Erinevus?

Nikoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
Hubert
Postitusi: 19
Liitunud: 06 Mär 2014 22:42

Erinevus?

Postitus Postitas Hubert »

Sigma APO Macro 180 mm F2.8 EX DG OS HSM

ja

Nikkor-AF-D-200mm-F-4-0-ED-Micro

Mis vahe nendel nüüd on peale ava? Nikkori optika on üldjuhul kvaliteetsem nii tootmiskvaliteedi, mugavuse, kui pildikvaliteedi poolest. Nikkori objektiivid on tavaliselt 1/3 kallimad.
Kas antud Nikkor-AF-D-200mm-F-4-0-ED-Micro objektiiv on ainult käsitsi teravustamise objektiiv?
Objektiiv on nagu ma aru saan käsitsi teravustamise rõngaga, mis annab eelnevalt ava kaameraväliselt seada.
On küll väidetud et on mitmeks otstarbeks.
Teleobjektiivi ilma automaatse teravustamiseta hästi ette ei kujuta.
Objektiiv on nagu ma aru saan käsitsi teravustamise rõngaga, mis annab eelnevalt ava kaameraväliselt seada.
Aga erinevust peale ava ma välja ei lugenud.
Külaline
Postitusi: 295
Liitunud: 03 Veebr 2014 20:01

Re: Erinevus?

Postitus Postitas Külaline »

AF-D on raudselt autofookuseks ette valmistatud objektiiv. Oleneb, mis aparaat sul on, kui mingi plönn, mis sööb ainult AF-S objektiive, siis on käsitöö muidugi.
Teravustamise rõgas ja ava rõngas on ise asjad. Plönnaparaadiga paned ava rõngaga kinni ja juhid ava aparaadist.

Photozone.de on äkki mõlemad objektiivid ära testitud, saad peale ava veel erinevusi teada. Kui seal ei ole, siis kuugel aitab teste leida.

Sigma on vist uus mudel, Nikkor vana, seega 1/3 reegel ei pruugi kehtida.

Oled kindel, et nii spetsiifilist makroobjektiivi sul vaja on? Teatavasti makroobjed ei ole nii lõpmatuses nii tegijad kui lähipildistamisel. Luban endale kahelda mitmefunksionaalsuses.
Vasta