Must Valge ilmutamine

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Vasta
ser

Must Valge ilmutamine

Postitus Postitas ser »

tere
kas tallinnas on kohtad kus v6in BW filmi ilmutama ? mitte C41 aga proper Black and White
photopoint ei tee
Kasutaja avatar
Ardo-Jako
Postitusi: 551
Liitunud: 14 Apr 2008 19:09
Asukoht: Tallinn

Re: Must Valge ilmutamine

Postitus Postitas Ardo-Jako »

noh, üks asi on muretseda endale vahendid sealt-samast photopointist ja ise solgutada kodus, midagi ületamatult keerulist pole. Kui aga laiskus on suur, siis fotomeister teeb minu teada käsiilmutust.
ilmutustank
kemikaalid
Fiat Lux
Pentax K-5 + Pentax FA* 77/1,8
Kasutaja avatar
anton
Postitusi: 498
Liitunud: 24 Nov 2008 18:28
Kontakt:

Re: Must Valge ilmutamine

Postitus Postitas anton »

tartus pakub ülikooli multimeediakeskus teenuse korras sedasorti asju. kas EKA fotoeriala juures ei ole mingit vöimalust?
popp on see, milleks sa muutud, kui sa ei tea, kes sa oled
Kasutaja avatar
Ardo-Jako
Postitusi: 551
Liitunud: 14 Apr 2008 19:09
Asukoht: Tallinn

Re: Must Valge ilmutamine

Postitus Postitas Ardo-Jako »

anton kirjutas:kas EKA fotoeriala juures ei ole mingit vöimalust?
Karta on, et siis peab käsi üsna küünarnunkini sees olema. Aga eks käe omanik võb ju kaks kätt taskust võtta ja sammud EKA poole sättida, küll leiab abi, kui suu lahti teha :D
Fiat Lux
Pentax K-5 + Pentax FA* 77/1,8
vahur.krouverk
Postitusi: 73
Liitunud: 22 Apr 2008 21:31

Re: Must Valge ilmutamine

Postitus Postitas vahur.krouverk »

Võid proovida Nõmme noortemaja fotoringiga ühendust võtta, seal ilmutavad must-valget filmi:
http://www.nnm.ee/?id=51&gid=11&subid=85
Matis
Postitusi: 8
Liitunud: 17 Apr 2008 16:48

Re: Must Valge ilmutamine

Postitus Postitas Matis »

Fotomeister ilmutab. Kõige parema tulemuse saab siiski ise tehes. Ma enda mustvalgeid filme laborile ei usalda.
Külaline

Re: Must Valge ilmutamine

Postitus Postitas Külaline »

Ega keegi ei tea Tartus muud kohta kui antoni pakutud, et saaks sama asja teha lasta?
eelika
Postitusi: 16
Liitunud: 25 Nov 2008 16:42

Re: Must Valge ilmutamine

Postitus Postitas eelika »

käsitsi ilmutust teeb ka Anufoto
marvah
Postitusi: 57
Liitunud: 03 Dets 2008 11:57

Re: Must Valge ilmutamine

Postitus Postitas marvah »

tekkis küsimus, et kui mul on vaja ilmutada 2 filmi järjest, et kas on ok kui ma kasutan sama ilmutit? säästuperiood siiski :)
Kasutaja avatar
Ardo-Jako
Postitusi: 551
Liitunud: 14 Apr 2008 19:09
Asukoht: Tallinn

Re: Must Valge ilmutamine

Postitus Postitas Ardo-Jako »

ikka sobib. Üldiselton neil keemiapudelitel peal, mitu korda saab ilmutada. ma peast ei mäletagi tegelt. Aga mingi kümmekond rulli peaks saama ühe lahusega ilmutada.
Fiat Lux
Pentax K-5 + Pentax FA* 77/1,8
marvah
Postitusi: 57
Liitunud: 03 Dets 2008 11:57

Re: Must Valge ilmutamine

Postitus Postitas marvah »

ma segan ise keemiat kokku, seega sellist teksti mul pole :) aga super kui OK, lihtsam ning vähem mässamist
ex-ex-enn

Re: Must Valge ilmutamine

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"keemiat kokku" segad sa mingi retsepti järgi, seal on ka öeldud mitu filmi ilmutada saad ühe kogusega.
Elari
Postitusi: 102
Liitunud: 15 Apr 2008 08:59

Re: Must Valge ilmutamine

Postitus Postitas Elari »

ex-ex-enn kirjutas:"keemiat kokku" segad sa mingi retsepti järgi, seal on ka öeldud mitu filmi ilmutada saad ühe kogusega.
Ja palju aega juurde panna iga filmiga. Õige tulemuse saad ainult katsetades. Oleneb filmist, pääretetihedusest, ilmutikangusest jne........
Elari Aaboja
------------------------------
http://www.photopoint.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
marvah
Postitusi: 57
Liitunud: 03 Dets 2008 11:57

Re: Must Valge ilmutamine

Postitus Postitas marvah »

ex-ex-enn kirjutas:"keemiat kokku" segad sa mingi retsepti järgi, seal on ka öeldud mitu filmi ilmutada saad ühe kogusega.
tean täpselt mida teen,väga ilus tuli ja tuleb ka edaspidi ainuke asi on selles, et tanki tuleks uuendada varsti, vana ei ole pooldki sellest mis tänapäeval müüakse, ärritamine ei meeldi tollele :) kaas ei käi korralikult kinni ja filmi kerimine saab lõpu ca 24kaadri juures, kus edaspidi käib jõu töö ning seetõttu, 3-4 kaadrit lõpust võib raisku lugeda :D aga pole hullu, see-eest ülejänud super. retsept on kodune ja ise arvutatud, ei mingit õpetust :) lihtsalt seni pole ühte keemia kogust teist korda kasutanud(teen alati vaid nii palju kui vaja)
ex-ex-enn

Re: Must Valge ilmutamine

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"retsept on kodune ja ise arvutatud"

ja kuidas meie sellisel juhul saaksime vastust teada?
marvah
Postitusi: 57
Liitunud: 03 Dets 2008 11:57

Re: Must Valge ilmutamine

Postitus Postitas marvah »

ex-ex-enn kirjutas:"retsept on kodune ja ise arvutatud"

ja kuidas meie sellisel juhul saaksime vastust teada?
tegelikult oli küsimus selles, kas on OK keemiat, õigemini ilmutit, mitu korda kasutada olenemata keemia segust on ju vastus sama, sest keemia on keemia ja korduv kasutus on ikka korduv kasutus
ex-ex-enn

Re: Must Valge ilmutamine

Postitus Postitas ex-ex-enn »

retseptid on erinevad, mõnega saab mitu filmi ilmutada, mõnda peab värskenduslahusega turgutama, mõni ongi ühekordseks mõeldud.
Vasta