Nikon D750' le objektiivi

Nikoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
comodo
Postitusi: 10
Liitunud: 15 Nov 2012 18:08

Nikon D750' le objektiivi

Postitus Postitas comodo »

Tere!

Kas targemad fotohuvilised oskavad soovitada objektiivi,mis sobiks täiskaader Nikon D750 kaamerale. Tingimuseks on ,et fookuskauguse vahe oleks suur näiteks 18 või 28 kuni 300 mm umbes. Seda põhjusel,et käin motospordi üritusi pildistamas ja objektiivi vahetada oleks väga tüütu kuna ühel hetkel on pildistatav objekt väga lähedal ja siis kaugel. Stabilisaator peaks ka olema. Hinna poolest hetkel kuni 700 €.

Kuna mul varem pole olnud ühtegi Nikonit ega täiskaader kaamerat,siis äkki keegi oskab soovitada,mis võiks olla kõige mõistlikum objektiiv sellisele kaamerale hinna ja kvaliteedi suhtes?
Näiteks hetkel on mul silma jäänud selline Tamroni objektiiv.
https://www.digizone.ee/et/9/Fototarvik ... iid=190683

Tänud kui keegi saab soovitada ja nõu anda !
Kasutaja avatar
silver
Postitusi: 502
Liitunud: 22 Okt 2008 15:18
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Nikon D750' le objektiivi

Postitus Postitas silver »

Egas siin eriti muud valikut polegi täiskaadrile. Ülejäänud suunavad sind juba DX sensorialale ümber.

Mingit ülihead kvaliteeti vms ei tasu otsida - fiksid ja väiksema suumivahemikuga; a la 24-70 & 70-200 teevad parema pildi, aga pakuvad väiksemat suumi.
Kuigi, samas, võta pigem Nikkor 24-70 - saad kindlalt kiire AF'i, parema pildi, teravama joonise ning kaugemaid objekte saad tulevikus alati lähemale kroppida. Eks miinuseks jääb küll pikema otsa (mida pakuks 70-200) perspektiivimoonutus ning tausta eraldamine subjektist puudumine, kuid pildi saab siiski tehtud.
photopoint.ee - tööpäeviti kirjutan seal tooteandmeid
blog.photopoint.ee - õhtuti ja nädalavahetuseti toodan kvaliteetkirjandust!
digitest.ee - kui aega üle jääb, siis vaatame ka tooteid lähemalt üle!
comodo
Postitusi: 10
Liitunud: 15 Nov 2012 18:08

Re: Nikon D750' le objektiivi

Postitus Postitas comodo »

Suur tänu vastuse eest Silver!
Aga kui ma võtaks esialgu ühe suurema suumivahemikuga objektiivi ja hiljem väiksema vahemikuga,et paremat kvaliteeti saada,siis kas oleks soovitav vaadata pigem Nikkori kui Tamroni või Sigma objektiive? Kas Nikkor 24-70 oleks mõistliku hinna ja kvaliteedi suhtes parim soovitus või on veel mille poole tasub vaadata?
Minu põhiliseks pildistamisobjektideks on liikuvad / seisvad autod.Seega päris sellist objektiivi hetkel ei otsi,mis oleks portreefotode jaoks mõeldud. Kindlasti kasutan kaamerat ka filmimiseks.
Ulme head kvaliteeti ma ei loodagi alla 1000 eurosest objektiivist,aga soovin siiski parimat kvaliteeti,mis umbes kuni 700 euro eest hetkel saab. Mõne aja pärast saan ehk midagi asjalikumat lubada omale.
Külaline
Postitusi: 295
Liitunud: 03 Veebr 2014 20:01

Re: Nikon D750' le objektiivi

Postitus Postitas Külaline »

Mul on pakkuda 45 eurone Tokina 35-200. Saad asjast aimu, pärast ostad selle ühe ja õige. Ega see uus plastik eriti parem pole, AF on ainult juures.
comodo
Postitusi: 10
Liitunud: 15 Nov 2012 18:08

Re: Nikon D750' le objektiivi

Postitus Postitas comodo »

Külaline kirjutas:Mul on pakkuda 45 eurone Tokina 35-200. Saad asjast aimu, pärast ostad selle ühe ja õige. Ega see uus plastik eriti parem pole, AF on ainult juures.
Tänan pakkumast. Ma õhtul saan prooviks ühe obejktiivi ja siis saan ehk täpsemat selgust.
Uut tüüpi objektiivi ja vana vahet ei oska öelda täpselt kuna kogemust on vähe objektiivide osas ,aga valik langeb selle kasuks, mille kohta saan parimat tagasisidet hinna ja kvaliteedi suhtes, olgu ta kasutatud või uus.
Kasutaja avatar
silver
Postitusi: 502
Liitunud: 22 Okt 2008 15:18
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Nikon D750' le objektiivi

Postitus Postitas silver »

Põhjus, miks ma soovitan Nikkori omatoodangut (olgu siis väiksema suumivahemiku või kallima hinnaga) on lihtne - kui sa tahad kiirelt liikuvat objekti/autot pildistada, siis ka parimad Sigma või Tamroni torud ei tule sellega nii hästi toime (v.a. Olympuse/Pana kaamera ees, kuna sealne MFT platvorm on "avatud"). Ehk et täppi teravustatud kaadrite % on madalam Tamroni või Sigmaga, olgugi et need pakuvad sama hinna eest paremat optilist kvaliteeti. Nii lihtne see ongi.
photopoint.ee - tööpäeviti kirjutan seal tooteandmeid
blog.photopoint.ee - õhtuti ja nädalavahetuseti toodan kvaliteetkirjandust!
digitest.ee - kui aega üle jääb, siis vaatame ka tooteid lähemalt üle!
comodo
Postitusi: 10
Liitunud: 15 Nov 2012 18:08

Re: Nikon D750' le objektiivi

Postitus Postitas comodo »

Olen jälle targem. Aitäh info eest Silver!
Luik
Postitusi: 306
Liitunud: 14 Aug 2009 11:31

Re: Nikon D750' le objektiivi

Postitus Postitas Luik »

Mul seisab sama Tamroni, eelmise põlvkonna obje kapis. Kus elad? Võin proovida anda.
comodo
Postitusi: 10
Liitunud: 15 Nov 2012 18:08

Re: Nikon D750' le objektiivi

Postitus Postitas comodo »

Luik kirjutas:Mul seisab sama Tamroni, eelmise põlvkonna obje kapis. Kus elad? Võin proovida anda.
Tere, Tallinna lähedal Sakus asun.
Luik
Postitusi: 306
Liitunud: 14 Aug 2009 11:31

Re: Nikon D750' le objektiivi

Postitus Postitas Luik »

Mul sinnapoole asja ei ole. Elan Kiviõli lähedal.
Vasta