pildistanud ilma probleemideta. Kuni -10 olen terve päeva väljas olnud ning akuga pole probleeme olnud.
Kasutaja avatar
anton
Postitusi: 498
Liitunud: 24 Nov 2008 18:28
Kontakt:

Re: Miinus kraadidega pildistamine

Postitus Postitas anton »

sai nikon d700 ja tamron 28-70 testitud tallinna ööes -14 kraadiga, ja alariietuse töttu andsin ise enne alla kui kaamera. 30 sek säriaeg tundus kaamera körval hambaid plagistades ikka palju pikem, kui soojal suveööl :P
popp on see, milleks sa muutud, kui sa ei tea, kes sa oled
Vasta