Millega makrovõtteid teha?

Nikoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
Katriine
Postitusi: 6
Liitunud: 16 Aug 2013 11:39

Millega makrovõtteid teha?

Postitus Postitas Katriine »

Tere

Olen veidi nõutu ja loodan, et keegi oskab mind natukene juhendada.
Nimelt on mul hetkel tavaline 18-55mm ja 70-300mm VR objektiiv. Kuna nendega piisavalt head makrovõtet teha ei saa siis küsingi, millist objektiivi makrofotodeks soovitaksite? Või võiks proovida hoopis mõne vaherõngaga, filtriga?
Olen harrastuspildistaja, seega päris tuhandeid ei raatsiks varustusele kulutada.
Kasutaja avatar
silver
Postitusi: 502
Liitunud: 22 Okt 2008 15:18
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Millega makrovõtteid teha?

Postitus Postitas silver »

Tamron SP AF 60mm f/2.0 Di II LD (IF) Macro 399€
Tamron SP 90mm f/2.8 Di VC USD Macro 499€
Nikkor AF-S DX 40mm f/2.8 G Micro 259€

Kogu valik oleks siin (vähemalt Photopointi tootevalikus): https://www.photopoint.ee/objektiivid?& ... 9508,26981

Odavam variant oleks 70-300 vahele panna vaherõngad, kuid nii head tulemit, kui nt Tamroni 90mm macroga saavutaksid, ei saa.

Close-up filtreid ei ole soovituslik kasutada. Kaotad kvaliteedis rohkem, kui võidad.
photopoint.ee - tööpäeviti kirjutan seal tooteandmeid
blog.photopoint.ee - õhtuti ja nädalavahetuseti toodan kvaliteetkirjandust!
digitest.ee - kui aega üle jääb, siis vaatame ka tooteid lähemalt üle!
Sulev12345
Postitusi: 98
Liitunud: 01 Veebr 2014 12:31

Re: Millega makrovõtteid teha?

Postitus Postitas Sulev12345 »

Parim, mis praegu võib suhteliselt väikse raha eest (heal juhul alla 200 €) Nikonile saada, on minu arvates Nikkor 105 mm F/2.8D Micro:
http://www.ebay.com/itm/Nikon-Micro-Nik ... 4ae24e2a56

Kui kasutad ilma teravustamismootorita kerega kaamerat (odavamad kered), siis pole selle toruga küll võimalik automaatselt teravustada, kuid paraku makro puhul saab parima tulemuse käsitsi teravustades (suurim suurendus on ainult teravustamisrõnga ühes asendis ja teravustamine toinub kaamerat pildistatavale lähemale või eemale nihutades). Ning kui oled valmis kasutama ka odavama otsa makrorõngaid, siis nendega kaotad autofookuse nagunii. Kontaktidega makrorõngad, mis võimaldavad sinu objektiividega üksnes heades valgusoludes autofookust, kipuvad hinnalt juba 100 € kanti: http://35mm.ee/home/78-makrorongad-phot ... onile.html
Selle 105 mm nikkoriga saad natuke kaugemalt teha ka üsna kenasid portreesid, selliseid, mida sinu olemasolev objektiivikogu ei võimalda.

Järgmine samm oleks juba Nikkor AF-S DX 40mm f/2.8 G Micro, millega võidad teravustamismootorita kere puhul autofookuse (tuleb kasuks rohkem objektiivi muul otstarbel kasutamiseks kui makropildistamisel), kuid kaotad fookuskauguses, sobivuses (võibolla tulevikus soetatavale) täiskaadri kerele ja minu arvates ka pildi teravuses.
KarlKr
Postitusi: 348
Liitunud: 20 Mai 2008 23:12
Asukoht: Tallinn

Re: Millega makrovõtteid teha?

Postitus Postitas KarlKr »

Mina olen kasutanud seda võimalust, et läinud sinna poodi kus see obje olemas on, mis mind huvitab. Ning siis klõpsutanud seal enda fotokaga neid proovivõtteid. Ning siis viisakalt tänanud. Nii tekib mingi teadmine ja tunnetus.
Katriine
Postitusi: 6
Liitunud: 16 Aug 2013 11:39

Re: Millega makrovõtteid teha?

Postitus Postitas Katriine »

Suured tänud vastuste eest! :)

Pole siiani veel objektiivi ära ostnud.
Saan ma õigesti aru, et sellel Tamroni 60mm omal pole stabilisaatorit? Kas see tähendab, et tehniliselt on see ühel pulgal Tamron SP AF 90mm f/2.8 Di Macroga?
Kasutaja avatar
silver
Postitusi: 502
Liitunud: 22 Okt 2008 15:18
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Millega makrovõtteid teha?

Postitus Postitas silver »

Ei ei kindlasti mitte. Tegu on ikka erinevate torudega erinevatele platvormidele. 60mm on optimeeritud poolkaadrile (no hea küll, Nikoni kontekstis saab rääkida sellest, et poolkaadri torud lähevad ka täiskaadri ette, kuid Canoni platvormil mitte), teine ikkagi loodud konkreetselt täiskaadri vajadusi silmas pidades. See, et sul on poolkaader, ei tähenda, et täiskaadri toru ei tasu valida. See ikka parem, kuna kujutise ala suurem, kasutab optika keskosa peamiselt (sealt teravam, seega parem) ja palju muud.
Rääkides optika kvaliteedist jms, siis 60mm on hea, 90mm veel parem. Nii lihtne see ongi.
photopoint.ee - tööpäeviti kirjutan seal tooteandmeid
blog.photopoint.ee - õhtuti ja nädalavahetuseti toodan kvaliteetkirjandust!
digitest.ee - kui aega üle jääb, siis vaatame ka tooteid lähemalt üle!
Vasta