Millist kompaktkaamerat valida?

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Vasta
Heidixy
Postitusi: 4
Liitunud: 18 Apr 2014 21:31

Millist kompaktkaamerat valida?

Postitus Postitas Heidixy »

Tahaks omale uue fotokaamera soetada, aga silme eest läheb kirjuks:)
Siiani olen läbi ajanud tavalise odava seebikarbiga. Sünnipäevad ja muud sündmused on ju kenasti pildile saadud. Aga kuna ma pildistan väga palju loodust, siis jääb sellest väheks. Lähi- ja kaugvõtetega jään hätta. Tahaks näiteks lepatriinut lähedalt pildistada. Või siis harakat puu otsas... Praegu jäävad pildid lihtsalt udused.
Mitte ei oska valikut teha. Arvestanud olen kuni 200 euroga. Aitäh.
Kasutaja avatar
silver
Postitusi: 502
Liitunud: 22 Okt 2008 15:18
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Millist kompaktkaamerat valida?

Postitus Postitas silver »

Heidixy kirjutas:Tahaks omale uue fotokaamera soetada, aga silme eest läheb kirjuks:)
Siiani olen läbi ajanud tavalise odava seebikarbiga. Sünnipäevad ja muud sündmused on ju kenasti pildile saadud. Aga kuna ma pildistan väga palju loodust, siis jääb sellest väheks. Lähi- ja kaugvõtetega jään hätta. Tahaks näiteks lepatriinut lähedalt pildistada. Või siis harakat puu otsas... Praegu jäävad pildid lihtsalt udused.
Mitte ei oska valikut teha. Arvestanud olen kuni 200 euroga. Aitäh.
49 eurot üle eelarve, kuid teeb väga head pilti: http://blog.photopoint.ee/7-pohjust-mik ... ktkaamera/
photopoint.ee - tööpäeviti kirjutan seal tooteandmeid
blog.photopoint.ee - õhtuti ja nädalavahetuseti toodan kvaliteetkirjandust!
digitest.ee - kui aega üle jääb, siis vaatame ka tooteid lähemalt üle!
geka
Postitusi: 16
Liitunud: 19 Apr 2014 09:01

Re: Millist kompaktkaamerat valida?

Postitus Postitas geka »

Mina küll nii konkreetne ühe mudeli suhtes ei ole. Googeldades leiab sama hinnaklassi juures ka parema reitinguga kompakte. (naiteks Olympus XZ-2 v. Canon S110) Palju sõltub valiku tegemisel siiski eelistustest (kaal, kompaktsus, video võimekus, suumi ulatus, suurim ava, makro võimekus (XZ-2 10cm v. S110 1cm), ilmastikukindlus, aku pidavus, RAW olemasolu, HDR, panoraam, sarivõtte kiirus, af kiirus, LCD liigutamine jne.) Kõike korraga selle raha eest ei saa. Samas ei tasuks karta kasutatud kaamera ostu, saaks sama raha eest tunduvalt paremate näitajatega (oleneb siiski mis oluline) tüki. Viimasel ajal mitu Canon EOS 40D väga soodsa hinnaga müügis olnud.
Heidixy
Postitusi: 4
Liitunud: 18 Apr 2014 21:31

Re: Millist kompaktkaamerat valida?

Postitus Postitas Heidixy »

Videote tegemine mind ei huvita. Kõige rohkem teengi makrovõtteid, aga kaamerate tehnilised andmed ei ütle mulle kui blondiinile midagi:) Sellepärast küsingi nõu.
geka
Postitusi: 16
Liitunud: 19 Apr 2014 09:01

Re: Millist kompaktkaamerat valida?

Postitus Postitas geka »

No miskid numbrid ehk ikka midagi ütlevad (kaal, mõõdud) Loe Photopointi "karbist välja" ülevaateid, ja seda "Mis vahe on odaval ja kallil kompaktkaameral?" http://blog.photopoint.ee/point-tv-93-m ... tkaameral/ Guugelda erinevaid märksõnu, et selgust saada mida tahad ja mis võimalused selleks on. Mis on kvaliteetse ja "kvaliteetse" pildi vahe ja mis see maksab. Miks mõni kaamera maksab mõnikümmend kuni mõnisada euri aga mõni objektiiv (mitte tingimata suur ja pikk) maksab tuhandeid. Kui aga kõigele sellele aega raisata ei raatsi-viitsi siis osta suvaline 200€ ära, pilti teevad kõik. http://www.hinnavaatlus.ee/products/Fot ... &START=150
äpu
Postitusi: 42
Liitunud: 23 Jaan 2014 14:17

Re: Millist kompaktkaamerat valida?

