ISO suurus äikese korral

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Vasta
Läku
Postitusi: 382
Liitunud: 25 Juun 2012 17:25

ISO suurus äikese korral

Postitus Postitas Läku »

Kui suur või väike peab olema ISO äikese pildistamisel? Ega seda päeval saagi pildistada, seega ikka öösel ja BULBi peal. Soovitatav ava võiks kah märkida.
Kasutaja avatar
silver
Postitusi: 502
Liitunud: 22 Okt 2008 15:18
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: ISO suurus äikese korral

Postitus Postitas silver »

ISO: 50 - 51200
Ava: f/2.8 - 22
Säriaeg: 1/4000 - 30 sek

Need on kasutatavad vahemikud. Iga spetsiifilise kaadri jaoks pead ikkagi ise korrektse särituse mõõtma 8-)
photopoint.ee - tööpäeviti kirjutan seal tooteandmeid
blog.photopoint.ee - õhtuti ja nädalavahetuseti toodan kvaliteetkirjandust!
digitest.ee - kui aega üle jääb, siis vaatame ka tooteid lähemalt üle!
Miau
Postitusi: 119
Liitunud: 24 Juun 2013 10:44

Re: ISO suurus äikese korral

Postitus Postitas Miau »

iso 64 RAW 14bit
Sulev12345
Postitusi: 98
Liitunud: 01 Veebr 2014 12:31

Re: ISO suurus äikese korral

Postitus Postitas Sulev12345 »

Kaamera seaded peab panema ikka selliseks, et tulemus rahuldaks pildistaja ootusi.
Äikest saab pildistada ka päeval, tõsi küll, siis võib see olla oluliselt keerulisem.
Säriaeg ei pea olema tingimata bulbi peal, kuna välgusähvatused esinevad sageli seeriatena, saab kaamera päästmiseks kasutada ka optilist päästikut, mis reageerib esimesele sähvatusele ja võimaldab jäädvustada sellega kaasnevad järelsähvatused.
Läku
Postitusi: 382
Liitunud: 25 Juun 2012 17:25

Re: ISO suurus äikese korral

Postitus Postitas Läku »

Aga kas optiline päästik liiga aeglane pole? Milline see on?
Läku
Postitusi: 382
Liitunud: 25 Juun 2012 17:25

Re: ISO suurus äikese korral

Postitus Postitas Läku »

Ja veel, kui pimedas äikest pildistada siis kuidas ma pimedas taevast teravustada näen? Kas päeval teravus paika panna ja kaamera ööseks statiivile jätta?
Kasutaja avatar
silver
Postitusi: 502
Liitunud: 22 Okt 2008 15:18
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: ISO suurus äikese korral

Postitus Postitas silver »

Sul on objektiivil selline sümbol: ∞ . Keera teravustamisrõngas sellele ning tee testpilt. Taevas fookuses, eks? No näed, nii lihtne ongi.
photopoint.ee - tööpäeviti kirjutan seal tooteandmeid
blog.photopoint.ee - õhtuti ja nädalavahetuseti toodan kvaliteetkirjandust!
digitest.ee - kui aega üle jääb, siis vaatame ka tooteid lähemalt üle!
Sulev12345
Postitusi: 98
Liitunud: 01 Veebr 2014 12:31

Re: ISO suurus äikese korral

Postitus Postitas Sulev12345 »

Läku kirjutas:Aga kas optiline päästik liiga aeglane pole? Milline see on?
Mina kasutan selle mehe toodangut: https://www.flickr.com/photos/60552763@N00
Ta müüb oma kraami ebays omjkzz nime all, kuid hetkel tema paremaid ja kallimaid mudeleid (mida mina kasutan) müügis pole.
Üks on mul nt selline: https://www.flickr.com/photos/60552763@N00/10085244515/, selle mudeli puhul kurtis ta mulle, et ebay müügihind kippus jääma tublisti alla omahinna ja ta lõpetas selle tootmise õige pea.
Teist, lihtsamat mudelit on müüdud veel 13. jaanuaril 2015 (http://www.ebay.com/itm/Ultra-Sensitive ... 0658007792)
Siiski on kõige soodsama hinnaga päästik (mida ma proovinud pole) veel saadaval http://www.ebay.com/usr/omjkzz?_trksid= ... 1543.l2754
Külaline
Postitusi: 295
Liitunud: 03 Veebr 2014 20:01

Re: ISO suurus äikese korral

Postitus Postitas Külaline »

Silver, uutel objektiividel polegi kauguse skaalat, lõpmatuse märgist rääkimata. Ja kui on, siis sümboolne. AF mootorike on palgatud seda kõike asendama. Äikese jaoks kõlbavad suurepäraselt vanad kõiksugu rõngastega torud, keeradki pimedas just sinna kuhu vaja.
Läkuke, mul on hea meel sinu pärast, sa oled juba omaenese mõistusega küsimuse lahendanud.
Kasutaja avatar
silver
Postitusi: 502
Liitunud: 22 Okt 2008 15:18
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: ISO suurus äikese korral

Postitus Postitas silver »

Vaatan oma Tamronit, kiikasin Canonit, vaatasin Pentaxi kit'ikat - kõigil skaala olemas ikkagi (vähemalt meetrite oma). Osadel puudub küll teravussügavuse skaala. Aga loogika on ikkagi sama - teravusta lõpmatusesse ning probleem lahendatud. Eeldusel, et Läku aju ikka sellest sümbolist aru sai.
photopoint.ee - tööpäeviti kirjutan seal tooteandmeid
blog.photopoint.ee - õhtuti ja nädalavahetuseti toodan kvaliteetkirjandust!
digitest.ee - kui aega üle jääb, siis vaatame ka tooteid lähemalt üle!
Külaline
Postitusi: 295
Liitunud: 03 Veebr 2014 20:01

Re: ISO suurus äikese korral

Postitus Postitas Külaline »

AF objektiividel ei ole lõpmatus kunagi skaalal märgitud kohas. Tudisev klaasitükk on just seal, kuhu elektroonika ta pistab, et antud olukorras kõige teravam olla. Eriti zoomidel. Et siis probleem alles algab.
Vasta