Soovitage portree objektiivi :)

Nikoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
kristiinaaaa
Postitusi: 9
Liitunud: 01 Mai 2014 12:55

Re: Soovitage portree objektiivi :)

Postitus Postitas kristiinaaaa »

Neid objektiive mis pakkusite, tunduvad sümpaatsed ja kindlasti teevad häid pilte, aga kuna ma olen tänavafotograaf, siis on vaja ikkagi objektiivi millega saaks zoomida natuke.

Aitäh Teile, arvestan kindlasti Teie pakutud variantidega, paari päeva pärast teen ka ostu ja annan teada kui rahul olen uue objektiiviga :D
EnnSutting
Postitusi: 13
Liitunud: 24 Veebr 2014 21:39

Re: Soovitage portree objektiivi :)

Postitus Postitas EnnSutting »

Okei, kui tänavafotograaf siis õige vastus on 24/1,8
Külaline
Postitusi: 295
Liitunud: 03 Veebr 2014 20:01

Re: Soovitage portree objektiivi :)

Postitus Postitas Külaline »

Inimene, kellele on võimalik fotopoes absoluutselt vale objektiiv müüa ei ole fotograaf, isegi mitte tänaval.

Kuna me saime uue märksõna, siis hakkab pakkumine uue hooga pihta kuni järgmise märksõnani. Enn juba alustas, mina panen vanas vaimus - 16-300, no hea küll 1,8/18-35.
äpu
Postitusi: 42
Liitunud: 23 Jaan 2014 14:17

Re: Soovitage portree objektiivi :)

Postitus Postitas äpu »

Kristiinaaaale peaks nüüd küll hea pakkumine olema, saab inimesi ja tänavat pildistada ja puha -
http://blog.photopoint.ee/kitobjektiivi ... odavamaks/

Hind on küll hea ja nagu näha, annab sellega inimesi pildistada küll.
EnnSutting
Postitusi: 13
Liitunud: 24 Veebr 2014 21:39

Re: Soovitage portree objektiivi :)

Postitus Postitas EnnSutting »

Eks neid pakkumisi tule jah vastavalt rikutusele. Mina ütlesin 24mm poolkaadri ette, mõni peab seda liiga kitsaks. Teine jälle ajab segi fotograafia ja piilumise ning soovitab telet.
Külaline
Postitusi: 295
Liitunud: 03 Veebr 2014 20:01

Re: Soovitage portree objektiivi :)

Postitus Postitas Külaline »

Enn, me oleme olukorras, kus teemaalgataja ei jaga märksõnu, tänavafotograafia tema järgi võib tähendada kõike muud kui seda, millest meie ja kogu ülejäänud maailm sellest aru saab.
EnnSutting
Postitusi: 13
Liitunud: 24 Veebr 2014 21:39

Re: Soovitage portree objektiivi :)

Postitus Postitas EnnSutting »

Elame orwelllikus ajas, iga asi võib tähendada kõike, peale oma algse tähenduse.
Markus
Postitusi: 1
Liitunud: 30 Juun 2014 10:41

Re: Soovitage portree objektiivi :)

Postitus Postitas Markus »

Siin on sõna võtnud tõsisema tasemega professionalid, kellele obje algaja jaoks mõistetavatest väärtustest on tähtsamad tippudele mõistetav nagu bokeh. Ise olen samuti portreehuviline ning nägin obje valimisega vaeva. Silveri pakututest esimene (http://www.photopoint.ee/et/toode/21846 ... -objektiiv) on olemas, kuid pean tunnistama, et see veedab oma õhilise aja fotokotis - 50mm puhul pead minema modellile suhteliselt lähedale ning n-ö ehedaid fotosid on sellega pisut keeruline teha.
Minu vaieldamatu lemmik on #3 Elionis pakutavatest (https://pood.elion.ee/productInfo/66/ob ... ikon/19691). Enamus viimase 5a fotodest olen just sellega pildistanud ja olen rahul. Lisaks on ka see oluline, et obje maksis oluliselt vähem mitmestki varasemast torust.

Olen nõus eelväitlejatega, et kõik pikemad torud, mis ei ole läbiva avaga on pimedad ning seetõttu portree jaoks väge keerulised.
Kui rahakott kannatab, siis kindlasti on sellest torust asjalikumad vastav Nikkori originaal 24 - 70 (http://www.photopoint.ee/et/toode/11346 ... -objektiiv) või siis 70 - 200.
Luik
Postitusi: 306
Liitunud: 14 Aug 2009 11:31

Re: Soovitage portree objektiivi :)

Postitus Postitas Luik »

Tamroni 24-70 stabikaga on ka kiidetud. Soodsam kui Nikoni 24-70, millel pole värinaleevendit.
Kasutaja avatar
silver
Postitusi: 502
Liitunud: 22 Okt 2008 15:18
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Soovitage portree objektiivi :)

Postitus Postitas silver »

Luik kirjutas:Tamroni 24-70 stabikaga on ka kiidetud. Soodsam kui Nikoni 24-70, millel pole värinaleevendit.
Tamroni soovitan soojalt. Pildikvaliteet on sama, osades asendites isegi parem. See on tõesti terav toru. Vinjetti teatud asendites esineb korralikult, kuid post process kaotab täielikult. Ainuke miinus, kus ka Canoni ja Nikoni originaalidele alla jääb, on teravustamise kiirus. Sporti sa sellega ei pildista, kuid portree, maastik, arhitektuur jne jne saad probleemideta tehtud (seal sa objektiivi uimerdamist tähele ei pane).
photopoint.ee - tööpäeviti kirjutan seal tooteandmeid
blog.photopoint.ee - õhtuti ja nädalavahetuseti toodan kvaliteetkirjandust!
digitest.ee - kui aega üle jääb, siis vaatame ka tooteid lähemalt üle!
Vasta