Postitus Postitas äpu »

Ma toetan Silverit ja soovitaks ka sama oly mudelit - hind väga hea.
geka
Postitusi: 16
Liitunud: 19 Apr 2014 09:01

Re: Millist kompaktkaamerat valida?

Postitus Postitas geka »

Kas see "oly" soovitud lepatriinu ja harakaga pisut hätta ei jää?
Teravustamiskaugus
0,6/0,6 m - ∞ (lainurk/tele)
Teravustamiskaugus lähivõttel
10 cm (lainurk)
Objektiivi fokaalvahemik
28 - 112 mm
äpu
Postitusi: 42
Liitunud: 23 Jaan 2014 14:17

Re: Millist kompaktkaamerat valida?

Postitus Postitas äpu »

Sa ju tead, geka, et kompaktkaamerad jäävad igal juhul hätta. Samas ei tea me Heidixy hiilimis oskusi ja looduse tundmist. Need on palju tähtsaimad, kui fookuskaugused.
Heidixy
Postitusi: 4
Liitunud: 18 Apr 2014 21:31

Re: Millist kompaktkaamerat valida?

Postitus Postitas Heidixy »

Sorry, et nõu küsisin.
geka
Postitusi: 16
Liitunud: 19 Apr 2014 09:01

Re: Millist kompaktkaamerat valida?

Postitus Postitas geka »

Kas said abi? Kas guugeldasid ka ise midagi? Kas avasid mõne lingi mida siin soovitati?
#Siiani olen läbi ajanud tavalise odava seebikarbiga# 200€ ongi ju tavaline odavamapoolne seebikas, mis üldjuhul teeb väga "ilusaid" pilte kui seda piisavalt käsitseda osatakse.
Heidixy
Postitusi: 4
Liitunud: 18 Apr 2014 21:31

Re: Millist kompaktkaamerat valida?

Postitus Postitas Heidixy »

Jah, uurisin ikka. Silma jäi üks selline:
http://www.klick.ee/fotokaamerad/olympu ... -4652.html
Aga no minu praegune seebikarp on ikka tõeline seebikarp:) Canon powershot a 495.
geka
Postitusi: 16
Liitunud: 19 Apr 2014 09:01

Re: Millist kompaktkaamerat valida?

Postitus Postitas geka »

Millist hinda maksad, seda saad. Plussid: huvitav makrovõimalus, lainurk-tele (klick andmetel 25-600, dpreview andmetel 23-483mm), odav hind ja ongi vast kõik. Muud viled-võimalused nagu kõigil kaameratel. Miinused: vananenud mudel (sellest ka suur allahindlus), kehva resolutsiooniga ekraan, väike sensor (nagu selle hinna seebikatel ikka), kehva ava (seepärast klick andmetes polegi kirjas, dpreview andmetel 2,8-5,9.piltidelt vaadates 3,0-6,9), max ISO väike, lisavälgu pesa puudumine (vähestel on) Küll ta pilti ikka teeb ;)

PS äpu pakutu tunduvalt parem aga ... max fookuskaugus vaid 130, makro küll 1cm aga katsu sa lepatriinut 1cm kauguselt pildistada kui ta just surnud pole
äpu
Postitusi: 42
Liitunud: 23 Jaan 2014 14:17

Re: Millist kompaktkaamerat valida?

Postitus Postitas äpu »

Kui saab 1cm kauguselt, saab ka kaugemalt aga geko jutt õige - ära vaata mm ( käest 600 mm pilti ei tee).
geka
Postitusi: 16
Liitunud: 19 Apr 2014 09:01

Re: Millist kompaktkaamerat valida?

Postitus Postitas geka »

äpu kirjutas:Kui saab 1cm kauguselt, saab ka kaugemalt aga geko jutt õige - ära vaata mm ( käest 600 mm pilti ei tee).
kaugemalt saab muidugi aga siis ta jääb sinna nagu kirbu kaka, makroks vaja ikka makro obje. 600 mm käest pole väga võimatu (ilusa ilmaga säri 1/1000) Haraka pildistamiseks võiks ikka vähemalt 300mm võimalus olla, harakas nii erk lind, et vaevalt talle õnnestub 100mm objega mõne meetri peale hiilida, tuvisid õnnestub küll 100mm-ga pargipingil pildistada ;)
äpu
Postitusi: 42
Liitunud: 23 Jaan 2014 14:17

Re: Millist kompaktkaamerat valida?

Postitus Postitas äpu »

Ma usun, et Heidixy ongi rohkem pargipingil tuvide pildistaja (mitte paha pärast) ja kodus seltskonna piltide pildistaja. Selleks tööks on minu poolt pakutud kaamera tubli. Samas saab selle fotokaga luiki, kurgi ja konni ilusti pildile saada. Mõni vares ja kajakas ka sekka. Siilgi pole paha hämaras kaadrisse püüda.
Vasta