Abi peegelkaamera valimisel

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Vasta
vivid
Postitusi: 3
Liitunud: 06 Sept 2014 13:43

Abi peegelkaamera valimisel

Postitus Postitas vivid »

Soovin peegelkaamerat osta, kuid tehnilisi näitajaid eriti ei tunne. Hind võiks olla kuni 450 eurot. Olen otsinguga enda jaoks peaaegu et välja valinud Pentax K-500, kuid küsin ka siit teadjamatelt, millel veel pilk pidama võiks jääda. Näiteks nende hulgast: http://www.klick.ee/catalog/product_compare/index/

Samas kui Pentaxi objektiive uurisin (kuigi selle ost on kaugem tulevikumuusika), siis valik just eriti suur ei olnud võrreldes näiteks Canoni või Nikoniga. On see nii?
Külaline
Postitusi: 295
Liitunud: 03 Veebr 2014 20:01

Re: Abi peegelkaamera valimisel

Postitus Postitas Külaline »

Ah-ahh. Peegel kui staatus?
Tehnika areng on lõpuks ometi niikaugele jõudnud, et lihtsurelik ei vaja mingit kobakat peegeldit. Kui osta peegel, siis korralik. Pentu reast K-3, K-5IIs näiteks. Aga see eeldab, et neid ka kasutada osatakse. Isegi hübriidid teevad paremat pilti kui odavad peegeldid, rääkimata mugavusest kasutamisel.
Sony, Pana, Oly, Fuij. Vaata neid.
Whitesnake
Postitusi: 72
Liitunud: 08 Veebr 2013 16:36

Re: Abi peegelkaamera valimisel

Postitus Postitas Whitesnake »

Kui mõtled peegli või hübriidi peale siis tee ennem selgeks mõisted: shutter speed, aperture, white balance, exposure, focal lenght ning kuidas need omavahel üksteist mõjutavad.
Kui mõtled, et ostad peegli ning teed koguaeg "auto" pilte siis parem mõtle uuesti.

Muidugi keegi ei väida, et baasteadmised juba olemas on ning kindel siht silme ees.
vivid
Postitusi: 3
Liitunud: 06 Sept 2014 13:43

Re: Abi peegelkaamera valimisel

Postitus Postitas vivid »

"Auto" pole plaanis ning kui soovin peeglit lihtsalt nime pärast, oleks mul ju mudelist suva või mis?
Miks siis minu hinnaklassis välja toodud K-500 algajale kehv on? Tahakski just neid põhjendusi saada. Ometi ju kiidetud aparaat. Minu plaan on tegeleda fotondusega enda tarbeks, ma ei loo mingit fotostuudiot ega paku teenust. Ilmselt K-500 korralike aparaatidega võrrelda ei anna, kuid esimesena kohe 1000-eurone masin on minu jaoks mõeldamatu.
Külaline
Postitusi: 295
Liitunud: 03 Veebr 2014 20:01

Re: Abi peegelkaamera valimisel

Postitus Postitas Külaline »

Ega polegi kehva ja objektiive on piisavalt, igaks elujuhtumiks, enamik objektiive, mida näiteks Canon pakub ei kõlba üldse kuhugi või on sinu jaoks liiga kallid. Seega Pentu on õige valik kui ees on õige objektiiv, kitikaga peegel on rumaluse sünonüüm. Aga seda õiget toru sa selle raha eest ei saa.
Proovi ta ära ja mõne aja pärast saad ise aru, et kergem, väiksem, kiirem, sama head või paremat pilti tegev hübriid on kodupildistamiseks kordades etem.
vivid
Postitusi: 3
Liitunud: 06 Sept 2014 13:43

Re: Abi peegelkaamera valimisel

Postitus Postitas vivid »

Ja milliseid hübriide sa konkreetselt soovitaksid, arvestades eesmärki, hinnaklassi ja paremust?
Külaline
Postitusi: 295
Liitunud: 03 Veebr 2014 20:01

Re: Abi peegelkaamera valimisel

Postitus Postitas Külaline »

Hinnad jätan heaga sulle valida. Parimaks peetakse praegu Sony a6000.
äpu
Postitusi: 42
Liitunud: 23 Jaan 2014 14:17

Re: Abi peegelkaamera valimisel

Postitus Postitas äpu »

Tere. Fotondus on päris huvitav hobi. Kõik kaasaegsed peegel/hübriidkaamerad on väga head. Ostes süsteem kaamera pead valima brändi, mille tooteid ( loe: objektiive, välke jne.) hakkad edaspidi ostma. Kaamera kere on suhteliselt kiiresti moraalselt vananev vidin ;) . Objektiivid aga suht pikaajalisem investeering. Sissejuhatuseks fotomaailma sobib suvaline odav (rahakotile vastuvõetav) kaamera.
Vaatasin kiiresti netis ringi ja soovitaks sellist kaamerat:
https://www.photopoint.ee/kaamerad/1711 ... -50mm-must

Sellega saad kaasa veel tasuta telesuumi ka - saad tutvuda igasuguse suumi ulatusega ja järgmise ostu juba (brändi)teadlikult teha. Edu!
Kasutaja avatar
silver
Postitusi: 502
Liitunud: 22 Okt 2008 15:18
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Abi peegelkaamera valimisel

Postitus Postitas silver »

Mina isiklikult soovitaks natuke rohkem raha kokku kraapida ning võtta K-50 juba. Teravustamispunkti kuva pildiotsijas, ilmastikukindel kere ning lood on head lisandused. Eriti just need viimased kaks. Ilmastikukindlus veel eriti eriti. Siis, kui teised kaamerat hõlma alla peidavad, saad sa rahus edasi klõpsida. Või minna veel samm edasi ning vaadata hoopis K-5 II poole - selle kerega sa ikka niisama naljalt hätta ei jää.

Mis puutub objektiivide valikusse, siis ma kihistan natuke naerda (FYI: ma olen küll Canoni kasutaja, kuid siiski). Jah, Canonil või Nikonil on erinevate objektiivide valik suurem (nii omatootjad, kui ka teised nagu Tamron või Sigma). Kuid siin on üks pisike aga, millele tihti ei mõelda. Kui sa vaatad endale 500 eurost kaamerakere, siis mille kuradima pärast on vaja rääkida 6000 eurot maksvast 400mm f/4 teleobjektiivist, mis heal juhul annab sul märja unenäo. Tavakasutaja hinnaklassis (loe: alla 1000 euro maksva, tavakasutajale rohkem suunatud torude hulgas) on kõikidel tootjatel suht võrdne seis.

TL;DR: Seega, öelda et Canonil või Nikonil on rohkem torusid, on lihtsalt rumalus.
photopoint.ee - tööpäeviti kirjutan seal tooteandmeid
blog.photopoint.ee - õhtuti ja nädalavahetuseti toodan kvaliteetkirjandust!
digitest.ee - kui aega üle jääb, siis vaatame ka tooteid lähemalt üle!
Vasta